Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Nejdiskutovanější

Nadporučík Emil Haně: „Črty ze vzpomínek zaži...
26. 08. 2020 | PETR-KLINOVSKY: Dobrý den, ozvěte se na email: Petr.Klinov...
Drogy za volantem? V ČR běžně..
21. 09. 2019 | DONLABUZNIK: Něco o problematice drog za volantem jsem si ...
Komiks na Policista.cz
21. 09. 2019 | DONLABUZNIK: super...
Nosný systém pro pořádkové policisty
16. 04. 2019 | FIBER: Naposledy jsem sem psal 21.05.2017 s dotazem,...
Škatulata ve vedení krajských ředitelství...
11. 01. 2019 | JARDA-JORDAN: Hned mě napadla rozná hláška aneb škatulata s...
ÚVAHA: K POLICII S VÝUČNÍM LISTEM
11. 01. 2019 | JARDA-JORDAN: REPLY:JAN:69479-1:2018-06-26 00:46:46: Ano, a...
Benešovský deník: Vyšetřování skončilo, zapom...
19. 07. 2018 | AF13: S odstupem casu lze konstatovat, ze takova ko...
Rozhovor : ,,Byl jsem pohodlný a to se mi vym...
17. 06. 2018 | JAN: Je velice úsměvné, vysmívat se někomu, že je ...
Jak se stát policejním důstojníkem v Sasku?...
02. 06. 2018 | FFRANTA: Zraněná policistka odstřelila eritrejského mi...
Nošení nožů v Německu
24. 03. 2018 | VETERAN2: REPLY:KREIMAAN:69193-1:2018-03-20 16:26:00: ...
Nedoslýchavost, naslouchátka ve službě?
5 hodin | NOMINISS: REPLY:PATTAS1:74217-1:2024-03-11 23:24:09: Ja...
Dovolená na ZOP
8 dní | QUARESS: REPLY:JOE:74285-1:2024-06-17 08:32:17: Naopak...
Kariérní dráha - zatím PČR, později AČR...
19 dní | VSCRVSCR: REPLY:MONOCAJT:74260-1:2024-05-13 08:28:23: ...
What’s App+27673406922 ]] to get powerful mag...
03. 06. 2024 | : BITCOIN & CRYPTO SCAM RECOVERY SPECIALIST...
Krátkozrakost a HLA-B27
25. 05. 2024 | APEP: REPLY:CRACKY:74276-1:2024-05-22 19:47:11: No ...
hypertenze zdr. prohlídka
16. 05. 2024 | PATTAS1: Zdravím, smím se zeptat na které oddělení v O...
Policie bez Maturity
16. 05. 2024 | PATTAS1: https://www.youtube.com/watch?v=P2jOsOYO9U0 ...
Kariérní dráha - zatím PČR, později AČR...
08. 05. 2024 | PAVLASST: A také zda je lepší si raději odsloužit ty tř...
Kariérní dráha - zatím PČR, později AČR...
08. 05. 2024 | PAVLASST: A také zda je lepší si raději odsloužit ty tř...
Kariérní dráha - zatím PČR, později AČR...
08. 05. 2024 | PAVLASST: A také zda je lepší si raději odsloužit ty tř...

Máme v domě potížistu zn. hledáme pomoc!

ilustrační
Asi každý  zná ve svém okolí člověka, který ostatním lidem znepříjemňuje život. Takového člověka má zřejmě každá ulice. Říká se jim potížisté. Tito lidé nenávidí celý svět, protože ten nechce pochopit, že právě oni vlastní patent na rozum a jejich pravda je ta nejlepší. Ať už tyto lidi motivuje k jejich počínání nenávist nebo duševní nemoc, jedno mají společné. Do své křížové výpravy proti lidstvu s oblibou zatahují různé statní instituce a nejčastěji policii.
ilustrační | Foto: LH

Setkání s takovým člověkem, je jako náraz do zdi. Ještě horší je, když je takový člověk vašim sousedem. Pokud s ním bezvýhradně souhlasíte, nebudete mít problémy. Ale stačí jen náznak nesouhlasu a se zlou se potážete.

Tito lidé milují moc nad ostatními a chtějí ji získat za jakoukoliv cenu. Jsou to individualisté, pro které je jiný názor neakceptovatelný. Nejsou schopni pracovat v týmu a proto mívají potíže i v práci. Z důvodů neustálých konfliktů s kolegy, střídají jednu práci za druhou, což je často přivede na psychiatrii. Jejich touha po moci je tak obrovská, že se snaží získat vůdčí pozici kdekoliv to jde. Usilují o místa ve funkcích domovních družstev a vlastníků bytových jednotek. Jejich uzurpátorská povaha ale bývá brzy odhalena. V těchto funkcích tedy nikdy nezůstávají dlouho. V okamžiku kdy jsou sesazeni, nastává pro okolí  to pravé peklo. Své sousedy terorizují a týrají. Jako prostředek k této činnosti využívají téměř bez vyjímek i policii.

Na odvodních a místních odděleních Policie ČR, jsou tito lidé jako doma. Trestní oznámení na některého ze svých sousedů chodí podávat stejně často, jako jiní chodí  nakupovat. Přestože vědí, že jejich obvinění jsou neopodstatněná, satisfakcí vidí v tom, že jejich sousedé budou vláčení po výsleších a po soudech. Tito lidé mají konflikty jako hobby. Díky tomu je jejich právní povědomí často na lepší úrovni, než právní povědomí jejich sousedů. Vědí tedy zcela přesně jak se zachovat před policií a  co si mohou dovolit. Vědí kdy udeřit beze svědku, tak aby oni sami nemohli být potrestáni. Tyto lidi lze roztřídit do několika kategorií:Agresivní tyran

Takový člověk se neštítí použít vůči ostatním lidem fyzické násilí. Napadne jen člověka, kterého fyzicky převyšuje a dělá to beze svědku. S policií a s ostatními státními institucemi jedná arogantně a je schopen podávat stížnosti na všechny strany v podstatě na kohokoliv. Na policisty nikdy fyzicky neútočí, protože je zbabělý a obává se, že by dostal medicínu, kterou ordinuje jiným. Takový člověk často týrá i své blízké.


Stěžovatel chudáček

Takový člověk není natolik fyzicky zdatný, aby kohokoliv napadl. Naučí se tedy svoji zlobu skvěle ovládat. S velkou oblibou provokuje konflikty, při kterých je často verbálně nebo fyzicky napaden. S policií pak jedná z pozice poškozeného. Dokáže bravurně zahrát chudinku a mnozí nezkušení policisté na jeho hru přistoupí, bez toho aniž by si ověřili skutečný stav věci. Naivkou v uniformě pak dokáže tento člověk umně manipulovat.


Stěžovatel paranoik

Umí věrohodně popsat do telefonu situaci, ve které je ohrožen na životě. Přivolané hlídce bude vyprávět o nájemných vrazích, tajném sledování a odposleších. Ve svých sousedech vidí nasazené agenty, kteří mu usilují o život. Při osobním kontaktu je okamžitě odhalen jeho psychický stav. Překvapivě při písemné komunikaci s úřady, umí takový člověk často jednat velice věcně a bez náznaku psychických potíží.


Zbytečný balast pro policii

Asi každý policista sloužící delší dobu v jednom rajónu, vám zpaměti nadiktuje jména a adresy těchto lidí. Popíše vám jejich zvyky a s čím nejčastěji přicházejí na policejní služebny. Tito lidé zneužívají toho, že policisté musí přijmout jejich oznámení bez výhrad a bezplatně. Pro každé policejní oddělení představují tito lidé značnou zátěž. Vyšetřováním jimi smyšlených nebo zinscenovaných případů, je nezřídka zaměstnáno několik policistů. Tito lidé jsou schopni ročně podat desítky trestních oznámení a stížností úřadům. Jejich hobby stojí společnost nemalé peníze a policii síly, které by mohla využít účelněji. Daleko hůře než policisté, jsou na tom lidé postiženi jejich jednáním.


Jejich oběti.

Svým sousedům tito potížisté dokážou způsobit obrovské problémy v osobním i pracovním životě. Umí svým obětem ničit životy stejně efektivně jako neodbytní stalkeři, na které už naštěstí máme paragrafy. Tito stěžovatelé dokážou zaměstnat neuvěřitelné množství institucí. Jsou si totiž vědomi toho, že statní instituce musejí jejich stížnosti prověřovat a tedy kontaktovat a vyslýchat jejich oběti.


Jak pomoci obětem notorických stěžovatelů.

Každému člověku se stane, že je na něm spáchaná křivda a potřebuje pomoc úřadů a policie. Pokud ovšem jeden člověk zaměstnává celoročně několik úřadů, včetně policie, asi není něco v pořádku.Téměř všude na světě dovolují policejní evidence zjistit v kolika případech daný člověk figuruje jako oznamovatel. Běžným lidem se asi nestane, že musejí podat více než dvě trestní oznámení do roka na konkrétní osobu. Pokud jsou jich desítky, je asi každému jasné, že něco nehraje. V mnohých demokratických zemích se zbavili těchto potížistů tím, že bezplatné oznámení na určitou osobu, je možné podat za určitých podmínek. Pokud jich je více, pak za každé zaplatíte kauci, která se vrací, pokud je zjištěno, že trestní oznámení, vedlo k prokázání trestného činu označené osobě. Pokud je zjištěno, že označená osoba byla kontaktována úřady zbytečně a oznámení bylo zcela zjevně bezdůvodné, pak část kauce propadá státu a část osobě, která byla nucena strpět úřední formality. Jsem přesvědčený, že v naší zemi by podobný postup ušetřil policii a úřadům spoustu sil a prostředku. Obětem notorických stěžovatelů by pak přinesl satisfakci a zbavil by je pronásledovatelů.

Vložil: Lukáš Heinz
Publikováno: 27. 02. 2011


Hodnocení článku

Známka článku Průměrná známka 1 / Celkový počet hodnoceni 3Diskuze ke článku

Diskuze Počet komentářů ke článku: 27
Diskutovat ke článku.
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio