Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Zákon o Policii ČR, § 56, pís. f) opětovná výzva - dopravní prostředek

V § 56 pís. f) "dopravní prostředek na opětovnou výzvu nebo znamení dané podle jiného právního předpisu nezastaví." Jedná se mi o opětovnou výzvu - je zde myšleno, že výzva musí být dána 2x a to pokaždé jiným způsobem (např. zastavovací terč + modré majáky a červený nápis STOP, nebo výzva stejná, daná 2x za sebou). Je k opětovné výzvě vydané nějaké stanovisko? Díky za Vaše podněty.
KONCA :: Datum založení: 15. 01. 2014 :: celkem 31 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu SEKTA 20:21:06 22. 02. 2015
Sekta.jpg
 Dax:
Tvoje slova:
Směješ se něčemu o čem vůbec nic nevíš. Příteli, kde dnes získáš zkušenosti, kdy tě jako 19ti leté ucho hodí do tlupy 60 až 100 stejných vyjukanců a naivních blbů mezi kterými si musíš sám bez maminky a tatínka vydobýt svoji pozici a místo.

Napsal jsi to dost jasne a dost srozumitelne a bez mych domnenek
...bylo mi 19 kdyz jsem nastupoval a bylo nas vice jak 100, byl jsem bez ZVS...
Proto prisla raekce takova,jaka prisla....
A v klidu jsem naprosto:-D:-D

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DAX 17:06:05 22. 02. 2015
dax.jpg
SEKTA [2015-02-21 17:54:15]:
Chlape, buď v klidu kde jsem proboha psal, že jsi blb, to bych si nedovolil a ani ve snu by mě to nenapadlo, čti pozorně to co je psané bez vlastních domněnek. A pokud jsem to nenapsal dost jasně a srozumitelně tak sorry, ale žádný útok na Tebe v tom nehledej. Ber to pouze jako názor a zkušenost starého zbrojnoše. Samozřejmě je i dnes bez ZVS mnoho kluků v pohodě, ale žádný ucelený povinný systém pro všechny muže, jako byla ZVS dnes prostě neexistuje a důsledky jsou zcela evidentní a všeobecně známé. Toť vše.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu SEKTA 09:14:51 22. 02. 2015
Sekta.jpg
HAMMER [2015-02-22 08:04:54]:
Souhlasim...Taky se omlouvam...
Mamanku je spousta...bohuzel takovym ta vojna opravdu ,,asi" chybi, protoze nic jineho uz je do zivota a na praci u policie a nejen u ni nepripravi...
Priklad z praxe...
Maminka uchazece na vyberovem rizeni vola kvuli synovi aby ho omluvila,ma kasel a teplotu:-D:-D...ale spis by se k tomu hodil jiny smail...ono to tak k smichu bohuzel zase neni...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 08:34:15 22. 02. 2015
default.png
DAX [2015-02-21 16:57:17]: To už nebyly podmínky, tomu se už tak ani říct nedalo, co to bylo. Jestli pamatuješ, heslo znělo: "vytrimať!" Jako vydržet. Byly stále se opakující různé stavy, kdy jsi si říkal už jen toto, kdy už nic jiného nepomáhalo, jeden druhého jsme povzbuzovali. Na vojnu v dobrém vzpomínají ti, co žádnou neměli.
Tam jsi si musel denně opatřit do čeho se vůbec oblečeš aby jsi neomrznul, nebo se naopak nevyvalil dehydratovaný, aby jsi zajistil nějaký vitamín (stejně nám všem vypadaly skoro všechny stoličky z huby), aby jsi měl vůbec co do huby, aby jsi měl kde spát, musel jsi se fyzicky uhájit před různými existencemi nebo jsi skončil na psychině nebo na provaze, takže denně jsi řešil konflikty atd atd. Musel jsi udeřit jako první, nečekaně a tak, aby maník už nevstal. Kdo to nedokázal, měl šikan jako bejk. To samé jsi pak měl u policie. Tady ti ňoumové, co se báli postavit, se k policii moc nedostávali.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 08:22:56 22. 02. 2015
default.png
JOE [2015-02-21 15:59:14]: Joe, to, že takové případy, kdy advokáti tohle vytáhnou, neznáš nebo dokonce neexistují ještě neznamená, že při tvé osobní smůle (víš jak to je) v tvém případě k tomu nějaký mladý mazaný kluk nesáhne. Na věky tady nebudou všude působit jenom lemplové.

Příklad: pane policisto, vy jste provedl tady ten zákrok a zranil jste přitom mého klienta, když jste na něj upadl. Přitom to bylo nasazení páky na ruku a znehybnění podezřelého. Z vašich záznamů vyžádaných od policie vyznívá, že jste měl jen tolik a tolik hodin SSP a z odborného posudku o učení se nervomotorickým činnostem při těchto vámi absolvovaných hodinách jste mohl zvládnout zákrok, do kterého jste šel vyplývá, že nemohl.

Když toto někdo udělá, spadne ti brada až na zem. V podstatě s každým ušňupou od PČR mimo specializované útvary, které cvičí poctivěji) si takto vytře každý advokát zraněného drbana zadnici. Že jsou to lempli nebo jako ex offo na to kálejí je jakože super, ale počkej, až skřípneš nějakého maníka z řad zlaté mládeže a jeho fotr bude mít schopného advokáta.

Ty prostě nejsi vycvičený, navíc to ani nevíš, nemůžeš do řady věcí ani jít jak ti ukládá zákon bez rizika, že to odskáčeš když se to zrovinka nepovede, ale nadřízení tě hrnou ven do terénu. Mladý úslužný blbeček proto nesmí u policie sloužit v jedné hlídce s tím samým. Je nebezpečný sám sobě, svému parťákovi, své rodině, rodině parťáka...

Nesouhlasíš se mnou leda v tom, že neznáš případ, kdy by se tohle stalo, co píšu. Jistě, my jsme na SSP chodili často, nikdo tohle na nás nezkušil, ale jednou to přijde. Víš jak všichni poškození naříkají, proč se to stalo zrovna jim. Napadlo tě, když to furt slyšíš, že to není "zrovna jim" ale že se stávají obětmi kriminality jeden po druhém, pěkně popořadě? Že oni jsou jako ty teď: neznají, nevědí, jen myslí. Doufají, považují to za nesmysl - než jim zloděj domek během toho co v něm spí, vykrade. S lidma se bavíš, musíš ty zkušenosti mít.

Nejsi prostě připravený na něco, co neznáš a co jsi neslyšel. Po tvých letech v praxi je to povážlivé, za tu dobu jsi musel vidět spousty věcí, které se staly poprvé - aneb jsi o nich do té doby nevěděl a vypekly někoho jiného, sám jsi určo něco takové zažil taky.

Děláš svou práci programově špatně, ale to nejde. Už tak při vší snaze a pečlivosti naděláš spousty seků, ale kále na to programově - to tě jednou chytne prostě řemen. Ztrácíš podle mého obezřetnost nebo jsi ji nikdy neměl. Říkej si: bacha, co kdyby.... Hromadě věcí se vyhneš. Ale podle mého, je spoléhat se na to, že jsi o tomto neslyšel a nemůže se to stát, sebedestruktivní. Upadáš takto do nepozornosti a při té práci to je konec. Proto se ta práce nedá dělat věčně, psychicky to nejde vydržet pořád ve žluté.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 08:04:54 22. 02. 2015
default.png
SEKTA [2015-02-21 17:54:15]: Máš pravdu, přehnali jsme to ale všichni, soráč. Samozřejmě ne všichni jsou mamánci, jak píšeš, ale kolik takových, kolem sebe máš? Po vojně se žádný mamánek už nevrátil. Samozřejmě časem zlenivěl atd, ale procenta clapůpřipravených do žiovta vojnou a maminkami se brutálně liší. Všechna čest lidem jako ty, kteří se stanou chlapi sami.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu SEKTA 17:54:15 21. 02. 2015
Sekta.jpg
DAX [2015-02-21 16:57:17]:
Priteli precti si moji reakci jeste jednou na co ten smich byl...netykalo se to ZVS ale o toho, ze i bez ni nekteri dokazou byt nekteri policiste byt skveli kolegove...pokud ja jsem dle tvych slov blb tak ty jsi pokrytec, ktery si nedokaze pripustit, ze nee vsichni jsou bez vojny ztraceny...
Nikdo se tady s tebou nehada o tom co musela byt ZVS za zahul, disciplinu, buzeraci...
Otacis si to podle sebe...asi pres ten maskac uz nic.nevidis:-D:-D

Souhlasím (+ 2)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DAX 16:57:17 21. 02. 2015
dax.jpg
SEKTA [2015-02-20 23:40:59]:
Příteli je to stále dokola. Podstatu přínosu ZVS mladému muži pro život a i službu u Policie, z dnešních mladých chlapců nepochopí nikdo a Ty jsi toho s tím co píšeš příkladem. Směješ se něčemu o čem vůbec nic nevíš.
Příteli, kde dnes získáš zkušenosti, kdy tě jako 19ti leté ucho hodí do tlupy 60 až 100 stejných vyjukanců a naivních blbů mezi kterými si musíš sám bez maminky a tatínka vydobýt svoji pozici a místo. V takových podmínkách rozkazů a příkazů jako byly na ZVS, kdy ses pomalu nemohl ani vymočit bez povolení, potom teprve zjistíš co v tobě skutečně je. Pokora a ovládnout vztek, když si musel po Xté znovu srovnávat komínky ve skříňce, bez diskuze a stěžování si poslouchat a provádět rozkazy, šáhnout si až na dno. Hammer už pár akcí, kterými si musel každý na ZVS projít už naznačil. V takových podmínkách teprve každý zjistí, čeho je schopen a na co už nemá a to by měl každý mladý muž vědět. Většinu to naučí zodpovědnost, sebedůvěru, kamarádství, spolehlivost, překonávat těžkosti. Dříve se tomu říkalo, že se z kluka stal chlap. A to, že jsi získal i základní znalosti o zbraních a technice, ke které se v civilu nikdy nedostaneš, je už jenom velký bonus pro práci u policie a velké plus i pro Tebe.
Toto vše dnes mnohým mladým mužům chybí a to je podstata jejich problémů i v samotném jejich životě i u Policie.
Osobně se Ti ale nedivím, že nevíš o čem je řeč a věc nechápeš, my co jsme ZVS absolvovali jsme také v 19 nechápali a o řečech starých chlapů si mysleli své. Až po vlastní zkušenosti a z odstupem času většina z nás ví.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 2)
Poslat zprávu JOE 15:59:14 21. 02. 2015
Joe.jpg
HAMMER [2015-02-21 15:22:26]:

Ok. V tomto se asi neshodneme. Já ti říkám, že žádnej advokát s takovou věcí nevyrukuje, protože to řešit ve vztahu ke svému klientovi nepotřebuje, a kdyby vyrukoval, tak to nikdy nevyhraje. A kdyby jo, tak by zpochybnil celej ten systém natolik, že by páni nahoře z toho měli hodně těžkou hlavu. :-)
S tím, že nemá kdo koho zaučovat, souhlasím. To je bohužel smutná realita. Souhlasím i s tím, že pobyt na vojně před nástupem k policii by měl v mnoha směrech pozitivní přínos. A nemusela by to ani být taková vojna jakou jsi zažil ty. Sekta se asi smál tak nějak ironicky a něčemu trochu jinému.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 15:22:26 21. 02. 2015
default.png
Já vím co jsi napsal a na co ti odpovídám. Bavím se od začátku o tom, že zákon říká něco o vycvičenosti a provedeném služebním zákroku. Bavím se o tom, že advokát drbana, ne poldy, pokud bude mít trochu chochmesa, snadno na základě údajů o "výcviku" kteréhokoliv poldy (dobrá, na obvodu) dneska dokáže, že policista nebyl pro tuto věc vycvičen a (i) proto služební zákrok, jenž by jinak byl v pohodě, zmastil.

Proto píšu, že vás posílají na smrt. Mladý úslužný blbeček není urážka, ale konstatování. Pokud přišel v minulosti mladý úslužný blbeček (všichni jak jsme sloužili) na jakékoliv oddělení, staří kolegové nás zpacifikovali a vycvičili. Pokud dneska přijde mladý úslužný blbeček na oddělení, vleze mezi samé mladé úslužné blbečky a nemá mu kdo říct co a jak.

Kde jsem na vojně viděl mrtvé? Přímo před očima, prostřeleného samopalem před nástupem do stráže, přejetého BVPéčkem na Šumavě v zimě, oběšené dva kluky na západě... To se nebavím o zraněných. To se nebavím o tom, jak se na nějaké mrtvé naprosto nikdo neohlížel atd atd. Je nutné rozlišovat, jestli jsi byl na vojně nebo u vojáků.

Tři dny kopání zákopů pro prapor v dešti bez jídla (neexistoval nikdo, kdo by neměl plynovou masku plnou proviantu - ale vlastního, aby vůbec přežil, tři týdny v dvaatřicetistupňových mrazech na Šumavě na Boleticích, tři týdny Doupov, pak po dvou týdnech přežití v zimě a na podzim... Chceš mi snad říct, že to tam bylo někomu k smíchu? Jako tomu děcku Sektovi?

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio