Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Koncepce rozvoje Policie ČR do roku 2020 (REDAKCE)

Koncepce rozvoje Policie ČR do roku 2020

Foto: Policista.cz

Přinášíme vám dokument Koncepce rozvoje Policie ČR do roku 2020, který byl předlože Výboru pro bezpečnost Poslanecké sněmovny dne 8.6.2016 policejním prezidentem  prezidentem Tomášem Tuhým.

Autor: Martin Marek
Publikováno: 16. 06. 2016
zpět na článek

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu RV 09:43:40 27. 11. 2016
default.png
Hammere, nečekal bych, že zrovna ty budeš tenhle zákrok hodnotit, samozřejmě jen podle informací z médií, jako puberťák, který rád kouká na americký akční filmy. Nebo si máme myslet, že za tvých časů jste byli líp cvičeni? Nebyli! Teď se cvičí víc a kvalitněji a věř mi, že mám možnost srovnání. Cvičil jsem jako strážník MP s PČR od roku 1995 a cvičím u PČR dnes jako příslušník OOP. V posledních letech se bojaři a i jejich nadřízení probudili a snaží se výcvik přizpůsobit realitě a naštěstí se to i právně posunulo k razantnějšímu použití donucováků.
Volal jsem kamarádovi, co ve Vodňanech slouží a měl službu ten den, kdy se to stalo a pochopitelně to nebyla žádná akční zábava, ale tvrdý střet na bezprostřední vzdálenost na stísněném prostoru a za daných podmínek, to ten kluk zvládl ještě dobře.
Možná ti něco říká "syndrom slušného chlapce", tak jak jej popisují v knize Jak přežít v betonové džungli". On ten psychický blok funguje a slušný člověk použije smrtící zbraň, až v bezprostředním ohrožení života nebo má ten blok tak silný, že je pak pozdě... Je to špatně, to se určitě shodneme. Dá se to odstranit tvrdým výcvikem, ale to musí být elitní výcvik spec. jednotek, to se nenanučíš za měsíc. Nevím, jestli ty jsi takový Dirty Harry, ale já jsem kdysi čelil útočníkovi s nožem, měl jsem dost času na něj mířit a vyzývat ho, ale zároveň jsem měl strašný strach vystřelit. Takže, když se pašík ke mně pomalu blížil s nožem, tak jsem ho nakonec s obrovským štěstím řešil ručně (naštěstí jsem v tu dobu velmi intenzivně trénoval sebeobranu), až když vedl bod nožem na moje břicho. Měl jsem víc štěstí než rozumu, ale nepíšu tu jaký jsem borec, to opravdu ne, nepoužít pistoli byla obrovská chyba a hazard, jen chci popsat, jaký má člověk obrovský blok použít pistoli, že je to naprosto extrémní a náročná záležitost.
Zásadní otázka: Hammere střílel jsi někdy na člověka? Statisticky vzato předpokládám, že ne.Souhlasím (+ 2)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 21:09:34 25. 11. 2016
default.png
Koncepce rozvoje dostala další trhlinu: rozvoj v provádění zákroků: hoch prý jel na oznámené ohrožování osoby ze strany pachatele nožem a skončilo to po výkřicích toho mladíčka alias připitomnělých výzvách k zanechání svého jednání tak, že ho pachatel dořezal a tak ho milý hoch nakonec po ztrátě asi dvou litrů krve odprásknul.
Jak to vidím, štěstí bylo, že pašík neuměl s kuchadlem zacházet, protože na operační mohl volat oznamovatel znovu asi toto:
"Tak teď už mě pachatel ohrožuje ještě policejní pistolí co sebral tomu vašemu kuchnutému amatérovi, mohli byste sem poslat ještě obrňák, ať už to stojí za to?"
Takto se u nás posílají mladí kluci neschopní provést zákrok se vší razancí na smrt.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 21:04:20 25. 11. 2016
default.png
RV [2016-11-22 14:58:06]: Líp bych to neřekl. Ono když totiž policeajt řekne: nezlobte se, to nevím ale hnedle vám to zjistím, spokojenost občana bude i tak. Na to máme dneska v mobilech strejdu Googla, takže problém s nevyplacením mzdy oznamovateli není o tom, že dotyčnému policisté řekli kravinu,ale o tom, že ti policisté jsou na takové "úrovni", že sice neznají, neví a neumí ale hlavně: nemají zájem. Kdyby měli, nastoupilo by ono klasické: jsi polda, musíš si umět poradit. Vytáhni mobil z kapsy a najdi to oznamovateli. To je strašně složité.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu RV 14:58:06 22. 11. 2016
default.png
Hammere, řekněmě si upřímně, že lidi chodí na policii s tak širokým spektrem dotazů a kravin ze všech možných oblastí lidského života, že na to všechno nemůže mít znalosti žádný policajt na světě. Myslím, že to bylo za tebe a bude to i dál. Jiná věc je to umět lidem politicky vysvětlit, i když je vlastně slušně posíláš do pr..., ale oni přesto odcházejí spokojeni a ještě pěkně poděkují :-D

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 15:42:33 21. 11. 2016
default.png
Koncepce se začíná projevovat. Na jedno oddělení si přišla stěžovat jakásí madame s tím, že nedostala výplatu a policisté ji poslali hádejte kam? Né, tam né.
Ale na úřad práce!!!! Kua to má dost!!! :)))) To ji mohli rovnou poslat do železářství!
Toto přece řeší inspektorát práce. Kdyby ji na ten úřad práce poslali jen mladí nezkušení kluci, stane se, ale tisková mluvčí ještě tlápe, jak to udělali dobře, že to policii nepatří a že to mají posílat na úřad práce taky!!!!
Jen tak dál, za chvíli se budou na policejní stanici prodávat rohlíky!

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 12:46:19 12. 07. 2016
default.png
DAX [2016-07-12 10:25:28]: Tak souvislost je třeba hledat jasnou a podstatnou a tou je postoj veřejnosti k nějakému řádu. Respektování pravidel se blíží nule.

To ovšem jen za případu, kdy se samotných občanů porušování zákona netýká nebo, jak jsou blbí, si myslí, že se jich to netýká.

V okamžiku, kdy čeští prablbové cítí, že by se jich mohl ten nebo onen problém nějak dotýkat, (ovšem často naletí jen trotlům nonivářům a ve skutečnosti se jich problémy netýkají) nastává vyrábění nových zákonů, aniž českého prablba zajímá, že na toto už zákon je, ale nikdo ho, tak jako všechno ostatní, nevymáhá. Že problém není v chybějících zákonech, ale v jejich vymáhání.

A v takových podmínkách má existovat a smysluplně dělat vnitřní bezpečnostní sbor. Mohli byste mi někdo říct jak asi? Jak by měla ta smysluplná práce policisty v této společnosti vůbec vypadat? Když by nastalo to, co furt melu dokola, aneb systém práce padni komu padni aneb hlava nehlava, obávám se reálně toho, že by jaksi nestačily kriminály, pasťáky ani blázince. Že by se policie musela otočit proti celému tomuto národu zlodějíčků.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DAX 10:25:28 12. 07. 2016
dax.jpg
Je to trochu z jiného soudku, ale velice to s tématem souvisí a dokresluje tu páchnouci žumpu rozvoje a koncepci PČR v celé své smradlavé síle....

Pan Neff to vyjádřil naprosto přesně, zejména v poslední větě.

" KDYŽ SE VELIKÉ ČERNÉ HOVNO MŮŽE PROCHÁZET PO SÍDLE PRESIDENTA, ASI NENÍ PROBLÉM, ABY SI ARAB S KUFREM PLNÝM DOLARŮ ODNESL KORUNOVAČNÍ KLENOTY.

KAŽDÉMU V TÉTO ZEMI JE JASNÉ, ŽE KDYBY VYLEZL NA STŘECHU BÍLÉHO DOMU, ZBÝVALO BY MU MAX. PĚT VTEŘIN ŽIVOTA. CO JE TO ZA ARMÁDU ( PŘÍŽÍVNÍKŮ) , KTERÁ NEDOKÁŽE OCHRÁNIT ANI SVÉHO VRCHNÍHO VELITELE ? VŽDYŤ OD TÉ DOBY , CO SI NAPOSLEDY VYSTŘELILA, - (NA BÍLÉ HOŘE) - UŽ SE MOHLA NĚCO KONEČNĚ NAUČIT.“Válka hovnařů

Ondřej Neff - Dovede si někdo představit, že by nějaká skupina Stohoven vylezla na střechu Bílého domu a vyměnila vlajku s hvězdami a pruhy za červené trenýrky? Nebo že by vylezli falešní kominíci na Kreml nebo na Elysejský palác? Ponechme stranou, zda jde o trestný čin, podle prvních ozvěn z právních kruhů jsou odhady o dvou rocích natvrdo pouhým mýtem, jelikož, jak se u nás hezky říká, na podobné počínání není pamatováno v legislativě, a tudíž co není zákonem zakázáno, je povoleno.

Takže můžete si zřejmě – podle prvních právních ohlasů, sundavat a vyvěšovat na prezidentské střeše cokoli. Jiná věc je, zda je správné konat cokoli, na co nepamatuje legislativa. Prezidentská standarta je symbol státnosti, ať už na tom Hradě sedí kdokoli. Navíc, Miloše Zemana nedosadily ani ruské ani německé ani žádné jiné tanky, řádně ho zvolili občané a že s ním část veřejnosti nesouhlasí a jeho politiku odsuzuje, neznamená, že kritika nemá mít nějaké meze. Jsou to přinejmenším meze slušnosti a důstojnosti. Taky se nepůjdu vymočit do Svatovítské katedrály, protože mi není Dominik Duka po chuti. Čin skupiny Sto hoven – a od tohoto dne jsou pro mne vskutku hovnaři, přestože dobře vím, že se jmenují Ztohoven – mě pobouřil a zásadně ho odsuzuji.

Pište si a malujte si a říkejte o Miloši Zemanovi, co chcete, ale na symboliku státu nesahejte. Hnusné bylo i házení vajec na Zemana– a na jeho hosty, prezidenty sousedních států. Difamace prezidentské standarty spadají do stejné kategorie opovržené hodnosti. Budiž, o tomto se můžeme bavit dokola a už mě uši brní od žvástů o svobodě projevu, které se ode dneška budou v médiích probírat. Moje názory a jiné názory a vůbec žádné názory ale nejsou podstatné, protože to jsou jenom řeči. Co nejsou řeči, to jsou fakta. Faktem je, že se k prezidentovi Václavu Klausovi dostal muž s pistolí v ruce a nasypal to do něj z bezprostřední blízkosti. Prezidentova ochranka si ani neškrtla a je z hlediska ochrany hlavy státu úplně jedno, zdali šlo o čtyřiačtyřicítku Magnum Desert Eagle a nebo o špuntovku. Faktem ale je, že už dva roky před tím ekologističtí extrémisté rajtovali po střeše Strakovy akademie, aniž jim v tom byly schopny bezpečnostní orgány zabránit.

Mělo to být varování. Mělo to být upozornění, že s ochranou státních činitelů to není zcela v pořádku. Měla následovat de-bordelizace, de- kocourkizace, zkrátka, měla následovat profesionalizace bezpečnostního systému. Místo toho se stalo, že se hovnaři dostali v převlečení za kominíky až na střechu – se zavazadlem, ty obrovité trenýrky museli mít v nějakém batohu – a kutili tam dostatečně dlouho, aniž si jich kdo všiml. Hrad má vojenskou ostrahu a jistě má i další vrstvy ostrahy. Těmto lidem není neznámo, že je Evropa ve válce nestandardního typu. V ní se nebude bojovat tanky a letadly, ale bojuje se propagandou, infiltrací a terorem.

Navíc i současná imigrační krize není nic jiného než mohutná a zatím vítězná ofenzíva této nestandardní války. Miloš Zeman je snad jediná hlava evropského státu, která v tomto konfliktu zastává naprosto jasné a čitelné stanovisko. Nemusíte být bezpečnostní analytik, abyste došli k závěru, že Miloš Zeman je muž zásadně ohrožený na životě. A jaká jsou fakta? Jeho ochrana připustí, aby se hovnaři špacírovali po střeše Hradu s batohem na zádech a kutili tam cosi. Když ti falešní kominíci jsou hovnaři, co musí být ti, kdo jim měli jejich kutění zatrhnout?

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 07:16:23 12. 07. 2016
default.png
VETERAN2 [2016-07-11 22:10:09]: Dneska ráno jsem viděl mluvit k tématu vyšetřování reorganizace policie toho pravého! Čárkomaniakální prase, šéf policejních silničních lupičů, starý Lotrando, vynálezce placení vlastníků vozidel za prohřešky jiných - HUML. Líný, tupý, arogantní debil neznající nic než čárečky.
Že policie neřeší žádné nepřehledné úseky a další smrtelně nebezpečné věci atd. ho nebere, zato je třeba oškubat za kdeco všechny, aby oni měli svoje čárečky. A toto H.O.V.A.D.O. má vyšetřovat de fakto sám sebe! Svoje postupy a myšlení! Tak asi je jasné, jak toto celé skončí.
No, Veteráne, k tomu pořádku: kolonky čárkomanů jsou primitivní stejně jako oni sami, je tam velmi omezená škála činností, což jim k odměnám stačí, ale policejní práci to nepostihuje.
Jak píšu, přišli na to dávno jiní, ale hodnotí se jen aktivita a kreativita. Jenže to vyžaduje vedoucího, aby vůbec byl schopen pochopit, co to je aktivita a co to je kreativita. Aktivita, ta se vyžaduje při páchání trestné činnosti aneb sekání čáreček. Kreativitě se taky vedení nebrání, pakliže policisté přijdou s nápadem sebrat papíry za chlast farářům, co přejíždějí mezi farami v neděli dopoledne a při mších pijí mešní vínisko. :D :D Ale to je tak všecko, co zvládají. Usměrnit aktivitu akreativitu do mezích slušnosti to je přesně to, co současný management nedokáže. Je to jako byste chtěli po krávě na přehlídkovém molu pro farmáře, aby tam nedělala koblihy.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu VETERAN2 22:10:09 11. 07. 2016
default.png
HAMMER [2016-07-11 20:38:30]: Pořádek si přestavuji jako prázdné všechny ostatní kolonky čárkomanů. Jenže to je vyloženě nežádoucí stav. Takže pořádek je nepřítel vedení. Od určitého nápadu bych prostě vedoucího vyhodil pro neschopnost. Mohlo by to dát na maření úkolu veřejného činitele z nedbalosti. Možná by se do toho vešla i ta slavná reorganizace. Pokud se nepodaří dotáhnout nějaké kauzy nebo když se nebude dát pokračovat původním tempem. Nějak pochybuji, že se najde někdo, komu by se chtělo zajít za Lenkou a zjistit po čem jít, aby to zažalovala.
Mazánek vypadá na papíře jako favorit. Šéfa kriminálky ale dělá chvíli. Někde někoho zná. Proto najednou ten rychlý postup. Za 30 let nic moc a najednou takový odborník. Navíc vyšetřoval násilí.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 20:38:30 11. 07. 2016
default.png
RV [2016-07-11 20:22:46]: Jo, ještě jedna věc: ještě nejsi četník, ještě pořád nechápeš, jak se vykázat pořádek dá. Jak ještě věříš kecům komunistických i jimi vychovaných hovad ve vedení. Že nepřijdeš na to, jak se dá vykázat takový pořádek? Připomínám, že to samozřejmě zase není z mé hlavy... A jinde to funguje.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio