Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Epitaf pro Václava (REDAKCE)

Epitaf pro Václava
Václav Haase
Foto: rodina

Dne 20. 12. 2016 zemřel pří výkonu své služby nadprapočík Václav Haase. S jeho vedoucím mě spojila myšlenka představit Václava jako člověka.

Chtěli bychom, aby jeho jméno nebylo jen dalším nápisem na pamětní desce. Chtěli bychom, aby občané této země pochopili, že ti, kteří pro ně nasazují své životy, jsou stejní lidé jako oni. Chtěli bychom aby si lidé uvědomili, že je chráníme, protože věříme ve své poslání, ale naše oběti nelze brát  jako samozřejmost. Zatímco vy lidé jste přišli o ochránce, my jsme ztratili svého bratra. Jsme totiž spojeni jako sourozenci v tenkou modrou linii, která chrání vaše životy před zlem, kterému byste jinak museli čelit sami. 

Lukáš Heinz

Autor: redakce
Publikováno: 30. 12. 2016
zpět na článek

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu VETERAN2 23:03:51 14. 02. 2017
default.png
Ten týden bylo v jižních Čechách několik útoků. Společné pro všechny chlast a drogy. Nedávno někde úváděli, že víc než čtvrtinu chovanců blázinců tvoří drogově závislí. Společnost to toleruje a její poptávka po zlepšení, veškerá žádná. Demokracie. Hrdinové dneška jsou Denveři.
Všem, kdo slouží přeji, aby se tu podobných článků objevovalo co nejméně.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu LUKAS-HEINZ2 10:23:10 13. 02. 2017
Lukas Heinz.jpg
Panové a dámy
Opět vám a zvláště pak Hammerovi připomínám, že přispíváte k epitafu zesnulého kolegy. Existuje cosi, čemu se říká pieta. To znamená minimálně vyjadřovat se slušně a s ohledem na pozůstalé. Netušíl jsem, že je tak těžké to pochopit. Buďte tak laskaví a zkuste se na tím zamyslet. Zvláště pak Hammer. Děkuji šéfredaktor

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 17:58:36 25. 01. 2017
default.png
Každý brečíme nějak jinak. Já nechci brečet i příště a příště a příště...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PAN-RUZOVY 10:55:28 25. 01. 2017
pan Růžový.jpg
Tady se prolínají dva světy.
Epitaf byl zamýšlený jistě tak, jak popisuje Luci.
I z toho důvodu by bylo vhodné vést diskuzi pod jiným článkem. Vyšel zde článek od Lukáše o balistických vestách, možná by Lukáš mohl napsat nějaké pokračování a diskuze by se vedla pod ním.
Na druhou stranu nelze zavírat oči před porušováním právních norem ze strany vedení policie, ke kterému dochází dlouhodobě. Pouze smutkem a pietou k nápravě nedojdeme.
Ale jak říkám, myslím, že diskuze by měla být vedena jinde.
Na tom, že nikdo si nepřejeme další podobné tragédie, se jistě shodneme.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 16:25:49 16. 01. 2017
default.png
GUSTAV-ZELENY [2017-01-16 01:36:03]: Lepší debil než anální speleolog vedení, které posílá svoje lidi na smrt. Není ti hanba?

Souhlasím (+ 1)    Nesouhlasím (- 1)
Poslat zprávu GUSTAV-ZELENY 01:36:03 16. 01. 2017
default.png
hammere ty jsi prostě debil. TEČKA

Souhlasím (+ 4)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 08:28:36 06. 01. 2017
default.png
KALINOVA-LUCI [2017-01-05 19:30:54]:

V první řadě přijměte moji úpřimnou soustrast.

Váš přítel je jen poslední z nekončící řady obětí nekompetence policejního vedení a jeho smrt, ale na rozdíl od vás i smrti ostatních kolegů, velmi lituji a co hlavní na rozdíl od vás: velmi mě rozhořčuje. Brečeli jsme nad svými mrtvými kolegy kdysi dávno, dnes už jsme jen vzteklí.

Váš pohled je jen na vlastní žal, přičemž neberete ohled na to, že těch mrtvých u PČR je už strašně moc, příčiny se celá desetilí nečinnosti vedení neustále opakují a nikdo zodpovědný ty nezkušené kluky venku nechrání. Václav nastupoval v době, kdy ho už neměl kdo učit a jeho zákrok skončil tragicky. Za to ale Václav nemůže, za to může systém.

Vy se chcete vybrečet, já chci, aby se to neopakovalo. Nebudeme si rozumět, vy nejste polda a kdysi železný zákon každého policisty o tom, že chráním vždy své kolegy, nemáte v srdci.

U policie, chválabohu, už deset let nejsem. Se zločineckou mafií ve vedení policie mám ale otevřený účet a nehodlám mu nic darovat. Moje kolegy posílají na smrt, stavovská čest velí když už nic, aspoň na to upozorňovat a chránit ostatní. Kdo si dá říct, může mu to zachránit život. Kdo si říct nedá a chce se učit z vlastních chyb, tomu není pomoci.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MANGUSTA 20:33:12 05. 01. 2017
default.png
Nenechte si zkazit památku na Václava. Bohužel všude se najdou lidé, kteří tráví svůj čas za klávesnicí, všechno vědí, všechno znají a proto mají potřebu se o tom s ostatními bohužel podělit :-( To jsme my češi.
Odpočívej v pokoji Václave!


Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu KALINOVA-LUCI 19:30:54 05. 01. 2017
default.png
Vážený pane Hammere,
děkuji Vám, že uctíváte památku a berete ohledy na nás, pozůstalé.. Tento článek měl být jako vzpomínka na báječného člověka, který nás bohužel navždy opustil.. Vaše komentáře se sem opravdu nehodí.. Pokud máte nějaké problémy s PČR, nikdo Vás nenutí abyste u ní dále pracoval.. Můžete dát výpověď a jít dělat něco jiného, třeba novináře... Nebo si své komplexy řešte na ranních poradách u kafe a ne tady.. Odmítám číst, že můj přítel, se kterým jsem plánovala budoucnost, byl po tolika letech ve službě nezkušený, poslán na jistou smrt, že měl málo fyzických sil, atd... Vy, možná ani nikdo z dalších níže uvedených jste ho neznal, tak ho laskavě přestaňte soudit.. Jeho i ostatní jeho kolegy a nadřízené.... Nikdo nemohl vědět, co se tam onen den stane, jak se všechno vyvine a jaké budou následky.. Ale já i zbytek jeho rodiny, jsme přesvědčeni o tom, že Vašek udělal maximum, ostatně nám to dokazoval ještě v pondělí v nemocnici... Nedokážete pochopit, co zrovna prožíváme, jak se cítíme, neboť jsme ztratili milujícího přítele, syna, bratra, kolegu, kamaráda, ale pokud jste alespoň trochu člověk, tak dokážete pochopit, že tyhle komentáře sem v tuto chvíli opravdu nepatří...

Tento článek měl být bez možností komentářů..

Vaškova přítelkyně Lucie

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 16:42:45 05. 01. 2017
default.png
Takže výcvik STP je jednou za dva měsíce a ročně se nově po předchozím Kraďouskově zásahu do financí policie, kdy se nestřílelo mimo prověrky vůbec, nastřílí asi sto ran! Samozřejmě jen mířená, protože na nějakou pudovku a další praktický nácvik je to o hubu.
Nic víc žádný vedoucí pro bezpečnost svých lidí nedělá. V terénu chybí třetina lidí, už ani z pracáku tam nechtějí chodit. Máte k tomu ještě nějakou obhajobu vedení někdo?

Jo, k madam Lhotákové: k čemu by tobě a tvému kolegovi byly tebou tolik prosazované drahé balistické pomůcky, které chceš jako ochranu BPZ pro policisty, když jdete na násilníka s tím, že to je kámoš? Ty buď ráda, že ještě dýcháš a uvědom si, že tebe nikdo brát vážně a kór u tohoto tématu nebude.

Spousta těch pomůcek totiž z hromady fyzických trosek, co neumíte na drbana zařvat, aby si lehl na držku a otočil hlavu, udělá ještě více neohrabané a nepohyblivé píchací panáky. Zintenzivnění výcviku by policii nestálo naopak vůbec nic, prostory i instruktoři jsou, jen vedoucí by neměli svoje čárečky na zbytečných spisech.

Jenže u policie jsou priority jinde než je zdraví a život jejich lidí, mafie už úplně zdivočela a dělá si co chce. Hlavně aby policajti neškodili kamarádíčkům venku, pěkně je podržet v kanceláři u šestkrát opisovaného chlastu pod 0,22 atmošky kdy policie dnes navíc protizákonně odkládá tyto přestupky, aniž k tomu má oprávnění atd.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)