Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Absolvent VŠ versus služební poměr

Zdravím, chtěla jsem se Vás zeptat, jak se stavíte k tomu, že lidé, kteří mají vystudovanou vysokou školu právního či jiného směru a chtějí u Policie dělat to, co vystudovali, musí projít psychotesty, fyzickými testy, zdravotní prohlídkou (tohle by ještě šlo pochopit), ale pak být rok na základní odborné přípravě a poté být někde na základním útvaru - bůh ví, jak na dlouho...Prostě dokud nebude pro ně místo. Koukala jsem na nabídky vypsaných volných míst. Takový klasický právník, ne na kriminálce, je zařazen do služebního poměru (tzn., že musí splnit podmínky výše uvedené), překladatel to samé, specialista elektro a IT technologií taky... Kdyby šlo o pracovní poměr, nikoli služební, nevztahovalo by se to na ně. Copak je rozumné, že když člověk vyjde ze školy, tak aby se k tomu, co skutečně vystudoval, dostal až za dva tři roky? Dík za odpovědi.
VERONIKA8 :: Datum založení: 07. 08. 2014 :: celkem 41 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu RV 17:02:42 10. 08. 2014
default.png
Poldicek: Nejsem uraženej, není důvod. Prostě si tu tak hezky a snad i relativně kultivovaně diskutujeme.

Em488: souhlasím s tebou v tom, že VŠ z jiného oboru (pedák, zemědělka apod.)je ti u policie k ničemu a že právní vzdělání musíš získat na ZOPce jako každý jiný. Já měl na ZOPce na zbraň VŠ kolegy - biologa, stavaře, rybáře... super kluci, ale právem pochopitelně nepolíbený.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu POLDICEK 15:09:32 10. 08. 2014
default.png
Jinak tu 76/2 musi znat i kazdy obcan. :)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu POLDICEK 15:08:54 10. 08. 2014
default.png
GHOST-COP [2014-08-09 21:39:00]:

Na jednu stranu by urcite bylo super kdyby se delali prolongace, ale by se policie trochu procistila, na druhou stranu si rikam, jestli by tim nevzniknul dalsi zpusob jak "odejit" nepohodlne poldy. Urcite by se to dalo udelat i motivacne. Udelas suprove prolongace pet litru odmeny. Udelas telesny nad 50 bodu. Sup 500 osobko atd. U policie mi ta motivace malicko chybi.


RV [2014-08-09 19:13:33]:

Jinak tebe jsem nechtel urazit. Znam suprovy mestaky, znam na prd obvodaky. Neda se pausalizovat.


Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu GHOST-COP 21:39:00 09. 08. 2014
default.png
RV [2014-08-09 18:34:13]: No hele, už jsem taky zažil absolventa PA, kterého jsem doučoval na ZOP (už to je paradox), který mi řekl "Počkej, to je přece přečin a ne trestný čin."
....takže

POLDICEK [2014-08-09 18:38:49]: 76/2 "musí" znát i každý sekuriťák (já vím, neznají no)

RV [2014-08-09 19:13:33]: Dokonce se dříve na ZOP zohledňovaly i SŠ policejní a SŠ veřejnoprávní, SŠ ostrahy majetku a osob apod.
S tím přestupkovým zákonem jsi asi narazil na "dobré" kusy :-) Ono by pročistilo a zkvalitnilo řady ve všech sborech, kdyby to bylo jako u MP a dělaly by se zkoušky periodicky (před komisí MV nebo jiného domovského ministerstva), a nikoliv jedna služební po třech letech od nástupu.

EM488 [2014-08-09 20:23:27]: Jinak na ÚOKFK nebo na mravnostní se kupř. ekonomka na jedno nebo specializace v pedagogice na druhé hodí. Pro nějakou výjimku bych i byl, ale těžko soudit pro jakou a do jaké míry. Dalo by se ale třeba zauvažovat o tom, že ti se specializací v pedagogice (kupř na sociální pedagogiku, sociální patologii, penitenciární pedagogiku)) by namísto psychologie (a dalšího) na ZOP trávili čas v terénu v uniformě a ti z ekonomky nebo práv taktéž u jim odpovídajících disciplín.

RV [2014-08-09 18:34:13]: To se ještě připrav, jak tě přeskáčou lidi ze soukromých škol s gastro-obory, cestovními ruchy apod. :-)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu EM488 20:23:27 09. 08. 2014
default.png
RV [2014-08-09 19:13:33]: To celé je proto, že se policejní vrchnost velice často a ráda řídí nepsanou zásadou „podřízený s VŠ anebo poloVŠ (Bc.) pro mě znamená nebezpečí“. Znal jsem spoustu VŠ vzdělaných poldů, kteří byli mnohem schopnější a férovější než celá ta verbež, co nám velela, a čím více ctností tihle podřízení VŠ měli, tím více po nich vrchnost zpravidla šlapala a házela jim klacky pod nohy, aby se náhodou nedostali někam „vejš“. Co se týče ZOP, nevidím důvod, proč by měli mít výjimku VŠ z nepolicejních škol, kteří se chystají dělat policejní práci (jedno, jestli někde na obvodě nebo na SKPV). Co asi pro policejní praxi užitečného při studiu pochytí VŠ zemědělec, pedagog, architekt, ekonom, muzikant nebo filozof? Já i moji kolegové a parťáci jsme mezi nově nastoupivšími nedělali rozdíly: 18letej SŠ anebo 30tník s VŠ; nejdřív ukaž, co v tobě je. Kdo nějaký pátek sloužil, ví, že blb (hajzl) zůstane blbem (hajzlem) jak s maturitním vysvědčením, tak i s VŠ diplomem.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu RV 19:13:33 09. 08. 2014
default.png
Máš pravdu, že u MP jsi TŘ nepolíbenej, tam je to spíš o těch zkušenostech a z administrativního pohledu o přestupcích. Ale debatu o MP bych tu nechtěl rozvíjet.
Ohledně toho vzdělání: jaký jiný vzdělání, než zmíněný obor na PA, by měl být zohledněný u ZOPky? Zohledňovalo se to desítky let a nebyl s tím problém a teď za tím vidím jen lenost či neschopnost toho tzv. managementu.
Když teď koukám kolegům přes rameno, tak teoreticky všechno znám - paragrafy, postupy apod. U přestupků úplně s prstem v nose a u trestního řízení znám teorii, šlo by jen o to se zapracovat. A porovnej to s někým (opakuju: nechci machrovat, jen se snažím popsat jistou situaci, ve který nejsem sám), kdo nemá žádný právní vzdělání a kdo ani neví jaký je rozdíl mezi přestupkem a TČ a že jsou určitý formy zavinění atd, atd.
Jen tak pro zajímavost: onehdy, když jsem ještě byl u MP, jsme o noční na tradičním kafi na benzínce kecali s kolegy z OOP a došlo na krádež nějakýho místního poberty a když došla řeč na paragrafy, tak se kolega z OOP strašně divil, že "my u MP máme stejný zákon a paragraf" (§ 50 zák. o přestupcích), podle kterýho celou věc posuzujeme...

Nakonec je to celý o ZOPce teď jedno, stejně to nezměníme, ať se shodneme nebo ne :-(

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu POLDICEK 18:38:49 09. 08. 2014
default.png
RV [2014-08-09 18:34:13]:

No zadny. Vsak taky stredni policejni skoly jsou k nicemu. Zopku (alespon v Brne) studujes pri vyssi policejni skole. Ale pokud nemas prokazatelne pravni vzdelani (Praha, Brno, Olomouc, Plzen) tak je asi fer si to odsedet. A u mp si podle meho Trestnim radem nepolibenej. Mozna tak 76.

Ale neni to dogma, je to jen muj nazor.


Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu RV 18:34:13 09. 08. 2014
default.png
Nikdy jsem netvrdil, že jsem nějaký právník, to ani náhodou, ale obor "bezpečnostně-právní studium" na PA s důrazem na trestní a správní právo typickým právě pro PA, snad dává absolventům dostatečný důvod k tomu, aby nemuseli sedět v lavicích někde na ZOP a museli poslouchat naprostý právní základy. To by opravdu stačila nějaká zkrácená forma jako tomu bývalo doposud.
Nebo jinak: jaký má pro absolventa vysoké policejní školy význam jít na střední policejní školu?

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu POLDICEK 17:44:09 09. 08. 2014
default.png
RV [2014-08-09 10:45:57]:

Pockej, ale tak na druhou stranu PA bezpecnostne pravni studia neni podle meho nazoru pravni vzdelani.

Taky mam statnice z TP, zkousky z ustavniho apod. ale asi bych netvrdil, ze kvuli tomu nemusim na ZOPku. Jina vec je u lidi co rovnou pujdou ucit pravo a prijdou z nejake pravnicke fakulty. Na druhou stranu znam taky pripady lidi, co sli rovnou ze skoly ucit a vetsinou to za moc nestalo.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu RV 10:45:57 09. 08. 2014
default.png
Ghost-Cop: roky mi započítali všechny na 100% - z toho mám pochopitelně radost.

Jinak jak jsem psal k mojí situaci: jsem připravenej se naučit všechno, co je potřeba, ale přesto mi přijde blbý, že jsem do počtu, jsem bitej na penězích a hlavně vnímám tu neschopnost a alibismus managementu - "máme tu pár vysokoškoláků s právním vzděláním, ale kdo by se vymýšlel a organizoval s nějakým plánem jejich ZOPky, na to se můžeme vysrat, kdo by si přidělával práci, tak je vrazíme mezi ostatní, oni se chlapci neposerou a komu se to nelíbí, ať si jde".

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 1)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio