Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Kriminální policie

Ahoj, chtěl bych se vás zeptat na práci u policie, respektive možnost se dostat ke kriminálce. Byl jsem se ptát náborářky a ta mi sdelila, že mám šanci se na kriminálku dostat do 2-3 let. (mám VŠ) Myslíte si, že je to reálné? Díky za odpoved.
MAREK2 :: Datum založení: 02. 08. 2009 :: celkem 73 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu HAMMER 09:04:56 25. 12. 2015
default.png
MARTOO [2015-12-24 13:46:40]: Martine, tohle dávno, co píšeš jak bych to jako dělal, vymysleli a aplikovali úspěšně i neúspěšně jinde a jak by řekl Špidla: zdroje jsou.
Po roce 1989, předně, ti tvoji vybásnění "demokraté" neovládali v tomto státě ani vlastní stolici. Všude u vesel zůstali straničtí kádři, aneb jak jsme se s Daxem shodli, lidé všeho schopní. Tebe totiž mate skutečnost, že mluvím o bolševikovi. Tak na slovo bolševik nebo komunista zapomeň. Používej slovo všehoschopný gauner.

Jako pomůcku použij i vtip, kdy se jeden kamarád ptá druhého, koho bude volit a on mu odpovídá, že komunisty. A ten první kontruje, že to je jasné že komunisty, ale ptá se, v které straně.

V tomto státě díky drrramatikovi nebyla provedena "denacifikace" aneb odstavení aspoň co největší části těch všehoschopných od lizu. Nebyla k tomu ani snaha.

No a tito všehoschopní zůstali a jestli si myslíš, že se v další generaci nevyskytují stejné svině jako jejich kdysi rudí soudruzi se stejným typem chování a jednání, touhou po moci, tak se pleteš, že ano. Pak samozřejmě, už to podle tebe není nacista nebo komunista, ale výsledek jeho práce, chování a jednání je naprosto stejný.

To vás, kteří nechápou tuto souvislost, odvádí od schopnosti vidět co a proč se děje. Neumíte-li pojmenovat příčiny, neumíte tudíž ani řešit následky.

V tomto státě prostě marast, který tady pár desítek let vládnul, nebyl odsouzen a postaven mimo zákon.

No a jako zajímavost: ono ani doba první republiky a hlavně vznik ČSR nebyla zdaleka růžová, prasácké chování tatíčka Masaryka k válečným rakousko - uherským veteránům - tedy spíše předstírání jakoby tito hrdinové neexistovali, prudce připomíná dobu následnou, kdy bolševik zase dělal, že neexistoval tatíček ani legie.

My jsme prostě šašci a dokud si to nepřiznáme co jsme za svoloč, nepojmenujeme svoje špatnosti a neřekneme si do očí, jací jsme hajzlíci, nikdy se nepohneme.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MARTOO 13:46:40 24. 12. 2015
martoo.jpg
BAAL [2015-12-23 22:55:45]:
No zrovna násilníky bych moc nekomentoval:o) Různé detektivky a rádoby akční filmy dělají krajskému násilí úžasnou reklamu a obvodní násilí z toho dost žije..

Dost operativců z násilí se podle toho chová a hraje si na pány bohy a přitom dělají naprosto minimum operativní práce oproti jiným problematikám a prakticky nedělají sériovou trestnou činnost.

Sám jsem násilí dělal, takže můžu s čistým srdcem říci, že vedení trestního řízení trestných činů proti životu a zdraví ve většině případů patří mezi nejlehčí druh trestné činnosti..

Taková ta vytvořená aura okolo násilí samozřejmě dost často láká boční vstupy a chovné, takže je jich tam podstatně větší poměr než na jiných problematikách..

HAMMER [2015-12-24 06:29:20]:
Hammere vím, že je celkem jednoduchý všechno špatný házet na komunisty.. Komunisti všechno špatné zase házeli na 1. republiku a 1. republika všechno špatný házela na Rakousko-Uhersko a tak dále..

Pokud to vezmu z Tvojí logiky, kdo by měl podle Tebe u policie sloužit, kdyby se všichni, co mají něco společného s komunisty, vyházeli? Kdo by tam zůstal? Kým by by si je nahradil v běžném výkonu služby obvodních odděleních, okresních a krajských kriminálních službách? Nejde udělat tlustá čára a všechno stavět jen na ideologii, která se v Československu, stejně jako v každé "socialistické" zemi, aplikovala "po svém", takže nelze ani pořádně nazvat, co to vlastně bylo, ale je nutné vidět taky spoustu cenných policejních zkušeností, kteří Ti příslušníci měli a co by jsme za ně dneska dali..

Je pravda, že dost toho, co policie má dělat, komunisti v bezpečnostních sborech zničili, ale podstatně více jsme si toho na bezpečnostních sborech způsobili jako "demokratická země" sami.. Podfinancování, personální čachry a nekompetentnost nám komunisti nezpůsobili. Většina ze současných funkcionářů ani za minulého režimu nesloužila..

Největší zhovadilost, kterou jsme si sami udělali, bylo po roce 1989, kdy jsme si bezpečnostní sbory položili na lopatky a snažili jsme se do nich aplikovat pravdolásku. Pak policie přestala být vojensky organizovaný sbor, bála se, nechala do sebe od každého kopat, politicky se ničit jak po finanční, personální tak i morální stránce.. Tohle jsme si my "demokraté" z 90% udělali sami..

Kdyby čistě po policejní stránce, bez jakékoliv ideologie či stranických tlaků, a stránce organizace současná policie fungovala jako SNB, byli by jsme na tom nesčetněkrát líp.. Neříkám, že úžasně, ale podstatně líp než je současná policie..

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 06:29:20 24. 12. 2015
default.png
BAAL [2015-12-23 22:55:45]: Rada Vacátko není žádná romantická postava, ale četník stejně jako Arazím, já jsem zažil u sboru lidi s ještě lepším chováním a vystupováním jako byli tihle dva.

Ale jak píšeš, v devadesátých letech už to byl s pouhým náborem zhusta odpad. Začalo to všecko třesením stromy při náboru k pohraničce a tamní "materiál" budil děs ještě deset let. Pohranička se na mě zlobí, když to říkám, ale byl to prostý fakt: kdo se přihlásil, toho vzali. To nikdy nebyli četníci, to byli civilisti oblečení do mundůrů policie, nikdy neznali ani základy policejní práce, jen to svoje hlídkování případně co s lidma zadrženýma na hranici. Došlo dokonce k tomu, že byli tak marní, že chodili jeden po druhém na stáže k obvodům. Z celého odděšlení byl jeden schopný, zbytek nepoužitelný.

A konečnou ránu do vazu tomu dal šmejd Íčko.

Ale ten tebou kritizovaný nábor, to nebyla příčina, to byl furt následek. Příčina byla jako u všech potíží sboru ve společnosti. Drrramatik neprrrovedl s bolševiky ve všemožných vedoucích funkcích čistky a neodstavil je od moci, ti se cítili děsně ublížení listopadem (a bohužel k tomu neměli důvod páč neviseli na kandelábrech) a dodneška slyším ty parchanty z vedení s jejich poznámkama na naši kritiku nebo cokoliv, jak se práce dělá špatně: neměli jste zvonit těmi klíči. A měli pravdu. Měli jsme je pověšet.
Tam byla příčina, vše ostatní jsou jen následky. Bez rozpuštění velitelské struktury a nahrazení strukturou, kde je umožněna účinná kontrola - tedy méně stupňů řízení - se české četnictvo nikdy nevzpamatuje. Vemte si jen jak si vedoucí na odděleních navzdory všem příkazům z PP vždy dělalo absolutně všecko co chtělo, všecky úkoly plnili jen jako a nikdo na ně nikdy nepřišel a nikdo ty parchanty líné nevyházel.

Došli jim naprosto neschopní lidi a oni, svině přeplácené, neudělali nic, aby jich od četnictva zase vylili. Škodit, škodit, škodit, jako ten Brumteles. To je jejich náplň práce mimo získávání vlastního prospěchu. A Íčko tuhle sběř zasádroval u sboru, když jim zvedl dvojnásobně platy a kdyby se jicheď chtěl zbavit, svýma rentama sbor zruinují.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BAAL 23:09:44 23. 12. 2015
default.png
Zaroven vsak nechci schazovat jen kolegy z skpv, protoze znam neskutecne mnoho spisaku, kteri se zivi odkladanim...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BAAL 22:55:45 23. 12. 2015
default.png
Alfou a omegou policejni prace je o personalni politice. Dnes jsem mel tu cest s kolegou s skpv z odboru nasili, ktery prisel na misto cinu se zvykackou v puse, rukama v kapsach a primo predemnou se pta syna, jemuz se (nejspis) zasebevrazdil otec: "No a v jakym vztahu k nemu jste?" Tady se argumentuje radou Vacatkem, coz je romanticky policejni hrdina, ale dulezite je, ze skutecny detektiv musi mit vysokou miru empatie a zaroven byt schopen asertivne vest lidi smerem, ktery kriminalista potrebuje. Tyto vlastnosti clovek ziskava talentem anebo rutinou. Pokud ma byt vysledek nasi prace v naprave pasika, tak v nas musi citit autoritu, ale ne tu povinnou vynucenou zakonem, ale lidskou. Jasne to vidim u starych recidivistu, kteri " pracovali" za komunistu, kteri cetnikovi rikali veliteli, nikoli proto, ze byl na ne hustej (i kdyz byly nezridkave pripady), ale proto, ze k nim byl vzdycky fer. Dnes vidim policajty, kteri svym jednanim se svedky, podezrelymi ci nezucastnenymi osobami napachaji vic skody nez uzitku. A to jen pro to, ze svoje policejni vzory nevidi ve starsich kolegach (kteri nezridka kdy stoji za houbelec protoze kdo v 90. letech vlezl k policii byl magor)) ale v hrdinech z americkych serialu a filmu...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 06:16:01 18. 12. 2015
default.png
MARTOO [2015-12-17 18:58:53]: Co po tobě má zůstat? Výsledky smysluplné práce, v podstatě jak to píšeš, když si dáš tu práci a některým znechutíš další páchání trestné činnosti.

Přesně jak píšeš, nemůžeš dělat všecko sám, před tebou musí být obvody a další služby které prevencí kriminalitu snižují (a ne že za ni berou rizikáč) a za tebou rychle a tvrdě jednající soudy, což jsou jasně známé zásady výchovné účinnosti trestu na pachatele.

Co pro to Policie, jakožto základní kámen celého trestního řízení, dělá? Co dělá společnost pro to, aby policie toto mohla a byla nucena dělat?

Odpověď a) jak to čtu, kdesi v Praze funguje částečně jedna SKPV

Odpověď b) absolutně není zájem o to, aby si policie plnila svoji nejzákladnější funkci prevence potírání zločinu

Na téma binec v Praze: včera jsem sledoval pana radu Vacátka a tam pan Brůžek informoval pana radu o tom, že za posledního čtvrt roku nebylo na celé Malé straně jediného vážnějšího incidentu!!! Proč? Protože tehdy měla společnost (to prý prohnilé Rakousko - Uhersko a po něm ještě i ČSR) eminentní zájem na práci policie, soudů a postihu všeho, co hatilo ekonomiku aneb ČSR byla desátým nejvyspělejším státem světa. Nikdo se ještě ani za první republiky nezajímal o velepíčoviny typu jestli si smí četník dát ve službě pivo, jestli náhodou nepropíchnul svou šavlí drbana moc brutálně, jestli neřekl někomu něco od plic. Naopak, ráznost se od četníka vyžadovala. Nejen to.

Takže výsledek dnes: spousta demokracie, ale žádná disciplína a tudíž žádná prosperita. Jen proto, že 3/4 národa mají špínu za nehty a policii už od dětství (výchova rodičů) nenávidí.

Souhlasím (+ 2)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MARTOO 18:58:53 17. 12. 2015
martoo.jpg
HAMMER [2015-12-16 20:04:00]:

Myslel jsem to tak, že souhlasím s Tvým názorem, že by základní útvary policie měly zejména dělat prevenci založená na perfektní osobní a místní znalosti a represe by měla být až na posledním místě.. Uvědomuju si, že se jedná o závěry, které jsou staré déle jak my všichni na fóru dohromady..

Moje práce je založená na tom, že sice nemůžu ovlivnit celek, ale jistou část trestního řízení se můžu snažit dělat co nejlépe a do určité míry můžu ovlivnit i další fáze trestního řízení.. To už jsem ale psal..

I kdyby ten systém fungoval, nedokázal bych Ti odpovědět na to, co po mě zůstane..

Jako vyšetřovák mám za povinnost v co nejlepší kvalitě a co nejrychleji vyšetřit již odhalenou trestnou činnost od operativy, co by podle Tebe po mě mělo zůstat?

Pokud by to měli být zavření lidé, lidé, kteří už trestnou činnost nepáchají, vyléčení feťáci, pak to se celkem často daří, ale těžko to můžu přikládat jen svojí práci..

Pokud se snažím dělat co nejrozsáhlejší charakter trestné činnosti ve věcné příslušnosti obvodní SKPV, tedy s horní sazbou do 10ti let, dělám dlouhodobější spisy, hodně komunikuju s pachatelem, jeho obhájcem i jeho rodinou, dost často se mi stává, že už dotyční trestnou činnost potom nepáchali a vedli celkem řádný život..

Tam je to ale spíše dáno tím, že se zpravidla nejedná o nějaké pouliční šmucky, kteří budou notoricky páchat hlavně majetkovou či drogovou trestnou činnost, ale o lidi, kteří se drželi zpravidla jednoho druhu trestné činnosti, páchali ho v poměrně velkém rozsahu, dlouho jim to procházelo a když jsme je smázli, během pobytu ve vazbě a VTOS jim dost věcí docházelo, navázali kontakt s rodinou, přestali fetovat atd...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 20:04:00 16. 12. 2015
default.png
MARTOO [2015-12-16 17:39:06]: Tak odpověděl jsi si sám. Můj názor to není s čím souhlasíš, na to došli jiní kafábři a dávno přede mnou. Neukážu ti nikoho, kdo to tak dělá, páč jsem jaksi dlouho pryč a přehled je fuč, ale dovolil bych si jen tak tipnout, že lautr nikdo nedělá nic, co by snížilo kriminalitu, protože dneska by to znamenalo určitě profesní sebevraždu.

Jo, v práci se dá vydržet, super, všecko OK, ale pořád je tady otázka: k čemu tvoje práce je, co po tobě zůstane?

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MARTOO 17:58:10 16. 12. 2015
martoo.jpg
MARTOO [2015-12-16 17:39:06]:

"Co můžu srovnávat, tak rozhodně na úrovni ÚO, je na tom pražská SKPV nesrovnatelně líp.." ... v porovnání se středočeskou (to mi tam vypadlo)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MARTOO 17:39:06 16. 12. 2015
martoo.jpg
HAMMER [2015-12-16 15:11:58]:

Tak pražskou policii jsem určitě nechválil, pouze jsem poukázal na některé věci, které beru jako výhody pro sloužící policisty a jinde o nich nemůže být řeč..

Co můžu srovnávat, tak rozhodně na úrovni ÚO, je na tom pražská SKPV nesrovnatelně líp..

Co se týče systému práce místních oddělení, tak o tom žádná.. Ukaž mi ale základní útvar, co útvar, stačí jen jednoho policistu, který dělá to, co by podle Tvého názoru, se kterým naprosto souhlasim, dělat měl..

Ty jsi se o to snažil a já raději šel dělat to, co se ještě relativně pořádně dělat dá..

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio