Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Zákon o Policii ČR, § 56, pís. f) opětovná výzva - dopravní prostředek

V § 56 pís. f) "dopravní prostředek na opětovnou výzvu nebo znamení dané podle jiného právního předpisu nezastaví." Jedná se mi o opětovnou výzvu - je zde myšleno, že výzva musí být dána 2x a to pokaždé jiným způsobem (např. zastavovací terč + modré majáky a červený nápis STOP, nebo výzva stejná, daná 2x za sebou). Je k opětovné výzvě vydané nějaké stanovisko? Díky za Vaše podněty.
KONCA :: Datum založení: 15. 01. 2014 :: celkem 31 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu HAMMER 08:22:56 22. 02. 2015
default.png
JOE [2015-02-21 15:59:14]: Joe, to, že takové případy, kdy advokáti tohle vytáhnou, neznáš nebo dokonce neexistují ještě neznamená, že při tvé osobní smůle (víš jak to je) v tvém případě k tomu nějaký mladý mazaný kluk nesáhne. Na věky tady nebudou všude působit jenom lemplové.

Příklad: pane policisto, vy jste provedl tady ten zákrok a zranil jste přitom mého klienta, když jste na něj upadl. Přitom to bylo nasazení páky na ruku a znehybnění podezřelého. Z vašich záznamů vyžádaných od policie vyznívá, že jste měl jen tolik a tolik hodin SSP a z odborného posudku o učení se nervomotorickým činnostem při těchto vámi absolvovaných hodinách jste mohl zvládnout zákrok, do kterého jste šel vyplývá, že nemohl.

Když toto někdo udělá, spadne ti brada až na zem. V podstatě s každým ušňupou od PČR mimo specializované útvary, které cvičí poctivěji) si takto vytře každý advokát zraněného drbana zadnici. Že jsou to lempli nebo jako ex offo na to kálejí je jakože super, ale počkej, až skřípneš nějakého maníka z řad zlaté mládeže a jeho fotr bude mít schopného advokáta.

Ty prostě nejsi vycvičený, navíc to ani nevíš, nemůžeš do řady věcí ani jít jak ti ukládá zákon bez rizika, že to odskáčeš když se to zrovinka nepovede, ale nadřízení tě hrnou ven do terénu. Mladý úslužný blbeček proto nesmí u policie sloužit v jedné hlídce s tím samým. Je nebezpečný sám sobě, svému parťákovi, své rodině, rodině parťáka...

Nesouhlasíš se mnou leda v tom, že neznáš případ, kdy by se tohle stalo, co píšu. Jistě, my jsme na SSP chodili často, nikdo tohle na nás nezkušil, ale jednou to přijde. Víš jak všichni poškození naříkají, proč se to stalo zrovna jim. Napadlo tě, když to furt slyšíš, že to není "zrovna jim" ale že se stávají obětmi kriminality jeden po druhém, pěkně popořadě? Že oni jsou jako ty teď: neznají, nevědí, jen myslí. Doufají, považují to za nesmysl - než jim zloděj domek během toho co v něm spí, vykrade. S lidma se bavíš, musíš ty zkušenosti mít.

Nejsi prostě připravený na něco, co neznáš a co jsi neslyšel. Po tvých letech v praxi je to povážlivé, za tu dobu jsi musel vidět spousty věcí, které se staly poprvé - aneb jsi o nich do té doby nevěděl a vypekly někoho jiného, sám jsi určo něco takové zažil taky.

Děláš svou práci programově špatně, ale to nejde. Už tak při vší snaze a pečlivosti naděláš spousty seků, ale kále na to programově - to tě jednou chytne prostě řemen. Ztrácíš podle mého obezřetnost nebo jsi ji nikdy neměl. Říkej si: bacha, co kdyby.... Hromadě věcí se vyhneš. Ale podle mého, je spoléhat se na to, že jsi o tomto neslyšel a nemůže se to stát, sebedestruktivní. Upadáš takto do nepozornosti a při té práci to je konec. Proto se ta práce nedá dělat věčně, psychicky to nejde vydržet pořád ve žluté.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 08:04:54 22. 02. 2015
default.png
SEKTA [2015-02-21 17:54:15]: Máš pravdu, přehnali jsme to ale všichni, soráč. Samozřejmě ne všichni jsou mamánci, jak píšeš, ale kolik takových, kolem sebe máš? Po vojně se žádný mamánek už nevrátil. Samozřejmě časem zlenivěl atd, ale procenta clapůpřipravených do žiovta vojnou a maminkami se brutálně liší. Všechna čest lidem jako ty, kteří se stanou chlapi sami.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu SEKTA 17:54:15 21. 02. 2015
Sekta.jpg
DAX [2015-02-21 16:57:17]:
Priteli precti si moji reakci jeste jednou na co ten smich byl...netykalo se to ZVS ale o toho, ze i bez ni nekteri dokazou byt nekteri policiste byt skveli kolegove...pokud ja jsem dle tvych slov blb tak ty jsi pokrytec, ktery si nedokaze pripustit, ze nee vsichni jsou bez vojny ztraceny...
Nikdo se tady s tebou nehada o tom co musela byt ZVS za zahul, disciplinu, buzeraci...
Otacis si to podle sebe...asi pres ten maskac uz nic.nevidis:-D:-D

Souhlasím (+ 2)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DAX 16:57:17 21. 02. 2015
dax.jpg
SEKTA [2015-02-20 23:40:59]:
Příteli je to stále dokola. Podstatu přínosu ZVS mladému muži pro život a i službu u Policie, z dnešních mladých chlapců nepochopí nikdo a Ty jsi toho s tím co píšeš příkladem. Směješ se něčemu o čem vůbec nic nevíš.
Příteli, kde dnes získáš zkušenosti, kdy tě jako 19ti leté ucho hodí do tlupy 60 až 100 stejných vyjukanců a naivních blbů mezi kterými si musíš sám bez maminky a tatínka vydobýt svoji pozici a místo. V takových podmínkách rozkazů a příkazů jako byly na ZVS, kdy ses pomalu nemohl ani vymočit bez povolení, potom teprve zjistíš co v tobě skutečně je. Pokora a ovládnout vztek, když si musel po Xté znovu srovnávat komínky ve skříňce, bez diskuze a stěžování si poslouchat a provádět rozkazy, šáhnout si až na dno. Hammer už pár akcí, kterými si musel každý na ZVS projít už naznačil. V takových podmínkách teprve každý zjistí, čeho je schopen a na co už nemá a to by měl každý mladý muž vědět. Většinu to naučí zodpovědnost, sebedůvěru, kamarádství, spolehlivost, překonávat těžkosti. Dříve se tomu říkalo, že se z kluka stal chlap. A to, že jsi získal i základní znalosti o zbraních a technice, ke které se v civilu nikdy nedostaneš, je už jenom velký bonus pro práci u policie a velké plus i pro Tebe.
Toto vše dnes mnohým mladým mužům chybí a to je podstata jejich problémů i v samotném jejich životě i u Policie.
Osobně se Ti ale nedivím, že nevíš o čem je řeč a věc nechápeš, my co jsme ZVS absolvovali jsme také v 19 nechápali a o řečech starých chlapů si mysleli své. Až po vlastní zkušenosti a z odstupem času většina z nás ví.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 2)
Poslat zprávu JOE 15:59:14 21. 02. 2015
Joe.jpg
HAMMER [2015-02-21 15:22:26]:

Ok. V tomto se asi neshodneme. Já ti říkám, že žádnej advokát s takovou věcí nevyrukuje, protože to řešit ve vztahu ke svému klientovi nepotřebuje, a kdyby vyrukoval, tak to nikdy nevyhraje. A kdyby jo, tak by zpochybnil celej ten systém natolik, že by páni nahoře z toho měli hodně těžkou hlavu. :-)
S tím, že nemá kdo koho zaučovat, souhlasím. To je bohužel smutná realita. Souhlasím i s tím, že pobyt na vojně před nástupem k policii by měl v mnoha směrech pozitivní přínos. A nemusela by to ani být taková vojna jakou jsi zažil ty. Sekta se asi smál tak nějak ironicky a něčemu trochu jinému.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 15:22:26 21. 02. 2015
default.png
Já vím co jsi napsal a na co ti odpovídám. Bavím se od začátku o tom, že zákon říká něco o vycvičenosti a provedeném služebním zákroku. Bavím se o tom, že advokát drbana, ne poldy, pokud bude mít trochu chochmesa, snadno na základě údajů o "výcviku" kteréhokoliv poldy (dobrá, na obvodu) dneska dokáže, že policista nebyl pro tuto věc vycvičen a (i) proto služební zákrok, jenž by jinak byl v pohodě, zmastil.

Proto píšu, že vás posílají na smrt. Mladý úslužný blbeček není urážka, ale konstatování. Pokud přišel v minulosti mladý úslužný blbeček (všichni jak jsme sloužili) na jakékoliv oddělení, staří kolegové nás zpacifikovali a vycvičili. Pokud dneska přijde mladý úslužný blbeček na oddělení, vleze mezi samé mladé úslužné blbečky a nemá mu kdo říct co a jak.

Kde jsem na vojně viděl mrtvé? Přímo před očima, prostřeleného samopalem před nástupem do stráže, přejetého BVPéčkem na Šumavě v zimě, oběšené dva kluky na západě... To se nebavím o zraněných. To se nebavím o tom, jak se na nějaké mrtvé naprosto nikdo neohlížel atd atd. Je nutné rozlišovat, jestli jsi byl na vojně nebo u vojáků.

Tři dny kopání zákopů pro prapor v dešti bez jídla (neexistoval nikdo, kdo by neměl plynovou masku plnou proviantu - ale vlastního, aby vůbec přežil, tři týdny v dvaatřicetistupňových mrazech na Šumavě na Boleticích, tři týdny Doupov, pak po dvou týdnech přežití v zimě a na podzim... Chceš mi snad říct, že to tam bylo někomu k smíchu? Jako tomu děcku Sektovi?

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JOE 14:40:13 21. 02. 2015
Joe.jpg
HAMMER [2015-02-21 08:46:07]:

Stejný problém jako už jednou. Já píšu o něčem a ty reaguješ na něco jiného a tentokrát se k tobě přidal i dax. Já s většinou věcí o kterých píšeš nemám problém souhlas, ale ty to po mě nějak špatně čteš nebo co.
Takže ještě jednou. Napsal jsem, že z pohledu právního stavu se na policajta, který absolvoval ZOPku pohlíží jako na hotového poldu. Nic jiného jsem nenapsal. Pojem o kterém píše dax "úplně vycvičený policista", ten neznám. Jsou policajti méně a více zkušení, méně a více šikovní, méně a více vyhořelí...atd. Je jasné, že mladej chlap není tak zkušenej jako déle sloužící, ale z pohledu zákona se bohužel pro toho mladého poldu konstatuje, že po ZOPce je plnohodnotným policistou. Myslím teď hlavně ve vztahu k používání DP a zbraně.
Jinak musím říct, že jsem se setkal už s nemálo situacemi a zákroky, které zvládl daleko lépe ten mladší a méně zkušený člen hlídky.

Napsal jsi toto:
Vás velí místo do hlídek do sebevražedných komand (za nás vůbec nemyslitelných - kotrolovalo se to jako bejk, stačilo aby mladý něco vyvedl a tomu staršímu v hlídce to dali sežrat neskutečným způsobem že ho nehlídá, výraz poslání na smrt všichni chápali, protože tu smrt na vojně předtím viděli) a vy ještě řvete, když vás na to upozorníme, jak jsou staří pardálové naivní.

Kdo kde viděl jakou smrt?!?! Nebo tys sloužil s chlapama co byli ve druhé světové?
Když jsem byl před lety na hlídkové, tak jsme přes den sloužili po jednom. Žádné dvoučlenné hlídky. Nevím jak dlouho sloužíš ty, nebo jestli vůbec ještě sloužíš, ale já mám za sebou už víc jak 20 let služby. A největší část prožitou na obvodě. To jenom pro pořádek, aby bylo jasno, kdo je a kdo není starej pardál :-).

Poslední věc. Napsal jsi: I ten největší idiot advokát ti ten výcvik na ZOPce u soudu rozstřelí jedním odstavcem o zákonitostech lidského učení, nějaké konstatování policie kdo je jak vycvičený si můžete vy mladí úslužní blbečci strčit do skříně. Vám chybí ta vojna, aby vás z té dětinské blbosti vyléčila.

Z toho co jsem napsal je ti doufám jasné, že jsem na vojně rozhodně byl :-). Ale stejně bych tě chtěl požádat, abys trochu zkorigoval své vyjadřování. Myslím třeba ty "mladé úslužné blbečky". Tohle je diskusní fórum, kde se diskutuje a není potřeba nikoho urážet.
A ohledně těch advokátů. Žádnej advokát nebude přece napadat kvalitu výcviku na ZOPce. Jemu to vyhovuje právě tak, jak to je. Leda by to byl advokát toho mladýho poldy :-).

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu SEKTA 11:18:47 21. 02. 2015
Sekta.jpg
HAMMER [2015-02-21 08:31:41]:
:-D:-D:-D...pobavil jsi mne:-D:-D
Disciplina naucena na vojne?prvni zachvat smichu:-D
Fyzicka odolnost?druhy zachvat smichu:-D
Psychicka odolnost?nechci se opakovat:-D:-D
Vidim to asi takhle...
Slouzili se mnou ,,Pani" policiste co meli za sebou ZVS...a namazal bych si je na prsa co to bylo za deticky:-D:-D...Fyzicka odolnost?Jj zapnul si kombinezu a podal maximalni vykon...Mam pokracovat?:-D:-D
Disciplina?:-D:-Dhmm...jezdil ve meste predepsanou rychlosti:-D:-D...
Spousta kluku je z civilu pripravenych dobre, netvrdim ze vsichni...ale jestli Ty tady tvrdis, ze kazdy policista bez vojny neni policistou jakym by mel byt, tak jsi podle mne reditel zemekoule:-D:-D...
Netvrdim ze Zopka z nich udela policisty, to jen z casti...ostatni az leta praxe a jako zaklad dostacujici...
Jen si nechej ty kecy o zkusenych,disciplinovanych, fyzicky odolnych dokonalych policistech se ZVS..
Je to individualni...na tobe se asi ty dva roky podepsaly...


Souhlasím (+ 1)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 08:46:07 21. 02. 2015
default.png
JOE [2015-02-20 11:06:36]: Tak u policie se konstatují spousty věcí, které ale u prvního soudu neobstojí. To je přesně to, o čem tu s Daxem píšeme a co pravil můj kolega: dneska slouží samí mladí úslužní blbečci.

Takže maník, co sotva umí vytáhnout v klidu střelnice zbraň, trefit s ní z deseti ran pětkrát terč a prolezl s odřenýma ušima, je podle tebe hotový četník, který si ponese důsledky svého zákroku sám na sobě na základě dobrozdání polici ze ZOPky, že trefil terč a neposral se u toho? A ty tu píšeš o naivitě!!!

I ten největší idiot advokát ti ten výcvik na ZOPce u soudu rozstřelí jedním odstavcem o zákonitostech lidského učení, nějaké konstatování policie kdo je jak vycvičený si můžete vy mladí úslužní blbečci strčit do skříně. Vám chybí ta vojna, aby vás z té dětinské blbosti vyléčila. Policie má vynikající vlastnost: je obětavá: klidně vás blbce obětuje. A vy jste takoví blbci, že to ani neumíte pochopit.

Nám staří mazáci říkali: jdeš do války, jsi jen kus, nikdo po tobě ani neštěkne. A my jsme chápali právě po zkušenostech na vojně, co to znamená, a jaké hovno pro všechny jsme.

Vás velí místo do hlídek do sebevražedných komand (za nás vůbec nemyslitelných - kotrolovalo se to jako bejk, stačilo aby mladý něco vyvedl a tomu staršímu v hlídce to dali sežrat neskutečným způsobem že ho nehlídá, výraz poslání na smrt všichni chápali, protože tu smrt na vojně předtím viděli) a vy ještě řvete, když vás na to upozorníme, jak jsou staří pardálové naivní.

ZVS, ta udělala z děcek chlapy i rozumově. My jsme iluzemi netrpěli. Tady je názorně vidět, jak moc zrovna tobě ZVS se vším tím strádáním chybí. Kdo nezažil, nepochopí.

Souhlasím (+ 1)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 08:31:41 21. 02. 2015
default.png
SEKTA [2015-02-20 23:40:59]: Kecy jsou to pro nezkušené. Disciplína, naučená na vojně, je velmi nutnou součástí vzorce chování i policisty:

a) psychická odolnost
b) schopnost si poradit v neuvěřitelných situacích
c) fyzická odolnost
d) ovládání různých zbraní
e) nutnost držet pohromadě abyste uspěli
f) sebevědomí a sebedůvěra

atd atd. Kdo nezažil dva roky zoufalství, nepochopí. Nemluv o něčem, o čem vůbec nic nevíš. Výcvik policisty to je šaškárna pro dospívající dívenky. Tam o disciplíně není možno mluvit. Podívej se kolem sebe, jaká tam vládne disciplína. My s Daxem jsme schopni srovnávat dobu, než začal k policii nábor. Srovnat se to nedá.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio