Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Slovo šéfredaktora aneb rekapitulace 2014 (REDAKCE)

Slovo šéfredaktora aneb rekapitulace 2014
ilustrační
Foto: internet

Asi by bylo ode mě milé použít standardní novoroční klišé a říct čtenářům a především policistům, jak moc věřím, že nás rok 2015 zavede do světlých zítřků. Bohužel to tak určitě nebude a rok 2015 myslím, bude pro policisty velmi těžký a stresující. Přesto vidím světlo na konci tunelů.

Autor: Lukáš Heinz
Publikováno: 02. 01. 2015
zpět na článek

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu SANTIAGO-SAN 20:10:32 05. 01. 2015
default.png
HAMMER [2015-01-05 17:40:30]: No takto by to mělo být, dáno tolik a tolik pokut, ko, práce na spisu čj bla bla bla, kontrolováno tolik a tolik...

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 18:10:21 05. 01. 2015
default.png
TUX [2015-01-05 12:35:25]:
Pokud se velmi velmi zřídka stalo, že slušný člověk, daňový poplatník, rozbil kušňu drbanovi, nebylo to nikdy samozřejmě pro nic zanic, protože ani ta přespotlamě není zadarmo.

Samozřejmě jsme tak jako zákon sám i my chránili slušného člověka, udělalo se to na nutnou obranu.

Když kdysi mladý chasník, co dělal neskutečný bordel a doma šikanoval slabocha otce, volal na 158 s tím, že ho otec vyhodil z domu (jsme si oddechli páč jsme toho otce k tomu soustavně naváděli - konečně) vyjeli jsme s kolegou na místo to vyřešit. Mladý dostal hned před vratama domku svého rodného od nás přes hubu, aby věděl, že má tatu poslechnout. Jak tam seděl na pangejtu, huba mu letěla nalevo a sopel napravo, jakou chytil. Ještě jsme mu řekli, že ještě jednou si zavolá on, nemakačenko a zloděj, policii, tak ho zmažeme tak, že se tři dni neposadí. Že tu nejsme pro vyžírky a lemply. Operačnímu jsme nahlásili, že se mladý mezitím sebral a už na místě nebyl.

Ten na to čuměl jako tele na nové vrata, hubu červenou na levé sraně jako slunko na japonském praporu, otec nahlédal přes okno jak ťuhýk a kolega ukázal prstem na silnici vedoucí z kopce od domu a zařval na mladého: ku..a co tu ještě čumíš, táhni, chceš po čuni znovu nebo co? A bylo vymalované.

Představa, že bysme měli jeho otce pokutovat nebo snad poslat na trestní komisi pro nějaké protiprávní jednání, v nás teda nenastala ani ne jedinou sekundu. Mladý byl plnoletý, nemakal, kradl, kradl i doma, vyskakoval si na otce, vyhrožoval mu zabitím, vypadal ovšem jak zdechlina v třetím roce uhnívání... Faktem je, že dostat měl i tatík, ale to jaksi vzhledem k udržení aspoň jakési (i když v jeho případě velmi pochybné) auority, nešlo.

Proti neslušným maximálně tvrdě, proti slušným maximálně slušně a vstřícně. Vždycky jsme věděli, kdo nás živí a kdo nám přidělává práci a dělá zle našim živitelům. Chráni práva drbana - sorry, ale to můžou ty dnešní děcka zblblé ještě policejní školou. Drbana chrání zákon až až, stará se o něj až dojemně, ale poškozený se tak nenazývá náhodou, jeho poškodí napřed drban, potom stát. A toho jsem se účastnit nehodlal. Ksindlům jsem sloužit nešel.
Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 17:40:30 05. 01. 2015
default.png
SANTIAGO-SAN [2015-01-05 16:44:26]: Nemyslím výslednost, myslím od 07 - 07:30 přechod ZŠ Masarykova, 07:30-08:30 DBA... takhle to myslím.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu SANTIAGO-SAN 16:49:00 05. 01. 2015
default.png
TUX [2015-01-05 12:35:25]: 1) měl by jsi pochopit že tvé odkazy nikdo nečte
2) přečtení článku v Týdeníku není zjištění pravdy
3) jsi rasista a měl by jsi s tím něco dělat. Označit člověka jako tmavší barva pleti apod. Je hodně rasistické. Nezlob se na mě ale mě je jedno jakou má člověk barvu pleti a neoznačuji ho tak v textu ale uvádět jen barvu pleti ? To je rasistické. Jakou barvu pleti měli ty dva policajti jen aby bylo jasno ? Bílo ? Tělovou ? Vanilkovou nebo lososovou ? Rasisto.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu SANTIAGO-SAN 16:44:26 05. 01. 2015
default.png
HAMMER [2015-01-05 06:28:25]: K těm spisům chybí v tom případě ještě hlášení, co jsem dělal během šichty...Nechybí, už to máme, po každé šichtě píšeme tzv. výslednost! :-D

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu TUX 13:08:10 05. 01. 2015 blokovaný
default.png
HAMMER [2015-01-05 06:28:25]: P.S.pokud se nějaký lidskoprávní aktivista dostane ke spisu,tak to není od orgánů činných v trestním řízení,ale od zmocněnce poškozených.Zmocněnec poškozených má právo řešit věc s každým kdo může nějak pomoci jeho klientovi.

Mezi věci podepsané na služebně počítám například i přiznání se k trestnému činu a né jen podepsaní nějakých poučení a jak jistě sám Hammere víš,tak v pár případech i sama IMV v minulosti obvinila policisty z toho,že podezřelého donutili se "přiznat".Nutno dále říct,že policisté pak prohráli soudy a došlo k pravomocným rozsudkům,takže důkazů tam byl asi dostatek.Inspekce někdy funguje jak má,záleží opravdu na vyšetřovateli.Je to všechno jen o lidech....

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu TUX 12:35:25 05. 01. 2015 blokovaný
default.png
HAMMER [2015-01-05 06:28:25]: Hammere,víš co?Uděláme to jinak.Představit si situaci,že přijedeš jako dvoučlenná hlídka ke rvačce,kde je napadeným někdo koho moc nemusíš a chceš to "rozchodit",nebo ještě lépe dostat před soud tu oběť místo pachatele.Myslím,že rady by jsi si věděl a nemusím tady hodinu rozepisovat jak přesně na to.Ta přítelkyně toho černocha to v tom článku v časopisu Týden popsala přesně podle pravdy.Jen by mne zajímalo jestli si pan Heinz ten článek vůbec přečetl.Ono je jednoduché někomu vysvětlit,že něco zveličuje atd.a přitom si nezjistit pravdu.Já bych byl rád kdyby si pan Heinz tu pravdu opravdu zjistil.Nechci tady zaplevelovat vlákno tím,jde mne jen o to,že rasismus u PČR bohužel u některých příslušníků opravdu je a dělat,že tento problém neexistuje rozhodně není řešením.Bohužel je to realita a možná né náhodou člověk který zemřel na těžký infarkt v policejním voze a policisté si údajně nevšimli,že mu něco je,tak také byl tmavší barvy pleti.Já se na delší dobu odmlčím.Nechci tady vyvolávat hádky atd.Jde mne jen o jednu věc a to u tu,že se pan Heinz ve svých článcích pravidelně vyhýbá tématu smutnému,ale bohužel reálnému.To téma jsou takzvaní křivý policisté.Bohužel všichni víme,že i na tomto webu se nejeden policista přiznal k porušování zákona.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 06:28:25 05. 01. 2015
default.png
No vidíš Lukáši, on si Denver alias Tux alias Jasoň totiž plete důkazy s domněnkami. Důkaz je jen to, co je řádně podle zákona zjištěno a zajištěno, Jasoňu, čili zjišťovat a zajišťovat důkazy může jen kdo? No?

No ty kudla néééé, ty rozhodně nééé, Drápale! :D

Postup zjišťování a zajišťování důkazů je přesně daný, asi jako když truhlář dělá židli, existují na to normy kde se říká jaká je např. použitelnost materiálu, jeho únosnost atd. Tak taky v právu existují přesně postupy jak se důkazy zjišťují a zajišťují. Nikde tam není psáno nic o tom, že důkazy zjišťují a zajiťují nebo dokonce provádí nějaká neziskovka, Cikáni, hlídací služba nebo Pes Filipes.

Podepisování: když drban nechtěl nebo vzhledem ke svému stavu se nemohl podepsat, nevím že by se nutilo někoho něco podepisovat, prostě se napsalo, že není schopen nebo nechce se podepsat. Něco se od té doby změnilo?

Záznam o poskytnutí stravy? K tomu už chybí jen záznam o rychlosti žvýkání, počtu hltů....

Když si vzpomenu jak si vymýšleli co chtějí a hlídka to šla koupit do Kaufu nebo někde do večerky... Vymysli si jinší blbost, Jasoňu. Fakt si vymysli jinší blbost, proč je ten hnůj týrán. Třeba jak ho rodiče vychovai, či spíše nevychovali. Proč nejdeš po rodičích těchhle lidiček?

Výchova Cikánů je jak "okabátit Gadžu", prípadně "ošáliť", jenomže Jasoň nechápe ani to, že i když je sice snědší, je pro nich Gadžo a ten se jenom zneužívá. Děláš jim blba, víš to?

No a pro Veterána: viděl bych jediný důvod, proč těmhle nemakačenkům vůbec někdo z OČTŘ věnuje nějaké slyšení a tím je připosranost - pořád to samé, chtějí mit klid a tak diskutují nad tajnými spisy s lidma, kteří do toho nemají vůbec co mluvit.

Nedovedu si představit, že bych se vůbec bavil s třeba takovým dejme tomu pojišťovacím agentem na téma jestli chránič do nové instalace ano nebo ne, jestli ho dát vlevo nebo až za svodič přepětí. Jestli použít hřebínek nebo to prodrátovat. Přece za to co udělám zodpovídám já, musí to být podle norem nebo zákonů a pokud to chceš dělat ty, udělej si zkoušky, nech se zaměstnat, nastup a dělej. Ale ztrácet čas, který mi nikdo nezaplatí... no jo, to jsem zapomněl: oni asi papaláši nemají co dělat a platí je stát hodinově, ne za to, co udělají. Takže aha, jsme doma. K těm spisům chybí v tom případě ještě hlášení, co jsem dělal během šichty. Může si tam napsat: diskuse s laikem nad trestním spisem Demetera Stojky.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu TUX 02:41:14 05. 01. 2015 blokovaný
default.png
LUKAS-HEINZ2 [2015-01-04 19:16:14]: 1.Důkazy jsem vám předložil mimo jiné v tom odkazu na ten článek(ten článek v časopisu Týden),podobné zkušenosti má i řada Romů.Jinak ve svém vlastním posledním článku jsem popsal některé případy za posledních 25 let.....Kdyby jste se opravdu snažil,tak si zjistíte podrobnosti například těch informací o tom nucení někoho podepsat tu krádež.Jedná se o situace například,kdy ochranka nalezne u někoho zboží(při preventivní kontrole-na kterou nemá ani nárok pokud nemá důvodné podezření.....),které se v tom OD prodává,ale nemá kamerový záznam který by krádež potvrzoval a ani nevidí,že ten člověk to zboží ukradl.Zákazník trvá na tom,že ho koupil jinde.Nastává tedy sporná situace kterou má řešit správní orgán.Někteří policisté to však dle informací,které se ke mne dostanou,řeší někdy způsobem,který jsem popsal.

2.Rozdíl vidím zásadní,lidské zdraví a život je asi o hodně podstatnější než přijetí úplatku 200 Kč při silniční kontrole.Navíc jistě asi tušíme co policisty vůbec vede k těmto věcem.To však pan Bílek ve svých doporučeních vnitru jistě nepíše,neboť sám jak všichni víme nebere plat řadového policisty,takže asi není schopen pochopit podstatu problému.

3.Přebujelá administrativa-proč to neřešíte mimo jiné přes svoje odbory,který by pak jednali s vedením policie a vedením MV.Velká část těch papírů je úplně k ničemu,já to chápu,jenže ona je taky otázka proč ty dokumenty vůbec vznikli zase.Mne je třeba úplně jasný,že zrovna třeba Vy,catani,andras atd.nenecháte nikoho umírat hlady v cele,ale asi nějaký důvod například pro zavedení úředního záznamu o poskytnuté stravě atd.byl.Smysl má však pouze vždy takový dokument,který se nedá falšovat.Co se týče všech dokumentů,které někdo podepíše na policejní služebně,tak je nutné zajistit,aby k podpisu nebyl nikdo nucen.Takže to souvisí s mým dlouhodobým návrhem,aby bylo všechno jednání na služebně zaznamenáváno záznamovou technikou.V okamžiku kdy tomu tak bude a to opravdu na všech služebnách,tak pak teprv bude mít nějaký dokument podepsaný vůbec smysl a bude se dát považovat za bernou minci.Nedostatečná péče o oběti trestných činů-souhlasím a možná by nebylo od věci kdyby začal v této souvislosti fungovat více i neziskový sektor.Bílý kruh bezpečí by měl být vzorem......Neziskový sektor je v ČR docela problematická věc.Je tady X organizací,které nikomu nepomáhají,ale za to granty berou velmi tučné a ještě čekají na peníze od lidí.Já sám třeba raději koupím bezdomovci(když má o to opravdu zájem) jídlo a dám mu ho do rukou,než posílat peníze některým organizacím.Pochopitelně se nedají házet všechny do jednoho pytle.Nedostatečná vybavenost policistů-já dělám třeba maximum pro ta záznamová zařízení.Jistě asi tušíte o soudním procesu s policisty,kteří jsou podezřelí z ubití bezdomovce(řada případů k smrti umlácených bezdomovců nejde ani k soudu,protože se nenajde pachatel.Zranění jsou většinou stejná.Smrt v důsledku krvácení do vnitřních orgánů,způsobených tupým násilím na břišní stěnu.)Bohužel opět není kamerový záznam služebního zákroku.Obávám se,že jsem v ČR vyčerpal už všechny možnosti jak záznamová zařízení prosadit.Například na tom jednání s prvním náměstkem MV jsem uvedl logické argumenty proč to chci a ani pěkná paní asistentka a velmi dobrá káva nijak neobměkčily můj razantní postoj k věci.....Jinak jsem velmi rád,že v některých případech použila PČR v poslední době taser místo zbraně.Doufám,že vybavování policistů tímto prostředkem bude pokračovat.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu LUKAS-HEINZ2 19:16:14 04. 01. 2015
Lukas Heinz.jpg
TUX [2015-01-04 12:25:48]:

1.) Pane Yassine pokud chcete psát o xenofobii či rasismu policistů, pak očekávám váš článek, podložený důkazy, ne vlastními fantasmagoriemi.

2. )Zkorumpovaný policista je stejně nebezpečný jako policista, který bezdůvodně mlatí lidi. Rozdíl nevidím.

3.) Pokud nebudete mluvit k tématu, dle pravidel webu, dostanete BAN. Zkuste tedy něco na téma jako třeba, přebujelá administrativa, nedostatečná péče státu o oběti trestných čínu, nedostatečný vybavenost policistů.


Souhlasím (+ 1)    Nesouhlasím (- 0)