Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Nejdiskutovanější

Nadporučík Emil Haně: „Črty ze vzpomínek zaži...
26. 08. 2020 | PETR-KLINOVSKY: Dobrý den, ozvěte se na email: Petr.Klinov...
Drogy za volantem? V ČR běžně..
21. 09. 2019 | DONLABUZNIK: Něco o problematice drog za volantem jsem si ...
Komiks na Policista.cz
21. 09. 2019 | DONLABUZNIK: super...
Nosný systém pro pořádkové policisty
16. 04. 2019 | FIBER: Naposledy jsem sem psal 21.05.2017 s dotazem,...
Škatulata ve vedení krajských ředitelství...
11. 01. 2019 | JARDA-JORDAN: Hned mě napadla rozná hláška aneb škatulata s...
ÚVAHA: K POLICII S VÝUČNÍM LISTEM
11. 01. 2019 | JARDA-JORDAN: REPLY:JAN:69479-1:2018-06-26 00:46:46: Ano, a...
Benešovský deník: Vyšetřování skončilo, zapom...
19. 07. 2018 | AF13: S odstupem casu lze konstatovat, ze takova ko...
Rozhovor : ,,Byl jsem pohodlný a to se mi vym...
17. 06. 2018 | JAN: Je velice úsměvné, vysmívat se někomu, že je ...
Jak se stát policejním důstojníkem v Sasku?...
02. 06. 2018 | FFRANTA: Zraněná policistka odstřelila eritrejského mi...
Nošení nožů v Německu
24. 03. 2018 | VETERAN2: REPLY:KREIMAAN:69193-1:2018-03-20 16:26:00: ...
Psychotesty
3 dní | PETRNEU: Tady to začalo někdy v r. 2018... ...
Zdravotní vyšetření na Lhotce
6 dní | : f...
Volné místo v Moravskoslezském kraji
8 dní | MATJEES: Samozřejmě vím, že se dají volné tabulkové mí...
Volné místo v Moravskoslezském kraji u PČR....
8 dní | MATJEES: Samozřejmě vím, že se dají volné tabulkové mí...
Volná pozice v Moravskoslezském kraji
8 dní | MATJEES: Samozřejmě vím, že se dají volné tabulkové mí...
Psychotesty-výsledek
12 dní | OPS: Ahoj, já loni v říjnu a přišlo mi to za týden...
Мир здоровья и отдыха
20 dní | RODRIGUEZPIA: https://www.putevka.com/moskva/moskva...
Tina Woolman
20 dní | MONOCAJT: Děkuji adminům, že tu poctivě a pravidelně ma...
Nedoslýchavost, naslouchátka ve službě?
25. 06. 2024 | NOMINISS: REPLY:PATTAS1:74217-1:2024-03-11 23:24:09: Ja...
Dovolená na ZOP
17. 06. 2024 | QUARESS: REPLY:JOE:74285-1:2024-06-17 08:32:17: Naopak...

Skličující policejní události posledních dnů

Několik posledních dnů bylo doslova našlapáno událostmi, které se dotýkaly práce policistů. Návštěva Benedikta XVI. představovala mimořádné organizační nasazení i pro policii a to jak v Čechách, tak na Moravě. Návštěva papeže se obešla bez větších komplikací i díky tomu, že se Antikonfliktnímu týmu v neděli podařilo vykázat z areálu tuřanského letiště aktivisty, kteří tam chtěli rozdávat kondomy. Bohužel, v minulých dnech se v policejním světě odehrály také události, které rozhodně patří mezi ty skličující. O nich referoval například server iDNES.cz:
| Foto: Ilustrační

26. září 2009: Policejní auto srazilo při noční honičce dva chodce na přechodu


Tragédií skončilo noční pronásledování BMW policejním vozem v Krnově na Bruntálsku. Auto s modrým majáčkem srazilo na přechodu dva chodce. Třiadvacetiletá žena na místě zemřela, vážně zraněný třicetiletý muž skončil v nemocnici. Policistům se nic nestalo, BMW později vypátrali jejich kolegové.

Policisté krátce po půlnoci pronásledovali se zapnutým majákem a sirénou vozidlo BMW, které podle nich ohrožovalo bezpečnost silničního provozu. V Opavské ulici vstoupil do cesty policejnímu autu mladý pár.

"Muž a žena vstoupili na přechod zpoza křoví. Policista již nestihl střetu zabránit," sdělila mluvčí policie Pavla Tušková. Třiadvacetiletou ženu náraz odhodil na chodník, v okamžiku příjezdu záchranné služby již nejevila známky života - nedýchala a její srdce nepracovalo.

"Svědkové na místě se postižené snažili poskytnout laickou první pomoc. Lékař zjistil poranění hlavy, páteře a pravděpodobná další zranění. Posádka ihned zahájila oživovací pokusy, snahy záchranářů však nevedly k úspěchu," uvedl mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Třicetiletého muže záchranáři nalezli v bezvědomí a přímém ohrožení života. "Utrpěl mnohočetná poranění v oblasti hlavy, končetin a břicha. Lékař jej připojil k umělé plicní ventilaci," popsal zásah Humpl. Vrtulník pak zraněného transportoval do Fakultní nemocnice v Ostravě.

"Hned byl přeložen na jednotku intenzivní péče," řekl iDNES.cz mluvčí nemocnice Tomáš Oborný. "Jeho zranění jsou velice závažná," dodal.

Záchranáři na místě nehody ošetřili také jednačtyřicetiletého policistu, který si stěžoval na závratě a nevolnost. S kolegou po nehodě ještě stačili vyhlásit pátrání po ujíždějícím autu, které se později podařilo najít. Vyšetřování se teď podrobí nejen jeho řidič, ale i sami policisté.

"Oba, řidič i spolujezdec, se podrobili dechové zkoušce s negativním výsledkem a následně i odběru krve. Byly zahájeny úkony v trestním řízení a případ si převzala Inspekce PČR," doplnila bruntálská policistka.

 


27. září 2009: Romští zloději zaútočili na policisty střelbou a latěmi, jednoho zranili


Zraněný policista, střelba, výhrůžky uřezáním nosů a útoků na rodinu. To vše provázelo zprvu banální zlodějskou lapálii v Hradišti na Teplicku. Romská rodina z nedalekého Lysce tam přišla krást stavební materiál. Majitel rozestavěného domu ji ale poznal a zavolal policii.

Majitel domu se za zloději pro své věci sám vydal. Mezitím volal policii. Na dvoře statku v Lysci pak místo respektu z mužů zákona zněly vulgární nadávky, střílelo se a Romové dokonce zaútočili na policisty latěmi.

"Policisté z obvodního oddělení v Bílině tam byli na šetření případu. Dva muži je ale začali ohrožovat. Nejprve zazněly slovní urážky a výhrůžky. Starší z mužů pak několikrát vystřelil do vzduchu. Vyšetřovaní vytáhli dřevěné latě a začali jimi kolem sebe mávat. Napadli i jednoho z policistů. Musel být ošetřen u lékaře," popsala incident policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Svědci, kteří vše pozorovali, viděli událost poněkud barvitěji. Podle nich po výstřelech útočilo s latěmi v rukou mnohem víc lidí než dva z vyšetřovaných. Vulgarity, které padaly, prý zněly jako z gangsterského filmu.

"Slyšel jsem, jak řval, že jim uřeže nosy a zbije děti," prozradil jeden lidí, kteří vše pozorovali, protože byl na statku kvůli dříve ukradenému stavebnímu materiálu. "Jedna holka chtěla pustit psy," dodal.

"Vůbec nerespektovali uniformu. Policisté jim byli úplně jedno. Napadli je latěmi, jako kdyby šlo o nějakou bitku a ne vyšetřování," líčil Martin Štefl, jemuž zloději kradli na pozemku stavební materiál. V sobotu to bylo asi za dvacet tisíc, dohromady už prý ale nejméně za sto.

"Vybrali mě už třikrát. V sobotu jsem po šesté večer přijel z Prahy a kontroloval jsem stavbu. Všiml jsem si, že je rozházený materiál a nějaká paleta, že chybí. Vedle stál modrý forman a u něj schovaní čtyři romští výrostci. Auto bylo plné mých věcí ze stavby," přiblížil svou sobotní anabázi.
Okradený si při pronásledování zlodějů zničil auto

Pokračování příběhu je jednoduché. Začala automobilová honička, při které Štefl volal policii a diktoval espézetku zlodějského auta. Jelikož na polní cestě, po níž zloději ujížděli, své auto zničil, ztratil je. Ale pamatoval si jejich modrého formana z vedlejší vsi, tak se tam s kamarádem vydal. Našel ho u statku v Lysci, právě se z něj vykládalo "zboží".

"Ještě před tím jsem volal znovu na policii, že jsem ten ukradený materiál našel. Potvrdili mi, že espézetka pasuje na majitele domu, před kterým jsem stál," řekl Štefl, který spolu s dorazivší hlídkou vyrukoval na zloděje. Netušil, že za chvíli se bude muset krýt před palbou.

Policie sice měla pachatele přímo před sebou, zatím je ale podle dostupných informací nezatkla, přestože zranili jednoho z nich a navíc po nich stříleli. "Po pachatelích pátráme," sdělila mluvčí Hyšplerová.

 


Text: iDNES.cz, úvod: redakce 

 

Vložil: Dušan Stuchlík
Publikováno: 28. 09. 2009


Hodnocení článku

Známka článku Průměrná známka 0 / Celkový počet hodnoceni 0Diskuze ke článku

Diskuze Počet komentářů ke článku: 88
Diskutovat ke článku.
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio