Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Slovo šéfredaktora aneb rekapitulace 2014 (REDAKCE)

Slovo šéfredaktora aneb rekapitulace 2014
ilustrační
Foto: internet

Asi by bylo ode mě milé použít standardní novoroční klišé a říct čtenářům a především policistům, jak moc věřím, že nás rok 2015 zavede do světlých zítřků. Bohužel to tak určitě nebude a rok 2015 myslím, bude pro policisty velmi těžký a stresující. Přesto vidím světlo na konci tunelů.

Autor: Lukáš Heinz
Publikováno: 02. 01. 2015
zpět na článek

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu CATANI 10:52:46 11. 01. 2015
default.png
Někoho odstřihovat není důvod.Pokud někoho konkrétně neuráží a bez prokazatelných skutečností(či důkazů) neobviňuje.

Tux alias Denevr, pouze reaguje na něco a očekává opačnou reakci či reakci, kterou skutečně chce a to si myslím se mu kolikrát potvrzuje.

Jsou vždy různé možnosti, buď argumentovat a pustit se zřejmě do seriálu s nejasným koncem a s předvídatelnou ztrátou sebekontroly.

Nebo třeba nereagovat, nedojde na akci a reakci.
Nebo něco co se zakládá na argumentačních nesmyslech a nepodložených věcech přehlížet.

Nedomnívám se, že dané zde diskuze by byly v nějakém obecném nesouladu se stavem dnešní společnosti a dokonce bych řekl, že oproti jiným diskuzním fórům zde nedochází k extrémům.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 06:25:07 08. 01. 2015
default.png
Takže když to shrneme, vedení nezvládá nebo nezvládlo: (kdyby se jednalo a klasické managery a ne zločince, kteří to všechno dělají úmyslně)

a) udržet zkušené řadové ve výkonu - nebudeme tady zdůvodňovat Langerovým pohunkům proč musí na každém pracovišti zaučovat deset starých jednoho mladého

b) nábor nových mladých sil

c) nemá přehled o dění v rajónech

d) nemá snahu ani výsledky na poli prevence, nezná, nechápe a ani nechce chápat ani postupy prevence atd.

e) není schopno lidi motivovat k práci (už dlouhá desetiletí)

Tak teď mi řekněte, že tohleto bídné hodnocení, co jsem ze své strany předvedl, ve skutečnosti by toho bylo mnohem více, nikoho nahoře nedonutí k žádné reformě. Nejsou výsledky, není pořádek, právo není vymahatelné. A nic se neděje k lepšímu, naopak všechno k horšímu. Není kontrola jak policie vůbec pracuje. Ať byli managerové placeni hůř než my řadoví (mimo nehorázné odměny teda) nebo jsou teď placeni líp, nedělají pořád stejně. Přibývá administrativy, policisté jsou důsledně vázani u PC, aby měl drbane venku volné ruky. Vše je vedeno tak, aby si polda sakra rozmyslel, jestli něco nabere a bude se s tím psát jako blázen a venku neudělá nic, nebo rezignoval, ož se v 99% případů děje, a psal a psal a psal.

Chcete říct, že tohle je nedopatření? Já říkám, že to je dobře promyšlený úmysl na stovkách maličkostí, které vedou k paralyzaci práce vnitřního bezpečnostního orgánu státu.


Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 16:55:58 07. 01. 2015
default.png
SANTIAGO-SAN [2015-01-05 20:10:32]: Tak si teda rozumíme.

Ano, policajt v terénu je vedením považovaný rovnou za lenocha a nemakačenka. Netvrdím, že vedení nemá svým způsobem - kvantitativní ukazele - pravdu. "Výkony" řadových nejsou ale příčina nebo kořen problému, "výkony" řadových jsou jen následkem vpravdě mizerného velení.

Četník je někdo, kdo má maturitu, kdo prošel nějakým výběrovým řízením a koho na obvodu schválili pro jeho morálně volní vlastnosti. A tak dále. Čili není to blb, kterého ráno postavíte k míchačce, v deset večer si vzpomenete že jste ho tam zapomněli a on tam pořád stojí.
Musí mít něco v palici, musí být snaživý...

K tomu, aby nějaký tvor dodržel desetkrát za službu KB na určitém (nesmyslném) místě, nemusí být ani člověk, to zvládne i šimpanz. Už takový rozpis služby je pro normálního středoškoláka prostě urážka. Rána mezi oči.

Po policistovi se všude na světě chce, aby byl aktivní a kreativní. Jsou to jen dvě věci, ale není to zrovna lehké. V této svinské firmě (Policie ČR) se ale nic takového po zaměstnanci ani náhodou nežádá, vyjma aktivity na tvorbě nesmyslných čáreček - bezmyšlenkovité samoúčelné kvantitě. Buzeraci danových poplatníků za každou cenu.

Řeknu vám co bych dělal, kdybych měl vykonávat kontroly na odděleních jak fungují. Zajímal bych se u vedoucího méněžera o to, jakým způsobem prokazatelně motivuje svoje lidi k aktivitě a kreativitě.

Z deseti obvodů bych deset vedoucích a deset jejich zástupců zrovna poslal do terénu mazi řadové protože svoji práci vedení oddělení prostě nezvládají.

To by byli ještě rádi, protože kdyby chtěli do céčka, zmínil bych se ihned o možné kontrole všech těch "poškozených dveří a oken" atd které bych do půl hodiny našel v ETŘ, za které by šli rovnou do vazby, bohužel všichni úslužní blbečci, co to tak udělali, s nimi. A ti nad nimi taky. Všichni, kdo měli přístup do ETŘ a měli to kontrolovat.

Všude, kde by si dal vedoucí oddělení nebo kdokoliv s vyšším platem žádost do céčka předtím, než bych se mu dostavil ho poslat na chodník, bych nechal tuto kontrolu provést taky. Žádné výsluhy z platu zločince zneužívajícího svoji pravomoc, až maximálně z chodníku po tuším že dvou letech služby? Za všecky lumpárny je třeba zaplatit a na každou svini se vaří voda.

Aktivita a kreativita. K tomu není nutné nikomu říkat kde má stát, co má dělat, co nemá dělat... to musí vědět každý četník sám, protože si zjistí co má v rajónu, kdy to má, furt se snaží nacházet lepší postupy atd atd. On svoji práci prodává sám, v podstatě za chvíli jenom vyhledává a nečeká, až co spadne.

Pokud to neví, soráč ale musí jít od válu a i na to je vedoucí. Nejže praxe ji zase jiná: u policie dostávají největší opravdu i trotli místo zdvořilého poděkování a šáteček ještě posudky jak jsou super atd aby se je vedoucí zbavili. A jdou výš. Ty protažené ksichty dělných na oddělení si pamatuju dodnes.

Z vedení, to se tady vsadím o co kdo chcete, (to se mě to vsází když se to nikdy neuskuteční, hahaha) by v testu aktivity a kreativity - jak by k tomu vedli kontrétně podřízené, uspělo jedno procento vedoucích. Víc ne. :D

To je celý problém výkonnosti nebo nevýkonnosti policie.

K aktivitě a kreativitě: její směřování je jasné: aby český četník chodil po rajonu s rukama za prdelí s hubou od ucha k uchu, klábosil s lidma a "nemusel nic dělat". Čili prevence. Bavím se o pořádkové službě, v jiné se prd vyznám. Jak a co si ale četník udělá ve svém rajónu tak, aby se ho tam báli jak čert kříže, to už je jen a jen na něm. Protože ON JE NĚKDO, ON JE VRCHNOST. jak říkává ještě sloužící kolega.Souhlasím (+ 1)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 16:09:27 07. 01. 2015
default.png
HONZAD [2015-01-06 10:26:27]: Když je někomu dobrá jeho vlast pro to, aby se tam narodil a žil, musí mu být dobrá i proto, aby za ni umřel v boji. Za svoje blízké, sousedy, přátele. Za způsob života.

Tenhleten Jasoň se k vlasti obrátí zády místo aby vzal flintu a bránil ji, dobrá, není každý geroj. V jeho vlasti vládne korupce jak klasická, tak mravní, všecko je tam v hajzlu. Už všera tam sežrali to, co měli sežrat až zítra. Všecko co tam mají je za západu, sami neumějí už vůbec nic a nejsou naprosto ničím západu konkurenceschopní. Házejí na sebe v rámci svých folklorních slavností nebo co to mají různé trhaviny, škubou se tam ale není to smíchy. Tak jde
Jasoň a jeho Argonauti někam jinam.

Jde ze země, kde je nešťastný. Přijde někam, kde mu nehorzí že ho zabijí proto že je blb, že je věřící nebo ateista, že se oženil s kým chtěl, že nemusí makat a bere prachy od domácích, co makají.

A kurva co myslíte, že v té nové zemi dělá? Káže středověké bláboly ze své staré vlasti, na kterou se vyprdnul a kde mu bylo tak dobře že odtud odešel, a dělá všecko proto, aby to tady bylo tak jak tam, odkud odešel. A komu to káže? Těm, kteří na rozdíl od něho za tu svoji vlast životy službu co službu nasazují.

Doma by se neodvážil ani zapištět prdelí, tady má plnou hubu práv - ale zločinců. Úplatní policajti mu nevadí. Okradení, zbití, zabití, ti všichni na něj platí daně, aby mohl být vyžraný jak obličeje žen u nich doma kyselinou, ale těm on nepomáhá. On se paktuje s drbany!

Zlatý ministr vnitra, zlatí naši politici, že tohle sem nechtějí vůbec přijímat. Takové hosty, kteří se neumějí na návštěvě chovat, kopat na hranicích rovnou do zadelí.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HONZAD 10:26:27 06. 01. 2015
honzad..jpg
Lukáši, bohužel to co píšeš vypadá jako děsivě reálná ( a opravdu málo povzbuzující) bilance...

Tuxe/Denvera odříznout. Pokud pamatuju, bylo o tom rozhodnuto čtenáři už dávno, neb to tady sviní svými ideologickými nesmysly, které jsou nejen mimo téma, ale i mimo real.

A všem ostatním pokud možno dobrý rok. Hlavně zdraví a pevný nervy. Bez ani jednoho to moc nejde...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu VETERAN2 23:57:33 05. 01. 2015
default.png
LUKAS-HEINZ2 [2015-01-03 19:14:29]: Ten ti tak bude něco hledat. Je líný jak veš. Podívej se na jeho projev. Jak nakynul. Když se ho zeptáš na vzdělání, je to jak výslech nepřizpůsobivých. Začne mlít něco o nějaké zprávě. Z toho je znát, že má tak valdickou Sorbonu.
A té spravedlnosti co už vydobyl. Prý křesťan. Hájí obchod s fetem, krádeže, korupci a tak dál. Ten kdyby se začal se modlit, tak musí čertům nadskakovat kotel. Věřit rozhodně nemůže. Jinak by se tohohle musel bát.
Tady je hezký příklad toho, jak vzniká rasismus. Nevím, kolik sem chodí lidí, ale zas tak málo ne. Přečtou si ty jeho výplody a hned je o nějakého, co nemusí Araby, víc. Jenže to pak není rasismu ale zkušenosti.
Jinak. Co se do příštího roku asi nezmění, jsou ty vlákna od budoucích uchazečů. Některé příspěvky stojí opravdu za to. Obvykle typu, že jsem moc blbý nebo blbá na to, abych zvedla telefon, zeptala se na personálním, které mě bude přijímat, co kdy kde a jak. Lituju toho, kdo s tím bude jednou sloužit. Sbor bude čím dál, tím horší a to ještě dlouho.
Hammer má, bohužel, pravdu i s tím, jak vnímjí policista, voják a podobné profese, cenu života. Docela dobře o tom píše Remarque třeba v Cestě zpátky. Tuxovi se to třeba zdá nepochopitelné, ale kdo zažije, co kolikrát tihle šmejdi na ulici napáchají, nediví se, že pro policajta nemají ti lidé ani cenu patronu, kterým jim udělá díru do kožichu.
S kolegy v USA to snad nebude tak špatné. Doufám, že tam někomu dojde, že kdysi jejich statistika uváděla, že žena má asi 7 krát větší pravděpodobnost, že se stane obětí domácího násilí, když si vezme černocha, než když má bílého. U jiné trestné činnosti se ten poměr asi moc lišit nebude. Takže je logické, že je policie častěji kontroluje.
Nevím, v jakém stádiu je věc teď, ale obávám se, že se Tux dočká a asi bude definitivně po zkouškách spolehlivosti, protože soudcům je jasné, že by mohli být další na řadě.
Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu DAX 21:24:28 05. 01. 2015
dax.jpg
TUX [2015-01-05 20:12:22]:
Pane bože TUXi Ty jsi ale exot.......

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu TUX 20:12:22 05. 01. 2015 blokovaný
default.png
HAMMER [2015-01-05 18:10:21]: "Samozřejmě jsme tak jako zákon sám i my chránili slušného člověka, udělalo se to na nutnou obranu. "

Nebudu to dál komentovat a jen řeknu,že tento postup byl někdy použit i při rasově motivovaných útocích,kterých tady bylo docela dost.Hlavně ze strany ultrapravicových skinheadů.Pokud někdo čte tvé komentáře,tak už asi chápe,že porušování zákona policisty není fikce,ale realita.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu SANTIAGO-SAN 20:10:32 05. 01. 2015
default.png
HAMMER [2015-01-05 17:40:30]: No takto by to mělo být, dáno tolik a tolik pokut, ko, práce na spisu čj bla bla bla, kontrolováno tolik a tolik...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 18:10:21 05. 01. 2015
default.png
TUX [2015-01-05 12:35:25]:
Pokud se velmi velmi zřídka stalo, že slušný člověk, daňový poplatník, rozbil kušňu drbanovi, nebylo to nikdy samozřejmě pro nic zanic, protože ani ta přespotlamě není zadarmo.

Samozřejmě jsme tak jako zákon sám i my chránili slušného člověka, udělalo se to na nutnou obranu.

Když kdysi mladý chasník, co dělal neskutečný bordel a doma šikanoval slabocha otce, volal na 158 s tím, že ho otec vyhodil z domu (jsme si oddechli páč jsme toho otce k tomu soustavně naváděli - konečně) vyjeli jsme s kolegou na místo to vyřešit. Mladý dostal hned před vratama domku svého rodného od nás přes hubu, aby věděl, že má tatu poslechnout. Jak tam seděl na pangejtu, huba mu letěla nalevo a sopel napravo, jakou chytil. Ještě jsme mu řekli, že ještě jednou si zavolá on, nemakačenko a zloděj, policii, tak ho zmažeme tak, že se tři dni neposadí. Že tu nejsme pro vyžírky a lemply. Operačnímu jsme nahlásili, že se mladý mezitím sebral a už na místě nebyl.

Ten na to čuměl jako tele na nové vrata, hubu červenou na levé sraně jako slunko na japonském praporu, otec nahlédal přes okno jak ťuhýk a kolega ukázal prstem na silnici vedoucí z kopce od domu a zařval na mladého: ku..a co tu ještě čumíš, táhni, chceš po čuni znovu nebo co? A bylo vymalované.

Představa, že bysme měli jeho otce pokutovat nebo snad poslat na trestní komisi pro nějaké protiprávní jednání, v nás teda nenastala ani ne jedinou sekundu. Mladý byl plnoletý, nemakal, kradl, kradl i doma, vyskakoval si na otce, vyhrožoval mu zabitím, vypadal ovšem jak zdechlina v třetím roce uhnívání... Faktem je, že dostat měl i tatík, ale to jaksi vzhledem k udržení aspoň jakési (i když v jeho případě velmi pochybné) auority, nešlo.

Proti neslušným maximálně tvrdě, proti slušným maximálně slušně a vstřícně. Vždycky jsme věděli, kdo nás živí a kdo nám přidělává práci a dělá zle našim živitelům. Chráni práva drbana - sorry, ale to můžou ty dnešní děcka zblblé ještě policejní školou. Drbana chrání zákon až až, stará se o něj až dojemně, ale poškozený se tak nenazývá náhodou, jeho poškodí napřed drban, potom stát. A toho jsem se účastnit nehodlal. Ksindlům jsem sloužit nešel.
Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)