Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Směny po americku - zápisky z jednoho výzkumu I. (REDAKCE)

Směny po americku - zápisky z jednoho výzkumu I.

Foto: Nášivka Arlington PD
(AKTUALIZACE 15.11. - doplnění informací na konci původního článku) Jeden z našich spolupracovníků v současné době pobývá v USA. Součástí jeho pobytu je i účast na rozsáhlém výzkumu toho, jaký má provoz na směny vliv na bezpečí policistů při práci. Jak takový výzkum probíhá a jak to vlastně je s policií v Texasu - o tom bude série článků, které přineseme v následujících dnech.
Autor: Michal Tošovský
Publikováno: 15. 11. 2008
zpět na článek

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu JERZI 15:40:38 16. 11. 2008
Jerzi.jpg
V čem je háček,, Je to město velké jako Brno, s tím asi všichni souhlasí! Je jasné, že na pokrytí tohoto města mají méně policistů než v ČR. Určitě, ale všichni budete souhlasit s tím, že byrokracie u nás je mnohem větší než v USA! Když si vezmete skutečný počet v ulicích a skutečný počet v kancelářích a pokud vezmu v potaz, že i na kravinu píšeš SZ klidně i hodinu či dvě. Tak něčím tu díru zalepit musíš!!!!

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DR-CVACH 13:43:30 14. 11. 2008
dr.cvach.jpg
byvaly Nojo, hlavne nicemu neverit. A vsechno bagatelizovat. Podle stylu "sam tomu nerozumim, tak to musi bejt blbost"? Taky je trochu neco jinyho, ctyri roky studovat, abys moh jit k policii a ctyri roky studovat a brat za to policejni plat. Mozna proto jich neni dvakrat tolik, jak se pise v clanku:) Jinak s tim, ze se u nas studuje casto jenom pro povyseni, souhlas. Pak je ale pro zamestnavatele myslim prinosnejsi mit cloveka z titulem z fakulty hostorie zivota indianskych kmenu. Aspon je to dukaz, ze ho v zivote zajimalo i neco jinyho, nez karierni postup.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BYVALY 06:28:15 14. 11. 2008
default.png
Ty jejich vysoké školy, to bych bral s rezervou. Tam je totiž na kdejakou ptákovinu vysoká škola " např. fakulta historie života indiánských kmenů " apod. K čemu taková škola vůbec je dobrá? Je zcela evidentní, že středoškolák v USA je na úrovni našeho školáka, který vyjde základní školu. Ono to vlastně bude za chvíli i u nás. Vždyť se podívejte, kdo vás vlastně učí, a podle toho to samozřejmě bude také vypadat. Policisté si dělají tzv. vysoké školy bakalářského směru, které jim jsou k ničemu, snad pouze k tomu, aby splnili jeden z požadavků pro případné povýšení. Navíc si dělají soukromé školy, které si zaplatí ze svého. A když někdo platí, tak přece musí školu dodělat i kdyby byl sebevětší blb. Tak to chodí.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu RKJ 17:27:59 12. 11. 2008
default.png
Nevymyšlím důvody jak zdůvodnit, že u nás to je všechno dobře děláno. Já jenom chci upozornit na to, že se tady leckdy sčítají hrušky s jabkama, když někde novináři vytáhnou počet obyvatel na jednoho policistu. Třeba se nikde člověk nedozví do jaké hloubky se v USA koná přípravné řízení. Jestli musí mít všechny lidi vyslechnuté pokud možno jako svědky (když předtím byly na podání vysvětlení), všechny znalecké posudky hotové a podobně. V ČR svědka pořádně vyslechne akorát policie, soudce už se s tím nemaže a většinou jen okdazuje na výpověď z přípravného řízení. A to je jenom úzká problebamitka trestního řízení, u které jsem se zastavil. Podotýkám, že v USA jsem nikdy nebyl, nevím jaké tam jsou podmínky, jen mi vadí, že to tady někdo srovnává, bez zjištění podrobných informací.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu KOSTA 16:14:51 12. 11. 2008
default.png
sispale ona NPC a UOOZ má pravoviště v každém větším městě? Asi nemá, naproti tomu FBI DEA atd. určitě nesídlí jen ve Vašinktonu a na detašovaném pracovišti v Čikágu.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu KOSTA 16:12:27 12. 11. 2008
default.png
for Honzad dobrá, možná máš pravdu, ale mám pohyby, o tom, že vraždy šetří měšťáci(ADP), požáry šetří APD, organizované skupiny (drogy,prostituce atd.) šetří ADP. Oni se na tom možná podílejí na počátku (poznatky), ale nemyslím si že zaměstnanci města vedou trestní řízení u závažných věcí, které jsou trestné na území celého státu potažmo USA. Podívej se na pracovní náplń PČR, děláme skoro vše, od pracovních úrazů (spíš věc specializované inspekce), požárů(spíš věc odborníků z HZS), trestné činnosti nemluvňat (spíše věc OSPOD a pod.) až po dopravu, trestnou činnost, veřejný pořádek, prevenci atd. Podívej jse zda v tý emérici mají ti měšťáci opravku stejně široký záber činností. Já o tom pochybuji.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu SSIPAL 10:12:41 12. 11. 2008
default.png
USA Ve městě potkáváte v podstatě jenom "městskou" policii, státní se stará především o pokuty na dálnicích :-) Velký rozdíl oproti ČR je právě to jedno auto = jeden policista. To pak najednou na stejnou oblast potřebujete třetinu lidí, respektive máte oblast pokrytu třikrát lépe než u nás, kde jedno auto = 3 policisté... DEA, FBI a podobně v rovnici nijak nefigurují, to je jako započítávat NPC a podobně.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HONZAD 23:22:12 11. 11. 2008
honzad..jpg
Kosta: To je urcite zajimava otazka pro autora , ale pokud situaci spravne chapu, tak za poradek a bezpecnost v danem meste zodpovida dana policie mesta. Ostatni slozky, ktere si vyjmenoval, pusobi mimo hranice mesta. Krom federalnich instituci, ale ty zase prozmenu resi pouze veci spadajici pod federalni jurisdikci ( a u nas taky konec koncu mordy taky delaj kraj a nikoliv MR Brno atd.. ) Ja se obavam, zda-li tak trochu nevymyslite jak zduvodnit, ze pri obdobne velkem meste maji stejny napad ackoliv maji podstatne mene policistu.. nemaji to ti americani (ktere je tady v poslednich letech v mode pokladat za idioty) treba lepe zorganizovane? Nebo treba populace Arlingtonu nepacha tolik zlocinu jako stejne velka populace Brna? Sakra, same hrisne myslenky.. ze by ti amici mohli treba bejt chytrejsi a mit to lepe zoragnizovano? nebo ze by byli slusnejsi a nebylo by na ne potreba tolik policistu..? uz vidim, kolik lidi si odplivne nad tim rouhanim! :-)))

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu KOSTA 20:56:38 11. 11. 2008
default.png
taky jed třeba započítat mimo této městské policie i okresní, státní a dálniční policii přip. další složky mimo APD.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu RKJ 20:27:08 11. 11. 2008
default.png
počet policistů Ono to nejde takhle jednoduše srovnávat, kolik který stát má policistů aniž by se udělalo srovnání jaké mají povinnosti a kolik a co vůbec dělají. Nehledě na to, že i v tomhle článku je napsáno, že Arlington Police Department je odlišný od úřadu šerifa, který asi taky má nějaké zaměstnance. A za další v USA máte ještě spoustu dalších organizací na vymáhání práva (FBI, DEA, ATF), které jsou nezávislé, ale v ČR je v drtivé většině všechno centralizováno pod PČR.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio