Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Prezidentské schizma: Lessy je zpět! (REDAKCE)

Prezidentské schizma: Lessy je zpět!
Jeden ze dvou - Martin Červíček
Foto: ilustrační

Ministr vnitra dnes vrátil policejního exprezidenta Petra Lessyho do funkce, takže má policie v této chvíli dva policejní prezidenty, protože Martin Červíček ve funkci také zůstává. Lessy setrvává v této chvíli na dovolené, dokud se nerozhodne, kdo z prezidentů stane definitivně v čele policie. O tom ale rozhodne nejspíš až nový ministr vnitra.

Autor: redakce
Publikováno: 03. 12. 2013
zpět na článek

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu HAMMER 21:44:40 01. 01. 2014
default.png
SANTIAGO-SAN [2013-12-31 09:57:40]: Měnit se to začíná, nahoře u špičkových útvarů, ale kluci z terénu co znám teda nijak nejásají, mluví se jednotně o tom, že to stojí oproti tomu, co jsem zažil já, ještě za větší kulové.
A základní útvary jsou opravdu základním kamenem policie.

Pokud bude ještě více pozitivních změn, budu se učit lítat klidně od vajíčka!!! Jinak ty nejsi mladý jako ve smyslu, že nic neumíš, ty máš zájem a se zájmem o práci se rozdíly rychle stírají.

Když porovnám práci u policie a teďkom: elektrika byla ještě docela pestrá, od oprav CNC (bez kvalifikace, školení atd jen aby firma ušetřila za drahý servis) přes soustruhy staré šedesát let bez dokumentačky až po spojky někde venku v terénu, kopání přípojek, montáže veřejného osvětlení, kuchyňářskou, sádroše, zednické zapravování dosekávání atd atd. - ano, je tam hodně detailů, co se člověk naučí. Ale proti práci u obvodu bych to přirovnal takto, jak to kdysi říkal vedoucí: obvod to je 360°kružnice zájmů, musíš se umět orientovat a vyznat ve všemožných problémech co život dává, obrovsky obsáhlé témata.
Elektrika všemožného provedení to je tak 90° a servisování kotlů a opravy všemožných "závad" 30°. Jenže tohle už je o spoustě nutných školení (kde ti firma vykládá o svých novinkách místo o tom jak to funguje a co se jeví špatně) zkoušek a vůbec úzké specializace, kde se platí tvrdě za know how.
Já jsem se k tomu dostal díky tomu, že jsem projevoval zájem, a to stačí. Ten zbytek přijde už sám.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu SANTIAGO-SAN 09:57:40 31. 12. 2013
default.png
hammer: Já ti říkal že se to konečně musí začít také měnit k lepšímu a ty jsi mi to nechtěl věřit, tady vidíš jak mladý sokol naučil i starého orla létat...Přeji jen to nejlepší a ať se ti v novém zaměstnání daří! Ne nadarmo se říká že dobrý polda, bude v jakémkoliv jiném zaměstnání nejlepší

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 16:36:45 30. 12. 2013
default.png
Daxi, to není můj nápad nebo moje zjištění, že policie potřebuje reorganizaci. Já bych do toho neviděl, kdybych si o tom nečetl řadu věcí a konkrétně na PČR. Já bych vůbec netušil, jaké stupně řízení nad sebou a vedle sebe vůbec jsou.

Ve světě to funguje jinak, systémů, které i u různých firem fungují je řada, ale žádný není o tom, že je nad sebou tolik stupňů řízení. Tohleto prostě nikdy fungovat nebude a dokud nepřijde reorganizace, která řídící složky až, řekl bych, na dnešní poměry brutálně, ořeže, nikdy se to nikam nehne. ZÚ - kraj - PP! Účetní a výstrojáky a všecko na kraji, využít plně elektroniku, prořezat rodinné větvoví. Minimum řídících, maximálně dělných.

Peca: posledních 75 let v tomto státě je práce policejních orgánů stále ovlivňována politiky nad míru snesitelnou. Začalo to Hitlerem a dosud to neskončilo. Ale vypadá to, že se začíná na konci tunelu rozsvěcet!!!

Přeju nové generaci, aby se dožila toho, že už bude dělat fakt jen práci policisty, ne politiku. A politika začíná čárečkama. Dokud tohle svinstvo neskončí, bude pořád dole pakárna.

K Lessymu nebo Červíčkovi: Rusové na to mají dobré přirovnání: čort kak čort! :D Komediant na vrcholu neprůchodného žebříku funkcí nehraje roli, může tam být třeba Šáša.

Od Nového roku postupuju do silně na méně namáhavou a hlavně líp placenou práci (víc než dvojnásobně) u jiné firmy. Byl jsem vybrán aniž jsem to tušil a víte co mě kromě zvládání elektriky kvalifikovalo? To, co jsem se naučil u četnictva, komunikace s lidma a umění si poradit. Až teď začínám věřit tomu, že to je pravda, doteď jsem furt čekal, co se podělá.
Držte mě palec!

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PECA 18:14:10 09. 12. 2013
Peca.jpg
PECA [2013-12-09 18:05:29]:
http://www.ceskapozice.cz/domov/pravo-bezpecnost/proc-ne-policejni-trojprezidetstvi?showco...
rovněž zajímavé čtení...
Smutný je vliv politiky v policii.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PECA 18:05:29 09. 12. 2013
Peca.jpg
Cituji názor z diskuze na jednom internetovém médiu:
Lessy byl obžalován z dvou přečinů - ze zneužití pravomoci úřední osoby a pomluvy. Samo soudce Obvodního soudu pro Prahu 7 Podlešák po prostudování obžaloby vydal proti Lessymu trestní příkaz. Lessy podal proti němu odpor, a tak soudce Podlešák nařídil hlavní líčení. V něm obhajoba plně využila možnosti předkládat dosud odmítané důkazy. Soudce Podlešák - ač předtím přesvědčen předloženými materiály - vydal proti Lessymu trestní příkaz, projevil obdivuhodný smysl pro spravedlnost a 16. května 2013 rozhodl proti svému původnímu verdiktu! Konstatoval, že přečinu zneužití pravomoci úřední osoby se nedopustil obžalovaný a přečin pomluvy se vůbec nestal.
Pravomoc úřední osoby měla být zneužita předáním kopie anonymní stížnosti na konkrétní policisty novináři. Soud zjistil, že kopie, jíž disponoval novinář, je podstatně odlišná od kopie, kterou disponoval Lessy. Soudu se však nepodařilo zjistit původ kopie, kterou disponoval novinář. Pomluvou mělo být vyjádření Lessyho v telefonátu s novinářem, který ho pak publikoval ve svém článku. Soud tuto část obžaloby uzavřel konstatováním, že se Lessy o dotyčných příslušnících vyjádřil "velmi nevhodně", avšak k pomluvě nedošlo. Soud zřejmě onou nevhodností mínil formu, kterou Lessy při vyjádření použil. O pomluvu však nešlo, neboť věcně soud shledal, že Lessyho vyjádření není ve zjevném nesouladu se skutečností. Městský soud v Praze v neveřejném jednání 9. října 2013 Lessyho trestní stíhání zastavil, neboť podle Úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod nikdo nemůže být stíhán nebo potrestán v trestním řízení podléhajícím pravomoci téhož státu za trestný čin, za který byl již osvobozen nebo odsouzen konečným rozsudkem podle zákona a trestního řádu tohoto státu.
A podle judikatury Nejvyššího soudu zásada "ne bis in idem" (zákaz dvojího odsouzení a potrestání za týž čin) podle této úmluvy brání též trestnímu stíhání a odsouzení osoby, proti níž dřívější (přestupkové, správní, disciplinární) řízení o témže skutku skončilo pravomocným rozhodnutím příslušného orgánu (v tomto případě zastavení kázeňského řízení).
A že šlo o tentýž skutek, dovodil odvolací soud z téměř identických jeho popisů ve dvou rozhodnutích ministra vnitra (jedním zastavil kázeňské řízení proti Lessymu, druhým ho propustil ze služebního poměru). Ty jsou navíc téměř identické se zněním obžaloby.
Ochraně proti novému procesu ve stejné věci přitom nebrání ani případ, kdy byl skutek nesprávně kvalifikován a chybně projednán jako přestupek, i když měl znaky trestného činu. Účelovost postupu proti policejnímu prezidentovi Petru Lessymu vyplývá z popsaného postupu nadmíru jasně. Nejprve bylo proti němu zahájeno kázeňské řízení. Nepodařilo se nic prokázat, proto bylo ministrem zastaveno. Věci se chopila inspekce (GIBS) a "vyždímala" z toho sdělení obvinění, na což jí dozorující státní zástupce kupodivu šel.
Prvoinstanční soud důkazy obžaloby vyvrátil. Odvolací soud nejprve prozkoumal procesní stránku věci - a ouha! Od počátku bylo trestní stíhání Lessyho nezákonné. Proto se již meritorně nevyjádřil -což Lessyho odpůrci vykládají tak, že vlastně věc nebyla meritorně pravomocně rozhodnuta, takže jako by na Lessym nějaké to podezření zůstalo, že ho vlastně soud neočistil ("nedoočistil"), takže vlastně by to propuštění ze služebního poměru mohlo zůstat v platnosti.
Pravdou je však opak. Lessy nejenže nebyl "nedoočištěn", Lessy byl usnesením druhoinstančního soudu doslova vypulírován, protože celé trestní řízení bylo vedeno nezákonně, takže nebylo, co by na něm mohlo ulpět.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu KARL 14:24:15 07. 12. 2013 blokovaný
Karl.jpg
HAMMER [2013-12-03 22:39:33]: Na co tolik policistů ? Ty to nevidíš ten bordel na ulicích a silnicích?? Jedu do Kolína/Rýnem a když mě nezastavili policajti, tak mě zase kontrolovali "bagouni". Na tento dementní národ, nic jiného neplatí, než kontrolovat kontrolovat kontrolovat a dávat pokuty na hranici přežití. Co mi řekneš na kauzu v Ústí nad Labem, kde nějakého úředníkovi vběhl ožralec pod auto a tomu hrozí až 3 roky za katrem. To je normální v právním státě?? Jak to, že ještě nebyla vyřešena kauza Janoušek?? A takových přestupků bylo zameteno pod stůl. Jak se má potom cítit řadový občan, který v rámci možností se snaží dodržovat zákony tohohle absurdistánu. Vždyť ty zákony se mění pomalu každý rok.Policii do ulic, ne do kanceláří.Ubrat papírování. Vyřešit problém, na každý případ norma 5 kg papíru. Ironizuji, ale je to tak.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu CATANI 13:36:17 07. 12. 2013
default.png
BADBOY [2013-12-07 11:56:59]: Všude je chléb o dvou kůrkách. Stejně jako bereš invektivu narážku na Prahu, mohu já a nejen já brát jako invektivu, že jinde je snad lehčí služba než v Praze. Většina kolegů, co třeba přišli z Prahy si to po určité době nemyslí. O celkovém zajištění policistů, jako zabezpečení služby po všech stránkách si přece jenom něco já myslím. V případu policejního prezidenta řízka z Frýdku Místku, tento skrytý problém hrál taky roli. Někteří jsou někde oblíbenými managery, protože chápou tyto nepsané zákonitosti a ve své kreativitě a všehoschopnostech se rychle adaptují.Jenže Lessy byl trochu prostořeký, možná arogantní(toot nejsou však rozhodující vlastnosti dobrého managera), s tím souhlas. Ale uvnitř policie a politikům prostě nechtěl jít určitým skupinám na ruku a myslel na policistu v Aši stejně jako na toho v Praze. Žel todle nešlo nejen politikům přes pysky, ale i uvnitř policie, především generaci Langerových managerů, kteří teprve až 4 roky po odchodu Langera, se konečně dostali neomezeně k moci. A teď se jim tam má zase vrátit řízek u kterého hrozí, že díky jeho milé prostořekosti, na někoho zase něco praskne.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BADBOY 11:56:59 07. 12. 2013
default.png
CATANI [2013-12-03 20:36:47]: Ahoj, já jsem moc rád, že to takto dopadlo... Když bordel, tak jako u nás v kravině :). Jinak Tvá narážka na Prahu... Je dle mého názoru mimo celé vlákno, ale pokud si to chceš jít do Prahy, tak pojď... Do Prahy tě každý pustí... Tak krásné svátky...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DAX 23:00:40 06. 12. 2013
dax.jpg
S tím názorem jsme na tom stejně, taky občas něco plácnu, ale sílu k tomu pozorovat ten hnus už nemám skoro žádnou.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ANDRAS 20:54:52 06. 12. 2013
Andras.jpg
Mě spíše fascinuje jiná věc. V zahraničí mají pevnou koncepci policie v horizontu +- 15 let. My máme koncepci na +- JEDEN rok, nebo do změny policejního prezidenta. Tak či onak, já už mám sílu jen to pozorovat a občas říci svůj názor.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio