Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Nejdiskutovanější

Nadporučík Emil Haně: „Črty ze vzpomínek zaži...
26. 08. 2020 | PETR-KLINOVSKY: Dobrý den, ozvěte se na email: Petr.Klinov...
Drogy za volantem? V ČR běžně..
21. 09. 2019 | DONLABUZNIK: Něco o problematice drog za volantem jsem si ...
Komiks na Policista.cz
21. 09. 2019 | DONLABUZNIK: super...
Nosný systém pro pořádkové policisty
16. 04. 2019 | FIBER: Naposledy jsem sem psal 21.05.2017 s dotazem,...
Škatulata ve vedení krajských ředitelství...
11. 01. 2019 | JARDA-JORDAN: Hned mě napadla rozná hláška aneb škatulata s...
ÚVAHA: K POLICII S VÝUČNÍM LISTEM
11. 01. 2019 | JARDA-JORDAN: REPLY:JAN:69479-1:2018-06-26 00:46:46: Ano, a...
Benešovský deník: Vyšetřování skončilo, zapom...
19. 07. 2018 | AF13: S odstupem casu lze konstatovat, ze takova ko...
Rozhovor : ,,Byl jsem pohodlný a to se mi vym...
17. 06. 2018 | JAN: Je velice úsměvné, vysmívat se někomu, že je ...
Jak se stát policejním důstojníkem v Sasku?...
02. 06. 2018 | FFRANTA: Zraněná policistka odstřelila eritrejského mi...
Nošení nožů v Německu
24. 03. 2018 | VETERAN2: REPLY:KREIMAAN:69193-1:2018-03-20 16:26:00: ...
Služební kynologie
11 hodin | EARI: REPLY:MARTINANOV:74011-1:2023-09-18 12:48:05:...
Příprava na fyzické testy 2
včera | SNEK123: REPLY:ELISKAP:74009-1:2023-09-17 09:49:55: ...
Ty na OŘP III, já na PEO
včera | ORP3: Píšu komentář pro zviditelnění tématu....
Výkonové psycho testy k PČR 2023 Ostrava
4 dní | ELISKAP: Ahoj, sice jsem nedělala psycho v Ostravě, al...
PA - Garantované přijetí
5 dní | KAREL198: REPLY:MONOCAJT:74003-1:2023-09-06 09:33:33: Z...
Plzeňský kraj
6 dní | OPS: Děkuji ...
Kliky
9 dní | ELISKAP: REPLY:EARI:70599-1:2019-08-27 20:30:12: Ahoj,...
Jak si vybrat? Jít studovat? Jít pracovat?
11 dní | MONOCAJT: REPLY:VERBAMOVENT:73988-1:2023-08-27 19:01:00...
Průběh přijímacího řízení 2023
03. 09. 2023 | CODY: Základní útvary už ztratili chiméru mystické ...
UBYTOVNY v PRAZE
29. 08. 2023 | OPS: Ahoj, ještě jeden dotaz k ubytování. Jak to t...

Policista z Opavy Mistrem Evropy v Taekwon-Do

Policista z Obvodního oddělení Policie ČR Opava dosáhl na Mistrovství Evropy v soutěžních disciplinách Taekwondo ITF, které se konalo ve dnech 17. – 21.10. 2007 v estonském Talinnu, skvělého úspěchu. V konkurenci 398 závodníků z 27 států získal pprap. Marek Vinárek I. místo v soutěžní disciplíně Sebeobrana a III. místo v soutěžní disciplíně Sportovní boj. Blahopřejeme! Přinášíme fotografie z mistrovství a deník, který Marek psal v průběhu šampionátu.
| Foto: Sonkal

15.10.2007 Deník z číslem 0


Zdravím všechny členy oddílu, kamarády a přiznivce Školy Taekwondo Opava. Dovoluji si vás v následujících dnech obtěžovat několika mejlovými zprávami o průběhu dění na Mistrovství Evropy které se bude konat ve dnech 17.-21.10 2007 v estonském hlavním městě, Tallinu. Mnozí to již víte, ale rád to ještě zopakuji. Letos historicky jede nejvíce opavských taekwondistů na soutěž tak velkého významu. Jede nás celkem 5 a jsou to kromě mě, Lukáš Martiník alias Adam, Lucie Zedková alias Igi Kenny, Jan Vrchovecký alias Pandae a Adéla Grodová alias Emhege:-).
Vypadá to jako bych se chtěl chlubit tím, že jedu na Mistrovství Evropy, ale důvod je jiný. Jde spíše o suplovaní za media, které o tak úspěšné bojové umění jako je taekwondo nemají moc zájem. Televize je plná fotbalu, hokeje a podobně a o úspěších taekwondistů, kteří podávají nemalé výkony na světových soutěžích mlčí.
Ano, přiznávám, že je to také skrytá reklama, kdy chci dostat do podvědomí lidí, hlavně mých známých slovo Taekwondo. Chci, aby věděli co dělám a mnozí ví, že to dělám již pěknou řádku let. Hodně z nich však neví o čem to je a co mě u tohoto bojového umění tak drží. Není to umění někoho zmlátit, ale je to život plný zážitků, odreagování a prevence před všednostmi každodenního života. Miluju jak taekwondo, tak lidi v něm a neumím si představit, že bych toho nechal.
Odlétáme zítra ve 12 hodin a já osobně se na to moc těším. Bude to pro mě první zkušenost co se týče boje na tak velké soutěži. Uvědomuji si své šance v tak velké konkurenci a vím, že spíše než pro medaili si jedu pro zkušenost, kterou snad zúročím později. Ale nechci být lehkým soupeřem, takže se nedám:-). Věřím v úspěch našich juniorů Adély a Honzy, kdy bych moc přál, aby si jednu z medailí přivezli. To přeju také Igy, Adamovi a celému týmu české reprezentace.

PS: ne že budete hledat v textu chyby!!! :-)....

 

16.10.2007 První den v Tallinu

 

.....aaaaaa jsme tady :-).
Pravě sedím v hotelovém pokoji a přes pootevřený balkón koukám na vlny Baltského moře, jehož pobřeží je od hotelu pouhých 150 m.
Hotel je tak velký, že chodba venku před dveřmi má asi tak 300 m, takže kdo by se chtěl proběhnout, tak nemusí chodit daleko :-). Jídlo je tady moc dobré. Oběd v podobě švédského stolu nás uvítal bohatostí a pestrostí :-). Vzhledem k pozdějšímu příjezdu jsme obědvali před pátou. Vtip byl v tom, že já si v tom zmatku myslel, že je to již večeře a tak jsem se nešetřil a dal si pořádnou porci :-). Záhy jsem však zjistil pravdivou skutečnost, a proto mě čeká ještě večeře :-). Ufff ještě, že bojuju v nejvyšší váhové kategorii a nemusím si hlídat váhu :-).
Dnešek je pohodový den. Všichni mají dobrou náladu a myslím, že ta nezmizí až do konce soutěže. Po večeři se většina chystá do bazénu a do sauny. Jak znám kluky, tak v bazénu budou vlny jako v moři :-). Soutěžit se začne až v pátek. Zítra proběhne registrace, ve čtvrtek vážení a v pátek začíná ,,SHOW TIME“ :-). Mezitím nás čeká nějaký trénink a výlet na obhlídku města. Jsem rád, že tady jsem :-). Zatím vše...

Mějte se krásně a brzy nadeníkoshledanou :-)

 

18.10.2007 Blíží se den ,,D“…


Včerejším dnem se rozjela soutěž v podobě registrace všech týmů. Byl to úkol pro trenéry a my dostali šanci si zacvičit v hotelové hale. Senioři opět nezklamali a se svými bláznivými nápady vyrukovali ještě před tréninkem. Svoji tvůrčí schopnosti za použití lepicí pásky vytvořili hned dva míče, jež sloužily ke hře na rozehřátí před tréninkem. Jejich využití neznalo hranic. Ten tvrdší nejprve sloužil ke hře tzv. ,,tref někoho co nejvíce můžeš“. A věřte, že to bolelo:-). Pak zvítězil rozum a použil se druhý (lehčí) míč. Fotbálkem to začalo, ale legrační byl volejbal, kdy se hrálo přes síť, kterou tvořila tyč, kterou držel uprostřed hřiště nad hlavou náš Přéma :-). Samozřejmě se také cvičilo taekwondo a po hodince a půl tréninku byl prostor pro regeneraci v bazénu. Kluci pokračovali ve svých nápadech nejdříve aquaaerobikem, kdy i ruský tým valil oči nad jejich hromadnou souhrou při plácání se ve vodě :-). Pak občas někoho lehčího vyhodili na letecký průzkum směrem vzhůru. Bylo to ve vodě nebojte:-), takže dopad i když krkolomný, byl vcelku bezpečný. Ovšem vyhrála soutěž v jízdě po břiše po kachličkách podél bazénu :-). Prostě legrace :-).
Zajímavý byl výlet do centra. Tallin je vcelku normální město s pěknými historickými částmi a tak i přes nepřízeň počasí, kdy místy pršelo, byla nakonec procházka hezkou výplní odpoledne. Večer však začal u některých boj o váhu. Ti, kdo se musí ráno vlézt do určitého váhového rozmezí a neměli jistotu, již večer vysadili veškerý příjem potravy a vody a k tomu přidali saunu. Dnes ráno stres z váhy u některých lehce vzrostl. Někteří navštívili ještě saunu, kdy nejvíce trpěla snad Hana Hanousková, která tam byla hodinu. Vše však dopadlo dobře. Všichni i s rezervou se do svých váhovek vešli a to i včetně mě:-), kdy mé rozmezí 85 kg a více jsem svými 91,7 kg v pohodě splnil.
Soutěž tedy zítra začíná. Nás čeká jen trénink a pak už jen volno. Volno však vyplní nováčci v reprezentaci, kdy musí projít tzv. příjmačkama, což je několik úkolů, jež musí splnit:-). Prvním úkolem je na obědě vystoupit s ,,rapovým“ číslem. Každý s nováčků musí 20 sekund rapovat v jídelně, kde s námi bude ještě ruský tým :-). Sranda je, že i když jsem příjmačky splnil na Mistrovství světa v Bledu, tak mi nebyly uznány a jsem v tom namočený taky:-). Ale jak zní část mého rapového songu ,,mně to ale nevadí… já jsem kluk z Opavy..a v Opavě každý chlap… umí skvěle ra-po-vat“ :-). No alespoň to opět uvolní atmosféru v týmu :-).

Pro dnešek je to vše. Takže zítra. Fanděte nám!!!!

 

18.10.2007 Přijmačky :-)

 

Něco veselého před velkou bouří :-). Dnes na obědě proběhly na obědě přijímací zkoušky, o kterých jsem psal v minulém deníku. Je to tradice českého týmu a obsah zkoušek určuje, kdo jiný než senioři :-). Prvním úkolem bylo rapování v jídelně plné lidí a věřte, že takovou legraci jsem dlouho nezažil :-). Já, jelikož jsem je plnil taky jsem rapovou show začínal. Rap miluju, takže žádný problém :-). Byla to podívaná k nezaplacení. Výbuchy smíchu a skvělé rapové kousky všech nováčků se postaraly o zábavu celého týmu včetně přísedících a přiobědvajících :-).
Druhý úkol zkoušek byl již snazší. Museli jsme si zavázat oči a na 300 m chodbě hotelu si do 5 minut najít předem určenou osobu :-). Po cestě jsem narážel na všelijaké předměty, které před tím na chodbě nebyly, což nevím, jak se tam dostaly :-). Já musel najít Věrku Khunovou (jedna z nejlepších taekwondistek a v současné době také trenérka seniorek). Po ohmatání asi deseti kluků a pěti holek jsem jí našel. Po řádném osahání ve slabé nejistotě jsem risknul, že je to ona a táhl jí k cílové metě :-). Chtěla mi to znesnadnit a bránila se. Tak jsem jí vzal do náručí a utíkal, co se dalo. Nějaký škodolibý senior mi však lehl do cesty a tak jsem chudáka Věrku při pádu trošku poodhodil :-). Nic se jí však nestalo a mně taky a tak jsem úkol č. 2 splnil :-).
Dnes se už ví, že se zítra bude závodit v sebeobranách, tulech (technické sestavy) a t-ki (speciální přerážení) jednotlivců, takže zítra večer budu vědět jak jsem na této soutěži dopadl. Srdce mi buší víc než ráno, což znamená, že startovní horečka je v plném proudu.

Takže zítra "GO FIGHT"

 

19.10.2007 Koš medailí se plní...

 

Jak krásně zní, když při vyhlašování vyřkne porota „CZECH REPUBLIC“. Ať už je to zlato, stříbro nebo bronz, pro každého závodníka je to dobrý pocit. A dnes jsme takovéto vyhlášení v hale slyšeli nesčetněkrát. Začalo to sebeobranou, kde jsme včetně mě za seniory získali zlatou medaili:-). Bylo to úžasný. Velkými konkurenty byli Rusáci, kdy tyto jsme v rozstřelu o první a druhé místo porazili. Honza Chaloupka (v roli obránce), tak musel celkem třikrát snést přeražení tyče přes stehno :-). V sebeobraně měli úspěch také naši junioři a juniorka, kdy získali krásné druhé místo :-). Jelikož jsem autor toho deníku a jsem Opavák, musím vyzvednout Honzu Vrchoveckého, který byl v týmu za juniory a stříbrná medaile mu na krku bude určitě slušet :-).
Pak již to šlo ráz na ráz. V technických sestavách za jednotlivce zazářili Linda Deutschová, Filip Gavlas, Filip Šimeček, Jana Honková, Radka Heydušková, Honza Chaloupka a Adam alias Lukáš Martiník (je to rovněž Opavák a získal stříbro:-)). Tito všichni si vezou domů cenné kovy.
Sběr medailí pokračoval při rozjetí disciplíny Matsogi (sportovní boj), kdy mně osobně se podařilo získat bronzovou medaili. Měl jsem dobrý los a první kolo jsem postoupil bez boje. Druhé kolo jsem vyhrál z rakouským závodníkem a to stačilo k zisku bronzové medaile. Chtěl jsem více, ale při boji v druhém kole s Bulharem jsem zaváhal a nakonec prohrál. Nepral jsem se sice moc kol, ale mám z toho dobrý pocit. Jak jsem psal dříve, jsou to mé první velké závody a jsem rád i za tuhle zkušenost. A to že to stačilo k zisku medaile je příjemné zpestření a mám z toho radost:-). V bojích pak dále získali medaili Honza Mraček, Zuzana Gorgolová, Duy Le Duc (náš Zui), Hana Hanousková a Jana Honková.
Želízkem v ohni byl také Peter Hasík, který ve speciálním přerážení získal stříbrnou medaili. V této disciplíně si vybojovala také medaili Linda Deutschová, kdy opět získala první místo.
Nesmíme zapomenout na ty, co se jim nepodařilo umístit. Ukázali, že nejsou lehkými soupeři a zaslouží si také uznání. Zítra se bude pokračovat a máme ještě spoustu disciplín, kde můžeme sáhnout po cenném kovu. Přejme si, ať vyhrajeme vše, co se dá:-).
Co říct na závěr? Nic dlouhého. Snad jen, že zodpovědná příprava každého z týmu sklízí své ovoce v podobě medaili tří druhů :-). Ze zlata, stříbra a bronzu. Zítra košík s ovocem (medailemi :-)) doplníme. Fanděteeee!

Děkuji za tým všem, co nám drží palce.

 

20.10.2007 Huraaaaa“ . „Mááááme mistry Evropy" :-)

 

Ano vidíte dobře. Dali jsme si předsevzetí doplnit koš s medailemi a je to tady. Opavský Honza Vrchovecký ve formě jaké jsem jej doposud neviděl, vyhrál zlato ve sportovním boji a stal se tak zaslouženě MISTREM EVROPY :-). Můj pocit radosti z tohoto výkonu nelze popsat a to se ještě nesčetně znásobil ziskem zlata Lucie Zedkové, která je MISTRYNÍ EVROPY v týmech za speciální přerážení, kde o vítězství rozhodla právě ona, když skočila nomo chagi (kop ve výskoku přes překážku ve výšce 80cm a délce 150cm) ve finálovém rostřelu s Ruskama :-). Tuto radost ještě znásobila ziskem titulu VÍCEMISTRYNĚ EVROPY naše Adéla Grodová, která rovněž úžasně bojovala a prohrála těsně až ve finále s ukrajinskou závodnicí. Bojovala i přes poranění kotníku v semifinále a ukázala, že umí zatnout zuby a v boji pokračovat. Titul vicemistra Evropy získali dále Anna Pösingerová ve sportovním boji a seniorští kluci v týmu v disciplíně speciální přerážení. Další sběr ve sportovním boji byl bronzový a zasloužili se o to Katka Kolářová, Andrea Konečná, Jana Honková a Filip Šimeček. Ze včerejška přidávám do košíku bronzovou medaili Ilony Hambergerové na kterou jsem zapomněl a za což se jí omlouvám :-).
A TO POŘÁD NENÍ KONEC :-). Dnes zasílám jen tuto rychlou zprávu a obávám se, že poslední deník dostanete až po oslavě úspěchu českého týmu, která proběhne zítra a už teď víme, že bude co slavit :-).

Pořád fanděte …

 

20.10.2007 A je konec ... “

 

Včerejší poslední den soutěže byl opět dlouhý a náročný. Boje o zisk co největšího počtu zlatých medailí z největším konkurentem soutěže Ruskem byly dramatické a stály hodně sil jak soutěžící, tak ostatní co je hlasitě podporovali :-). Za jednotlivce nejvíce zlata posbírala Linda Deutschová, která bojovala ve všech disciplínách a v každé z nich vyhrála. Podala úctyhodný výkon a stala se tak nejúspěšnější juniorkou šampionátu. K tomu si zaslouženě veze ještě medaile za cvičení v týmu. Juniorky oslabené o Adélu Grodovou, která nakonec kvůli zranění kotníku z boje nemohla nastoupit, získaly pěkné stříbro ze sestav a bronz v boji.
Senioři získali zlato v technických sestavách, což se dalo očekávat, jelikož jsou to mistři světa z Bledu. Co však tak jisté nebylo a stalo se, byl zisk zlaté medaile v sestavách u našich juniorů. Junioři se na této soutěži vytáhli ziskem zlata také ze speciálního přerážení. Stali se tak lepším týmem v součtu zlatých medailí než senioři, kdy tito v této disciplíně skončili druzí. Junioři byli vyhlášení za nejúspěšnějším juniorský tým.
Nejúspěšnějším týmem se staly také seniorky ziskem další (po sestavách) zlaté medaile v silovém přerážení. U seniorů žádný stát nedal nominační techniku a tak medaili nezískal žádný z týmů.
Rusko bylo největší konkurencí. Včera stálo v cestě hlavně v týmovém sportovním boji seniorů i seniorek, kdy po skvělých zápasech bylo štěstí na jejich straně. Naši přes ně neprošli a získali (v uvozovkách) jen bronzové medaile. Nebyly to radostné chvíle, jelikož chtěli vyhrát. Smutek však netrval dlouho a nakonec se všichni ze svých úspěchů radovali. Vřava v hale nastala při bojích juniorského týmu, kdy sice nevyhráli zlato, ale rvali se jako lvi a bronz je více než zasloužená medaile. Vypadli při střetu s Chorvatskem, které ve finále zastavil, kdo jiný než ruský tým.
Po tomto boji začal konečné vyhlašování, které trvalo dlouho. V konečném výsledku se český tým umístil na druhém místě za Ruskem. Je to skvělý výsledek a všichni jsou rádi, že zase ukázali že naše taekwon-do je elitou nejen v Evropě, ale i na světe.
Děkujeme všem co fandili (i tobě Raduš:-) ) a všem co prostřednictvím těchto deníků prezentovali naši účast na šampionátu. A nakonec velké díky trenérům, kteří nás zodpovědně připravili na tuto soutěž.

Taekwon ...

 

 

Text a foto: Marek Vinárek a Sonkal

Vložil: Michal Tošovský
Publikováno: 07. 11. 2007


Hodnocení článku

Známka článku Průměrná známka 0 / Celkový počet hodnoceni 0Diskuze ke článku

Diskuze Počet komentářů ke článku: 4
Diskutovat ke článku.
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio