Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

79% managerů PČR nemá odborné vzdělání!

Já vám nevím, článek tady na stránkách vyznává tak, že se toho autor dost děsí, já bych spíše viděl pozitivum při posouzení celého toho super podniku v tom, že 21% managerů to odborné vzdělání vůbec má. Když naši managerové měli jít studovat nějakou výšku, za obrovského posměchu celého mančaftu měli tři týdny ve školícím středisku kdesi u Znojma školení sestávající z toho, že jim do hlav tloukli správné odpovědi na přijímací otázky na "hnojárnu" v Kunovicích, kde se braly předměty jako pěstování kytek v ranní rose, žáru poledníma a soumraku večerním. Jak bylo na stanici příjemně bez věčně prudícího pana vedoucího, kde a komu jsme šlápli z jeho kamarádíčků na kuří oko! Školy to byly všechno placené typu: kdo zaplatil taky absolvuje, náš pana vedoucí třeba z Angličtiny nezvládal ani "How do you do" a to jsem ho osobně zkoušel přesně na toto, ale měl z ní za dva. Z čárkomaniakálních křivičů statistik a bossingových mágů ty školy neudělaly ani o chloupek lepší ani lidi ani odborníky a už tehdy na začátku milénia, bylo všem nám v terénu jasné, co je tahle firma zač. Přešlo dvacet let a ta firma má pořád ty stejné problémy. Manageři s odborností hrubosrstého jezevčíka, neochotní na sobě pracovat, sami se vzdělávat (čert vem, jakou mají školu - když mě práce baví, vzdělávám se sám) si tam ve velkém dojí beztrestně stát. Na silnici policii téměř nevidím, na obchůzce vůbec ne. My jsme bývalé kolegy měli všechny jako důvěrníky, ušetřili nám mraky práce, nás, co jsme utekli po Langerově řádění, nikdo nikdy z těch jeho děcek nekontaktoval, ne že by mi to teda vadilo. Ještě deset let po odchodu z té hrůzy se mi, sem - tam, zdálo, že jsem zpátky ve službě a byly to příšerné sny. Co mě jediné štve je to, že se to u té policie nelepší a nelepší, spíše to jde z kopce. Že jsem tam úspěšně prodrbal dvacet let života a ekonomicky jsem jako policejní polosocka přišel o mraky peněz.
HAMMER :: Datum založení: 30. 08. 2022 :: celkem 23 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu VETERAN2 13:56:35 26. 04. 2023
default.png
JOE [2023-04-18 12:00:24]:
Takhle přesně jsem to očekával. Nějaká podobnost s Německem tam je, ale hlavně v tom, jak se nastavily relativně silnému státu podmínky existence. V Německu vedly reparace a jiné výmysly spojenců k nástupu Hitlera a dál už to každý zná. V případě Ruska se využilo Jelcina, který po náležité dávce vodky podepsal cokoliv. Tím zůstal Krym Ukrajině. Tohle vadí i u malých států. Důsledkem jsou problémové lokality. Třeba Karabach, Kosovo, Jižní Tyrolsko. U velkých států je skoro záruka, že problém nastane spíš dříve než později. Konkrétně u Ruska byla reakce dobře předpokládatelná. Napadení Finska mohlo být dostatečně varovným příkladem. Stejně zase někdo nepřemýšlel.
Schopnost samostatné ekonomické existence Ukrajiny je dlouhodobě všelijaká. Vždy měla velkou nezaměstnanost. Lidé odcházeli za prací do Ruska nebo na západ. Uvnitř zůstaly neutěšené poměry. Podle režimu jí dotovalo Rusko nebo teď USA a EU. Největší úsilí se věnovalo rozkrádání. Budování armády skoro žádné. Něco jako u nás, ale ve větším. Výsledek taky jako u nás. Hospodářství v troskách a stát skoro bez armády.
Minimálně od roku 2014 se dalo očekávat, že věci naberou nějaký spád. Ukrajina si nechala vycvičit armádu, ale vyzbrojování se moc nevěnovala. Stejně jako Rusko měla tanky ve skladech, ale žádná snaha modernizovat jich větší množství. Probíhal úspěšný vývoj, ale nové zbraně se nevyráběly. Mnoho let se nic nedělo. Po zvolení Zelenského byla za 2 roky válka. Rok jí Rusko připravovalo. Ukrajina má celkem schopnou zpravodajskou službu. Že by ona ani USA nic netušily, se mi zdá divné. Stejně Ukrajina neudělala nic, aby armádu posílila. Minimálně mohla zavést systém, který mají některé státy, tedy možnost rychlé mobilizace. Zelenského strana měla většinu v parlamentu. Neudělali ani to minimum, které by moc nestálo. Spoléhali na něco. Nejvíc asi na zahraničí. Rusko úplně zpackalo první útok, jestli se té parodii vůbec tak dá říkat. Ukrajina má potenciálně k dispozici určitě víc než 2 miliony vojáků. Ruská armáda neměla morálku ani benzín. Tady byla příležitost ukončit válku jednoznačným vítězstvím během pár měsíců. Podobný postup byl použit třeba v Chorvatsku, když vyhnali Srby.
Na mě dělá celá věc dojem, že stav, který nastal, vyhovuje mnoha zúčastněným stranám.
Ukrajina je učebnicově napadený stát a zkouší, jestli se díky tomu dostane do EU a NATO, což by bylo normálně na dlouho nebo nemožné. Válku platí Evropa a lidi nikoho nezajímají. Když to nevyjde, mocní dostanou azyl na západě. Tak o co jde.
USA mají odbytiště pro svůj předražený plyn a utíká k nim evropský průmysl. Mohou Evropě diktovat. Budou chybět zbraně, které nikdo nebude vyrábět v dostatečném množství, takže prodají a vydělají. Lepší by bylo, kdyby se v Rusku zhroutil režim tak, jak byl původní záměr a nová loutka by se pustila do Číny, ale člověk nemůže mít všechno. Když Rusko vyhraje, nejde o nic. Uprchlíci zůstanou v Evropě, bude se víc zbrojit a dovážet plyn, ropa a tak dále.
Putinovi už o mnoho nejde. Je starý, končí mu volební období a mír asi uzavře až nový prezident. I když na Ukrajině neuspěje, Rusku nastavil zrcadlo. Ukazuje se všudypřítomná neschopnost a je vůle věci měnit. Kdo nedělal, co měl, skočil z okna nebo mu selhala pistole. Společnost se militarizuje, zbrojní průmysl zlepšuje, společnost už pochopila, že korupce je špatně. Prostě. Dějí se věci, které by normálně nikdy neprosadil. Navíc donutil snad všechny státy světa odkrýt karty. Jeho nástupce bude moc dobře vědět, na čem je.
Nastavil zrcadlo i Evropě a ukázalo se, že je na tom ohledně vlády ještě hůř než Rusko. V celé EU mají pragmatické vlády, které jsou něčeho schopné snad jen Polsko a Maďarsko. Na evropské úrovni jí ovládají kapacity, kterých se doma zbavili jako Leyenová, Timmermans a mnoho dalších. Putin má na evropské politiky o mnoho větší vliv, než se zdálo.
Jestli chce Evropa pomáhat, musí vyrábět zbraně a munici. Po roce jsou prázdné sklady a výroba roste jen pomalu. Německo vypnulo poslední jaderné elektrárny a těžký průmysl bude vyrábět asi jenom když bude foukat. Výhled na jakoukoliv změnu k lepšímu v jakémkoliv směru žádný.
Pro EU válka nedopadne v žádném případě dobře a je otázka, jaký výsledek bude nejhorší.
Úplné vítězství Ukrajiny a přijetí do EU a NATO. Ukrajina by dosáhla všeho, po čem její mocní touží. Začala by nebývale dojit EU. Ve spojení s Polskem by dokázala ledacos prosadit. Podle potřeb sponzora by třeba bránila normalizaci vztahů s Ruskem i po změně tamní vlády. To by znamenalo větší závislost na USA a umožnilo Americe prosazovat své zájmy.
Vítězství Ruska by znamenalo, že bude mít uprchlíky zavalená EU hranici s Ruskem a žádné zbraně. EU by musela spoléhat na Polsko, které má jako jediné relativně silnou armádu.
Ani pat by nebyl optimální, ale asi nejlepší ze všeho. I k jeho dosažení se bude ale třeba snažit.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JOE 08:24:38 21. 04. 2023
Joe.jpg
NOBODY [2023-04-19 09:46:11]:
Potvrzuješ co si o tobě myslím. Představitel lidské ubohosti. Zjevně Ti dělá problém věcně diskutovat o nějakém problému a jiné názory neumíš zpracovat.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JOE 08:15:50 21. 04. 2023
Joe.jpg
DZOBY [2023-04-20 13:11:42]:
Hele ty "malej pinďoure", tohle je diskusní fórum. Pokud nechceš diskutovat, tak aspoň nepiš hloupé poznámky.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DZOBY 13:11:42 20. 04. 2023
default.png
Notak hoši, bězte si ty Vaše malý pinďourky měřit jinám.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu NOBODY 09:46:11 19. 04. 2023
default.png
Před tebou pochlapit? To opravdu nepotřebuji, s každou další větou jenom potvrzuješ, že jsi jen takový malý český senochřup.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JOE 12:08:12 18. 04. 2023
Joe.jpg
NOBODY [2023-04-14 19:54:12]:

Já se na TV nedívám, ale zpravodajství ČT mi nijak zásadně nevadí. Možná by Okamuru nemuseli zvát tak často, ale ok, jejich věc. Víc sleduju Český rozhlas. Jinak sleduju desítky zahraničních zdrojů, oficiálních i soukromých. Takže srandovní jsi ty, když mi podsouváš názory á la ČT.
A ty mi prozradíš jaké zpravodajství sleduješ? Očekávám, že ne, ale třeba se pochlapíš.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JOE 12:00:24 18. 04. 2023
Joe.jpg
VETERAN2 [2023-04-15 11:41:28]:

Uvažuju jako většina v jakém smyslu?
Příčiny války jsou myslím jasné od první ruské agrese směrem k bývalému státu SSSR. Rusko napadlo Ukrajinu. Co na tom chceš rozebírat?
Hitler, podobně jako Putin dnes, taky využil menšinu na území sousedního státu. Už dva roky před agresí rozdával lidem v separatistických republikách ruské pasy na požádání, aby to bylo sichr.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu VETERAN2 11:41:28 15. 04. 2023
default.png
JOE [2023-04-14 10:37:03]: Uvažuješ jako většina. Můžeš se předvést a popsat příčiny války, kde se stala chyba a napsat řešení. Když si dáš tu práci, napíšu, jak si to myslím já.
Tématem rozhovorů nic nemyslím. Prostě popsali, jak to tam vypadá a některé věci jsou pak úplně jasné. Korupce má zásadní vliv na fungování státu. Pokud přesáhne určitou míru, je to katastrofa. Ukrajina je i nebo možná hlavně díky ní jedním z nejchudších států Evropy. Já jsem jí ale jen zmínil jako jedno z témat.
Druhá světová byla pro Sovětský svaz těžká i přes všechnu pomoc. Bez pomoci by to bylo ještě horší. Nějak ji ale zvládli a jejich armáda se poučila.
Chci srovnávat zásobení trhu o kterém se nám tvrdilo, že už bude vždycky jen dobré. Dnes má socialistickou nebo horší úroveň. Kde píšio návratu poměrů? Chodíš ty vůbec někdy nakupovat? Víš co je to několikanásobně?
Ceny potravin. Například. Mléko 2 Kčs, rohlík 0,4 Kčs, maso něco kolem 50 Kč podle druhu, máslo 8 Kčs. Připiš 0 k cenám i tehdejšímu platu a máš téměř dnešní ceny i plat. U cen potravin dostaneš koeficient někde mezi 1 a 2, ale třeba nájem a energie se tenkrát většinou vešly do 500 Kčs.
Co nemůžu sehnat. Doktora, léky a toho zbytku by bylo na román. S tím se psát nebudu. Nejsem sám. Poptávka je. Kde je ten trh, který všechno vyřeší tak, jak nám to vždycky tvrdili? Nepiš mi, že doktory nahradíš veslaři ze člunů. U arabského doktora jsem byl jen jednou. Ordinoval na západě, takže podmínky měl. Stejně už bych k němu ale nešel. Britové by mohli vyprávět.


Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu NOBODY 19:54:12 14. 04. 2023
default.png
JOE [2023-04-14 10:37:03]: Jediný kdo je tady fakt "vtipnej", jsi ty...dále nemá cenu na tvoje názory à la ČT1 reagovat, natož je s tebou rozebírat.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JOE 10:37:03 14. 04. 2023
Joe.jpg
VETERAN2 [2023-04-13 23:13:43]:
Seš fakt vtipnej. Třeba se někdo vzpamatuje nebo udělají Rusové chybu? Co tím přesně myslíš? Rusové, ostatně jako každý jiný, udělali už spoustu chyb. A kdo by se podle tebe měl vzpamatovat a hlavně z čeho?
Jenom připomenu, že Rusko napadlo Ukrajinu. To je výchozí stav. A když si poslechneš Medveděva a některé další, co říkají o Ukrajině a Ukrajincích a jak s nimi chtějí naložit...
Já se neděsím alternativních zdrojů, ale vadí mi očividné dezinformace. A těch je ve veřejném prostoru spousta. S domorodci jsem nemluvil, ale o tom, že bude válka nebylo pochyb. Proto se na ni taky Ukrajina chystala od anexe Krymu a proto taky nepadla hned první měsíc, jak si Rus přál a myslel.

Úplně nevím proč píšeš o tom, že je na Ukrajině korupce. Ta je i v Rusku, v USA, v Číně, v ČR. Ano, je tam zřejmě větší než u nás, ale co tím chceš říct? Na co to má vliv? Aby se kvůli tomu Ukrajině nepomáhalo?

Mimochodem, když píšeš o ruské armádě, tak konkrétně 2. světová by byla pro Rusko hodně krušná, kdy spojenci v opravdu velkém rozsahu materiálně nepodporovali jejich armádu.

K cenám. Tenkrát i dnes nebyla spousta věcí k sehnání? Fakt to chceš srovnávat? Chceš zpátky staré časy? Ať žije socialismus?
Ohledně cen potravin jde principiálně o tom, že kdyby měly reagovat na výši dnešních platů v porovnání před rokem 1989, tak budou mnohonásobně vyšší než dnes reálně jsou.

A napiš mi prosím, co dneska nemůžeš sehnat. Pokud to tak je, jde o krátkodobý výpadek a stejně máš i tak jinou alternativu. Není to tak, že něco není dlouhodobě a je to nedostatkové (podpultové) zboží, dlouhé roky.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio