Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Nejdiskutovanější

Drogy za volantem? V ČR běžně..
21. 09. 2019 | DONLABUZNIK: Něco o problematice drog za volantem jsem si ...
Komiks na Policista.cz
21. 09. 2019 | DONLABUZNIK: super...
Nosný systém pro pořádkové policisty
16. 04. 2019 | FIBER: Naposledy jsem sem psal 21.05.2017 s dotazem,...
Škatulata ve vedení krajských ředitelství...
11. 01. 2019 | JARDA-JORDAN: Hned mě napadla rozná hláška aneb škatulata s...
ÚVAHA: K POLICII S VÝUČNÍM LISTEM
11. 01. 2019 | JARDA-JORDAN: REPLY:JAN:69479-1:2018-06-26 00:46:46: Ano, a...
Benešovský deník: Vyšetřování skončilo, zapom...
19. 07. 2018 | AF13: S odstupem casu lze konstatovat, ze takova ko...
Rozhovor : ,,Byl jsem pohodlný a to se mi vym...
17. 06. 2018 | JAN: Je velice úsměvné, vysmívat se někomu, že je ...
Jak se stát policejním důstojníkem v Sasku?...
02. 06. 2018 | FFRANTA: Zraněná policistka odstřelila eritrejského mi...
Nošení nožů v Německu
24. 03. 2018 | VETERAN2: REPLY:KREIMAAN:69193-1:2018-03-20 16:26:00: ...
Wachpolizei – saská odpověď na migrační krizi...
20. 03. 2018 | PETR-KLINOVSKY: REPLY:VETERAN2:69188-1:2018-03-18 22:15:46: K...
contact us now and make some quick and fast c...
8 hodin | ZEE2020: BUY 100% UNDETECTABLE BANK NOTES AND QUALITY ...
BUY REAL REGISTERED PASSPORTS(http://www.legi...
8 hodin | ZEE2020: BUY 100% UNDETECTABLE BANK NOTES AND QUALITY ...
ZOP
11 hodin | PROMETEUS: Jj místa se změnili ale doby jednotlivých čás...
Plzeň
22 hodin | HOMER: ??????...
Compre Anfetamina online, Compre Crystal Meth...
4 dní | FREEMETH: LSD para venda on-line, codeína para venda o...
Faatau Amphetamine luga o lugalaina, Faʻatau ...
4 dní | FREEMETH: Faatau Amphetamine, Faatau Methamphetamine, ...
Ja Královehradecký, Ty OHS II Praha
4 dní | TELEKE: Ahoj, jestli stále někoho sháníš, tak bych mě...
ZOP detailně
5 dní | EARI: REPLY:LK369:71462-1:2020-07-03 22:49:40: Vysk...
OHS Praha vs. PMJ vs. jiný prvosled
7 dní | LK369: Napiš mi na mail lk369@email.cz a já se ti o ...
Praha
9 dní | IDNOTEXIST: ????...

Rozhovor s policistou a zápasníkem Danielem Brunclíkem

Daniel Brunclík v kleci
Snažíme se přinášet na stránkách Policista.cz rozhovory s inspirativními policisty, a tak si nyní můžete přečíst rozhovor s Danielem Brunclíkem z pražské SPJ, který je jedním z nejlepších českých zápasníků v thajském boxu a nově se vrhl i do profesionálního MMA. Bruno se představí 28. 6. na galavečeru XFN v pražské O2 Aréně.
Daniel Brunclík v kleci | Foto: Czechfighters - Lenka Bartáková

Daniel "Bruno" Brunclík, reprezentující pražský X Gym, je jednou z nejvýraznějších osobností na domácí bojové scéně. Box, kickbox, thajský box - k tomu všemu přibral policista z SPJ Praha ještě profesinální MMA. Představí se v pikantním souboji s brněnským radikálním fotbalovým fanouškem Petrem Beránkem na galavečeru XFN v O2 Aréně v Praze dne 28. 6, kam ho můžete přijít všichni podpořit.

Daniel Brunclík v O2 Aréně.

Dobrý den, Danieli, mohl by ses čtenářům krátce představit?

Dobrý den všem čtenářům, kteří si našli chvilku na přečtení rozhovoru. Jmenuji se, jak již bylo zmíněno, Daniel Brunclík, je mi 31 let a pocházím z Kutné Hory. Sloužím 9. rok, začínal jsem na OOP Říčany, poté OOP Kolín, kde jsem byl zařazen do KPJ Stč. kraje a nyní už třetí rok sloužím v Praze u Speciální pořádkové jednotky.

Krom postojářských disciplín nyní zkoušíš prorazit i v MMA. Jaká byla tvoje cesta z ringu do oktagonu? Proč ses rozhodl pro MMA?

MMA je pro mě přirozený vývojem v bojových sportech. Začínal jsem s boxem u nás v KH, u jednoho pána, říkali jsme mu „dědeček“, kterej byl v mládí boxer a tak na zahradě a v garáží trénoval, dá se říci, kohokoliv, kdo přišel. Na zahradě měl nekrytej ring jen z koberce a hasičskejch hadic, pytle sešitý z padáku. V zimě jsem si přišel jak Rocky v Rusku v přípravě na Draga. Z toho jsem přešel na thajský box, taky v KH, kde jsem mohl čuchnout k tomu, jak to tak nějak vypadá. Potom jsem nastoupil, v roce 2009 k PČR, kde jsem byl na pokoji, nyní již nesloužícího, Jakuba K., kterej v tý době zápasil a tak nějak mě namotivoval, že jsem se do toho opřel a začal jsem tomu věnovat vše. Do tý doby to bylo spíš rekreační. No a na OOP Říčany nám dělal instruktora Jan Vlasák, kterej slouží a kterej spoluzakládal s Mastou klub, pod kterým zápasím, X Gym Praha. Tím začla moje „postojářská“ kariéra a postupem času jsem k tomu začal nabalovat zemařské tréninky a nakonec to skončilo u tréninků komplet mma a i zápasů. Takže v 2011 první zápas muay thai, 2012 mistr CŘ v muay thai (amatérský) a v roce 2016 první mma (amatérský) zápas, 2017 profi mma. V postoji (K1 a muay thai) jsem stihl 33 zapasů a v mma zatím 4 zápasy. 

Co víš o svém soupěři? Prozradíš nám něco ke své taktice, se kterou do souboje půjdeš?

Soupeř je kvalitní, zkušený. V Brně v Jeetsaam gymu začínalo dost mma zápasníků postojem, takže si nemyslim, že by Petr v postoji nic neuměl a na zemi to taky zvláda. Je to komplexní bojovník. Taktika bude vyhrát :D Víc k tomu před zápasem nechci říkat.

Daniel Brunclík se soupeřem.

Nedávno jsi ve službě potkal svého soupeře Petra Beránka a vznikla z toho geniální fotografie. Prozradíš nám okolnosti kolem vzniku této fotky? Co jste si řekli a jak souboj berete?

Jsme profíci. Berem to tak, že fotografie by byla škoda neudělat, když jsme se potkali. Podali jsme si ruku a řekli, ať pořádně makáme, aby to stálo za to v O2 aréně. Víš jak. Espéják proti chulošovi:D

Je podle tebe MMA a thajský box vhodná průprava pro službu?

Myslim, že ano. Určitě obojí ale mma podle mě nejvíc z toho všeho. Protože zákroky končí většinou na zemi v poutacích technikách. Takže kombinace postoje se zemí za mě TOP. Nehledě na to, že lidí na ulici, co trénují mma je víc a víc. Tenhle sport je populárnější a populárnější. Policie by neměla ztratit krok.

Prozraď nám, jak vypadá tvůj běžný den? Dokážeš skloubit tvrdý trénink a náročnou službu?

Bězný týden rozděluju na službu a volno. Tím, že dělám 4 dny a 4 dny volno, tak to rozděluju na trénink v práci a trénink mimo. Obojí musim přizpůsobovat za běhu. Je to dost náročný to skloubit. Ale nerad bych to vzdal kvůli tomu, že to nejde, obvzlášť teď. Ono mě celou kariéru lidi řikaj, jak jsou po službě unavený, z těch spisů, oznámení, že to nejde. A já prostě už z principu chci, aby bylo vidět, že to jde! Když se chce, jde vše. Ale člověk musí chtít. Podle mě je to nejvíc zneužívaný slovo. Lidi řikaj, že chtěj, ale ve skutečnosti nechtěj, jen by chtěli chtít. A já chci. Jo, je to těžký, protože logicky nemám žádný úlevy a prostě služby nebo opatření musim splnit, takže před nebo po musim dát trénink. Ať chci, nebo ne. Zatím to zvládám, uvidíme, jak dlouho ještě budu.

Podporují tě kolegové a sbor nějak ve tvé zápasnické kariéře?

Kolegové se mě snaží podporovat a strašně si toho vážím. Pomáhají mi v tréninkách, jsou tolerantní a vycházejí mi vstříc.

Jaké jsou tvoje plány a sny ve sportovní a služební kariéře?

Sportovní plán je zápasit, dokud to půjde. Služební zatím nejsou. Jsem rád u SPJ Praha, kam jsem se chtěl dostat, takže tohle jsem si splnil. Teď momentálně nemám žádný jiný vyšší služební cíl. Ale to se může změnit ze dne na den.

Máš nějaké rady pro kolegy, kteří by začali rádi trénovat bojové sporty? Co bys jim doporučil?

Pokud chcete někdo začít, nebojte se toho. Nikdo vás na tréninku nezruší. Překonejte svůj prvotní „strach“ a jděte trénovat, nezakrňte. Pokud budete chtít poradit atd., klidně napiště na fb: Daniel Bruno Brunclík nebo na fan page Daniel Bruno Brunclík – fighter, rád vám pomůžu, poradím, doporučím, pokud to bude v mých silách.

Děkujeme moc za rozhovor a přejeme zdar a sílu do dalších zápasů!

 

Vložil: redakce
Publikováno: 01. 06. 2018


Hodnocení článku

Známka článku Průměrná známka 1 / Celkový počet hodnoceni 2Diskuze ke článku

Diskuze Počet komentářů ke článku: 0
Diskutovat ke článku.