Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

K policii

Ahoj mám takový dotaz jak zažádat o práci k policii? Musím se dostavit osobně nebo zprvu stačí jen poslat mail? když jsem totiž dal hledani na : http://aplikace.mvcr.cz/sluzebni-mista/SearchResult_PublicAndMembers.aspx tak to ukázalo že místě bydliště mají volno (i když by mi nevadila ani ta Praha), mám tam napsat vlastní životopis nebo již jsou nějaké strukturované na stáhnutí? děikuji nechci dělat před náborovým blbce tak ho radši udělám tady :-)
FUNKY :: Datum založení: 30. 08. 2012 :: celkem 78 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu HAMMER 20:58:35 23. 09. 2012
default.png
DANIK [2012-09-23 10:21:05]: Daniku, tak já se tě zeptám jinak, když píšeš, že se to u vás dělá tak nějak policejně nebo prostě že to není taková hrůza, jako u nás:

- sleduje někdo u vás skutečnost, jaká preventivní opatření snižují nápad protiprávní činnosti?

- když jsem u té dopravy, dělá někdo u vás věci na silnici podle § 17 odst. 5 zákona 361/2000 Sb? aneb přestupky, za které se hned na mstě berou pirátům za velmi nebezpečné počínání papíry? Myslím systém buk?

- jste nuceni k výkonu služby na KB a DBA stále stejná místa, tlačí se u vás na kvantitu čehokoliv bez jakékoliv návaznoti na nějaké zlepšení jakéhokoliv stavu?

Prosím tě, odpověz na všecky tři body. Moc děkuju předem.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 20:53:17 23. 09. 2012
default.png
SANTIAGO-SAN [2012-09-23 10:00:30]: Já jsem už pět let v civilu u řemesla a moc hezky se mi to rozjíždí, až mě chytají málem záda, ale fakt jen málem... :D Tady vidím, jak hluboce se mýlíš, když říkáš, že jiná práce není. Já nemůžu zaboha sehnat kolegu elektrikáře, který by mi za stopade na hodinu čistá ruka pomáhal na mých vedlejšákách. Děláme teď totiž velkou zakázku furt na přesčas a nemám prostě kdy. Nejsou instalatéři, nejsou zedníci, obkladači, malíři, podlaháři.

Na policejní práci je krásné všecko, problém je, že u PČR o policejní práci nezavadíš a musíš jít hlavou proti zdi a posereš si naprosto kariéru. Ten systém nebyl pro mě. Já mám hodně dobrou paměť, ale předpisy se neustále mění a leckdy se to, co platilo před pár lety, zase vracelo v platnost znovu. Můj průser byl v tom, že jsem si všecko pamatoval, ale už jsem nevěděl co platí dneska!!!!! Naprosto mi spadlo sebevědomí poldy, když jsem nebyl schopný nad ránem na noční, už sice unavený, ale vzpomenout si, jak se dělá prosté zadržení na chlast!!!!! Fakt nekecám.
Do toho vlezl Langer, sebral nám příplatky za noční, svátky, neděle, přesčasy, já byl bez pěti táců měsíčně... ajta krajta a už jsem jel do céčka. V jednačtyřiceti letech jsem v podstatě znovu začínal svoje bývalé řemeslo.

A víš jak to hodnotím dneska po dvaceti letech u policie a marné snaze dělat policejní práci? Kdybych já debil zůstal u své elektriky, byl bych dneska v Rakousku za úplně jinší peníz, s úplně jinší kvalifikací. Tady totiž musíš mít roky praxe a v mých letech je to už potíž, naštěstí paměť slouží a učím se docela dobře pořád.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DANIK 14:15:56 23. 09. 2012
Danik.jpg
Jo, řešíme pořád stejné lidi. A protože my svou práci děláme poměrně dobře, tak 2/3 jsou jich stále zavřený a takhle to prostě koluje. Jedny pustí jiný zavřem. Ale to není chyba mé práce, ani důvod rezignovat.

Pochop, já nedělám agitku, jenom říkám stále dokola, že to není takové děsivé jak Hammer píše. Je to sice na prd, ale pořád dělám práci, která má smysl. Jiná věc je, že jestli ještě vezmou prachy, tak už si jí nebudu moct dovolit dělat. A pokud udělají tu amnestii, tak také nevím, zda-li to bude mít cenu dál dělat.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PITAVAL 12:14:43 23. 09. 2012 blokovaný
default.png
DANIK [2012-09-23 10:21:05]: Nějak jsi se vyhl odpovědi:)Třeba máte pravdu oba,jsem u firmy krátce.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DANIK 10:21:05 23. 09. 2012
Danik.jpg
HAMMER [2012-09-23 09:10:33]:
No, vidíš Hammere a to je to o čem mluvím, takové věci znám jen z tvého vyprávění. Nic takového se u nás neděje. A co je dle mého nejdůležitější a tebe štve, je to, že policie plní svou funkci(byť né moc dobře) už tím, že existuje. Ty tady vlastně prezentuješ svou zkušenost jako globál. Ale tak to prostě není - teda né všude. A typl bych si, že dnes už je to tak jen málokde. Tys holt měl smůlu na vedení a mě je to líto. Věřím, že to otráví život. Dost tě trápí doprava, nicméně ona se dělat musí, protože dopravák neexistuje a lidi jsou prasata. Je jasné, že kosit důchodce je trapné, ale ono těch důchodců zas tolik nejezdí:) A když nebude dohled, bude bordel.

Prostě připusť, že né všude je to takhle moc blbé. Prostě není. Já jsem také nasranej, ale prostě to nevzdávám. Zatím. Tím tě nijak neodsuzuju, spíš obdivuju, já bych to za takové situace 20 let nedal.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu SANTIAGO-SAN 10:00:30 23. 09. 2012
default.png
hammer: k tomu co píšeš nemá se snad ani cenu vyjadřovat musel bych být sprostý vůči tvému vedoucímu a za to mi zcela evidentně nestojí. Však mám pro tebe jednu otázku, řekni mi, co je na práci policisty dnes, hezkého a dobré a proč tu práci děláš ty, krom důvodu že máš rodinu a musíš ji živit a jiná práce není.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 09:10:33 23. 09. 2012
default.png
SANTIAGO-SAN [2012-09-22 17:51:32]: Santi, o tom nepochybuj, že se ta práce dá dělat dobře.

Posuď sám: v základní škole ukradli školáčkovi spolužáci mobil. Pachatele jsem zjistil systémem: ani já ani vy se odtud nehneme, dokud nebude pachatel na světě. Jenže pašík byl, mobil ne. Já jsem se rozhodl, že četník musí pomoct především poškozenému, když vedoucímu jsem už čárku udělal, chtě nechtě. Na to, jestli je to správné pomáhat poškozenému, si odpověz sám. Našel jsem mobil, dalo mi to další čtyři hodiny běhání a hledání. Od vedoucího i od svých kolegů jsem dostal neskutečně vynadáno, proč jsem hledal nějaký mobil, když jsem měl pašíka.

Baba došla oznámit ukradení peněženky v obchoďáku. Pět minut vodopádu keců o ničem. Babu jsme neznali, ptali jsme se odkud je, v peněžence měla veškeré prachy, doklady i kreditku. Po třech jejích odpovědích na tři naše otázky jsme zvedli trubku a zjistili, že peněženka samozřejmě nebyla ukradena, ale baba ji nechala před pokladní na pultu, ta je dala vedoucí. Vedoucí to sem tam předává dalšímu vedoucímu. Bez dokladů o nalezení nebo předání, myslíš že to někdy někdo ještě uvidí?
Babu jsme naložili do služebního auta (tehdy tam nebyly ještě nápisy co si z lidí, co policii platí ze svých daní, dělají prdel), zavezli do obchoďáku, vyzvedli šrajtofli, už na oddělení jsme babě zjistili jak se dostane domů (byla tam vlakem), zavezli ji na nádr, tak tak jsme to stihli, další spoj ji jel za pět hodin....Všecko špatně Santi a my jsme to dopředu jasně věděli: kurva, jak si dovolujete zneužít služební auto na rozvážení civilistů, ta baba si pro tu peněženku mohla dojít do toho obchoďáku sama, odteď chodíte oba dva na noční pěšky!!!!

Líbí se ti to, Santi? Vidíš jak je zajištěno, aby se šetřily prostředky? A tvoji kolegové ti někteří řeknou to samé. Přitom ten hajzl, co ti velí, má odměny v řídech deseti tisíc korun, ale ty nesmíš zavézt vyděšenou zmatkařku pro doklady, prachy ani na vlak!!!! Mohli jsme mít neznámého pachatele na krádež, kdybysme nebyli četníci, baba byla bez peněz, dokladů i kreditky, vedoucí mínusovou čárku.

Stojíš ráno v půl osmé na přechodu u školy, jdou po něm stovky děcek. Máš na sobě vestu a jsi vidět na kilometr daleko. K přechodu jede černý Medvěd, vjede mezi děcka (měl jsem deset svědků jen co na přechodu byly a uskakovaly), ty ho zastavíš, tři litry flastr, z hrušky dolů! Ředitel jednoho podniku. Než přijdeš po osmé na oddělení, už je na stole stížnost. Ty vyskládáš KO se svědky, doložíš to zněním zákona a pořádáš, aby ti zavolal inspekci, že si na něj chceš stěžovat. A vedoucí ti řekne: no dobrá, dobrá, ale proč si dělat nepřítele, proč nedáš raději deseti důchodcům po stovce za lékárničku, ti si stěžovat nebudou.

Jak se ti to, Santi, líbí? Půjdeš dělat loupežníka, brát všem, malé částky, aby jim to moc nevadilo a aby měl tvůj nadřízený svoje čárečky a svoje desetitisíce odměny. Víš jaké ty budeš mít odměny a prémie? Nula lomená nulou. Tohleto jsem neslyšel toti zdaleka jen jednou... Se mnou všichni četníci.

Ráno si sedneš na svoji předepsanou půlhodinu ke komplu, aby jsi se seznámil (proklikal pod svým nickem a heslem) s tím, s čím se seznámit máš. Přitom když si přečteš nadpis interního nařízení o používání kurýrního vozidla, víš jasně, že to není pro tebe ani jednou tisícinou. Odmítneš se takovými sranci zabývat a přečteš si co je fakt pro tebe, protože nadřízení tě za neznalost těchto nařízení sejmou. Na poradách následuje brutální hádka o lenosti šmejda, který předkládá naprosto nepatřičné materiály pro jednotlivé policisty, nemožnost si kvůli tomu něco přečíst co je pro tebe potřebné, ale musíš namísto toho jen klikat, klikat a klikat a honem vypadnout do terénu. Výsledné řešení: po službě se doseznamuješ s tím, co máš ve svém fochu.

Jak se ti líbí tohle?

Santi, takto bysme tady mohli pokračovat asi na dva tisíce stran. Ještě ti napíšu, jak bude vypadat tvoje služba v reálu a aby jsi mohl dělat práci četníka, co všechno musíš porušit, omrdat, vyfakovat a pak si to umět zdůvodnit, aneb Santi: služba u policie není třepání hrušek a jako správný četník se jako první věc musíš naučit lhát!


Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 08:35:52 23. 09. 2012
default.png
DANIK [2012-09-22 09:36:45]: Jednou větou napíšeš, že je to v globále, druhou pak že to tak je. Že u vás to máte dobré a trestné činnosti se dopouštíte jen občas... že na oddělení máte cvoka, který flastry dává, jinými slovy je to tak, že tam máte darebáka Lotranda, který obírá mimo třebas zasloužené dareby taky lidi, co mají buď nicetný přestupek nebo dokonce žádný, jen aby měl čárky.
Jaký si myslíš, že je rozdíl mezi zlodějem a tím, co se na něj dívá a nic nedělá? Kdo zlu nezbraňuje, sám se proviňuje.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 08:01:47 23. 09. 2012
default.png
CODY [2012-09-22 20:37:34]: To já taky, právě proto se snažím ty, co tam chtějí lézt, varovat. Služba občanům. A to si nedělám srandu.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PITAVAL 22:37:02 22. 09. 2012 blokovaný
default.png
DANIK [2012-09-22 09:36:45]: Takže u vás neřešíte furt ty samé drbany?Spíš má pravdu mocný Guru :D

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio