Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

(REDAKCE)

Rušení vojenských hodností u policie? To je oč tu běží
Policejní prezident Petr Lessy
Foto: policista.cz

Policii ČR, ale i hasiče, celníky a vězeňskou službu  zřejmě čeká "zcivilnění" - tedy zrušení vojenských hodností. Zrušení hodností od rotného po generálporučíka nyní projednávají ministr vnitra Jan Kubice a policejní prezident Petr Lessy. Tuto informaci přinesl včera server Aktuálně.cz.

Autor: redakce
Publikováno: 27. 06. 2011
zpět na článek

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu PIM-BURGER 20:56:26 03. 07. 2011
Pim Burger.jpg
HAMMER [2011-07-03 20:32:47]: No když myslíš... Podle mě to zase tak velké spiknutí není, spíš klasický příklad "pořádku" u policie. Já samozřejmě tiskové mluvčí neznám, ale dost pochybuju, že krajské jsou jen tak znáborované příbuzné, není to na této úrovni lehká práce a potřebuješ tam mít určité předpoklady a znalosti. Nicméně je směšné, že to není civilní funkce, když ten člověk stejně na ulici nesloužil a takhle akorát sbírá léta na vysokou rentu, aniž by kdy sloužila (a potřebovala sloužit) ve výkonu.

Jinak nechápu, proč když jsi měl pocit, že vám kradou součástky, tak jsi nevolal inspekci. Jak víš od přítele Denvera, tak ta kryje pouze vraždy bezdomovců a narkomanů, ale výměnu dílů by možná nekryli...:-))

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 20:32:47 03. 07. 2011
default.png
PIM-BURGER [2011-07-03 19:36:54]: Pime, to s těma tabulkama není přece nějaký omyl nebo nedostatek, to je úmysl, proboha! Policie to jsou celé rodinné klany vyžírků, sklady vybavené nepotřebnou výstrojí za desítky milionů, autodílny kde se z nových policejních aut vybírají nové součástky pro rodinu, kamarády, známé, ohvězdičkovené... Naše půl roku stará Felina se nám z první kontroly v Brně vrátila jako totální střep, netáhla a tekl jí chladič. Mrkli jsme na něj, stará zaprášená svině, napůl od vodního kamene.
Okamžitě upozornění "ježďála" na okrese, vedoucího, na poradách nadřízeného vedoucího... všichni to není možné, to se vám zdá, chladič praskne. Žádné šetření, jenom trnuli co uděláme. Oni jsou v tom namočeni všichni!!!!

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ACE-VENTURA 20:14:15 03. 07. 2011
default.png
Osobně si myslím, že zrušení hodností je kostmeticá záležitost na oblbnutí veřejnosti, protože uniformovaných poldů na ulici ubývá a ekonomický aparát je stále stejný.
Kdysi polda šel (jak tu někdo někde psal) do penálu nebo důchodu, (nebyly problémy s našizenejma výsluhama, nenažranost funkcionářů na uměle vytvořených plukovnických místech nás připraví o výsluhy všechny).
Ani se Kalouskovi nedivim, že ho to pálí v očích, těch pár tisíc co dostane polda na ulici ho ani tak nesejří, jako 25 a vejš výsluhy za našizený odměny).
Za komanče polda skončil ve skladě, či na ekonomickým a bylo to znát, věděl, co potřebuješ, dneska jsou kancly nacpaný příbuznejma co nestáli minutu na ulici, tváří se znuděně, máš strach jim něco říct, protože tě hned prásknou strejdovi plukovníkovi a ten zvedne trubku a zaspívá ti úryvek od Pražskýho výběru ....."hochu pozměň styl"....
Sem tu 24 let a až Kalousek zase začne škrtat miliardy, tak tu já či kolega možná nebudu, protože se stalo módou experimentimentovat s tím co nepotřebujem a rušit vše co stojí víc než úsměv sekretářky, pak po chvíli vyhodnocovat, ale znova něco rozjíždět je neekonomický,takže užitečná věc je nenávratně ztracená spolu s lidmi co ji profesně ovládali , pravda ta unuděná příbuzná na ekonomickým tu bude furt, se stádem koordinátorů a mluvčích a jiných známých, je mi to fuk:) Co dělám, dělám rád, ale to co vidím, ty nekompetentní experimenty to je vtipný:)
Doufám, že nová systemizace mě nezklame a na svých místech zase najdu ty unuděný obličeje....:)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PIM-BURGER 19:36:54 03. 07. 2011
Pim Burger.jpg
DIVIS [2011-07-03 19:00:25]: Problém nevidím ani tak v hodnostech, ale ve špatném rozložení tabulek. Dokud bude vedoucí tiskového odboru dán na roveň vedoucímu nějakého skutečně policejního odboru, tak se nic nezmění. Je přece jedno, jestli bude brát svůj obrovský plat za to, že je major nebo nějaký vrchní rada nebo jaký je k tomu ekvivalent.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DIVIS 19:00:25 03. 07. 2011
default.png
Jsem jednoznačně pro, tedy pro zrušení hodností. Hodnosti měly zůstat tak, jak byly a nebo bez nich. Nevím jak to je někde jinde v EU. Mělo k tomu dojít už se změnou služebního zákona. Že pojmenování funkce jako například referent a nebo asistent je opravdu nešťastné, je druhá věc. Stačí si projít jakoukoliv policejní školu a potkáte tolik plukovníků do 30 let, jako nikde jinde. Je to opravdu někdy směšný pohled na ně ("dítě"=plukovník). Absenci rizikových příplatku vyřešili výškou platební třídy, i když plukovník učí ZOPáky "10-20 §" stále dokola. Čest vyjímkám, ale to jsou zpravidla "starší kusy", kteří si to zaslouží. Jsem i doslova alergický, když vidím tiskové mluvčí krajských ředitelství v hodnostním označení majora. Toď vše!

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MARTOO 13:38:40 03. 07. 2011
martoo.jpg
Taky si myslim, že si opět nějaký darmožrout potřebuje obhájit svoje koryto a tak si vymýšlí takovéhle blbosti. Když už ví, že se mu nic jiného k lepšímu vymyslet nepodaří, nechce být u nějaké hovadiny, která by policii nějak opět ublížila, zaměří se na nějaký nepodstatný detail. Hlavně aby mohl říct, že po něm něco zbylo a něco udělal.

Již účinností nového zákona byly hodnosti prakticky zostuzeny a ztratily svůj význam. Dnes není problém mít útvar složený s plk. a pplk.. Kpt. je někde jedna z nejvyšších důstojnických hodností, jinde ten nejposlednější čičmunda. Na OOP jsou 25-ti letí kluci prap., stejně jako 40-ti letí mazáci. Na SKPV 22-ti letí por. bez praxe a 50-ti letí matadoři nprap.

Je to prostě bordel, který z hodnosti udělal jen nedůležitý údaj spojený s funkcí a TT.

Pokud budu hovořit za sebe, ztráta hodností by mě spíše jen mrzela. Raději se označím za pprap. než vrchního asistenta. Jsem na svoji hodnost hrdý a prostě patří ke mně. Pro někoho jsem sice nějaký řadový čičmunda, ale vážim si jí. Beru ji jako odměnu za doposud odvedenou práci i když výplata zůstala téměř stejná.

Funkce inspektor, komisař, rada vychází z tradic a mají svoji míru vážnosti, ale někam přijít a říct, že jsem asistent nebo ještě hůře vrchní asistent? To si člověk připadá jak nějaká podržtaška a nejposlednější nicka. Pokud řekne referent, pak si připadá jak ouřada u přepážky nebo si vzpomene na ZŠ - květinový referent, třídní referet atd.

Pokud by se mělo přejít na funkce, pak bych třeba strážmistra nechal, spíše než hodnost mi to přijde jako funkce. Vykonává stráž? Vykonává.

Rozdělení funkcí by se pak mohlo dělit na vrchní jako doposud a nebo třeba dále na štábní, mladší a starší.

Ale to už je kecání o hovadinách. Policie má daleko závažnější problémy, než je hodnostní označení. V první řadě by se měli zaobírat tím, z čeho policista má živit rodinu, platit hypotéku a spořit na důchod. Pak ať si řeší tyhle drobnosti.

Souhlasím (+ 2)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 06:37:51 30. 06. 2011
default.png
ACE-VENTURA [2011-06-30 05:30:13]: Tak jim ode mě vyřiď, že už se odlišují: svou debilitou. Že se nemusejí bát že si je ti dole pod nima spletou, že stačí otevřít hubu.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ACE-VENTURA 05:30:13 30. 06. 2011
default.png
Toto neni vtip...... dva vedoucí oddělení, se po poradě baví ....."jak se budem od těch dole odlišovat, když nebudeme mít hvězdičky?" to jsou starosti....:D

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 15:55:10 29. 06. 2011
default.png
Nejen u tebe. Myslím si, že pro současného nastupujícího poldu vidím jasně jeho cestu: napřed těšení se na zajímavou práci, do roka až dvou nejpozději vystřízlivění že místo zajímavé práce dělá nesvéprávného idiota v reflexní vestě přesně jak mu idiot od stolu který nikdy nesloužil napíše, s drbanem se nepotká, za to ještě chytne pojeb že nic nedělá...
Teď zjistí, že do renty mu zbývá víc než dvanáct let a že renta bude tak směšná, že mu neuhradí ani inkaso a snadno si spočte, že co nejrychlejší návrat do céčka mu zajistí to, že se bude moci někde jinde rozvíjet - když bude chtít. Kdyby šel po patnácti letech, bude neupotřebitelný pro civil, čest výjimkám, které mají někde tláču. Tomu říkám perspektiva povolání jako svině!

Souhlasím (+ 1)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu FLAPPIE 11:46:38 29. 06. 2011
default.png
Ještě pár Kalouskových nápadů a zcivilnění u mě proběhne chtě-něchtě.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio