Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Názor na spolehlivost služební zbraně CZ 75

Zajimal by me vas nazor na sluzebni CZ 75,kvalita,zpracovani,ale hlavne spolehlivost?????U tehle zbrane obecne plati,co kus to original.
JIRI :: Datum založení: 26. 10. 2008 :: celkem 64 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu STRIZLIVEJ 10:46:39 26. 08. 2012
Střízlivej.jpg
Sorry Hammere, ale já si nejsem vědom, že bych někde psal, že hlaveň 82-jky se skládá z několika hlavní. To co jsem napsal v uvozovkách byla citace tvých slov.
To je blbost (skládaná hlaveň), protože hlaveň 82-jky je z jednoho kusu. Je to normálně vrtaná kulatina, ve které je vytvořen polygonní vývrt. Tedy kutiny do které je dělovým vrtákem vytvořen otvor (vyvrtaná díra) a dále vytvořen vývrt. Bohužel si již nepamatuji, jak se ten vývrt vyráběl. Je totiž několik způsobů výroby vývrtu. Tuším, že kováním, ale co si ještě pamatuji je to, že to byla drahá záležitost (tedy dražší, než výroba klasických drážek) s větší, než běžnou zmetkovostí (neznám přesné počty, ale jen tak pro příklad: jestliže u klasického drážkování se nepovedla v průměru každá 500-stá hlaveň, tak u polygonnu to byla každá 250-300-stá hlaveň, možná i méně). Co jsem měl za informaci, tak ten trn, protože byl velmi hladký oproti klasickému, klouzal v hlavni víc, než bylo zdrávo. Proto tak velká zmetkovitost. Z tohoto důvodu se polygonní vývrt tolik nepoužívá. A to v celosvětovém měřítku. Nejsou mi známy dnešní výrobní a technologické postupy, ale i tak si vem, jaké je procentuální zastoupení polygonních hlavní oproti hlavním s klasickým drážkováním.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 06:56:26 26. 08. 2012
default.png
STRIZLIVEJ [2012-08-25 18:56:32]: Tak vývrt hlavně 82. je hlaveň složená ze tří hlavní, jak to píšeš ty. Vezmou se jakoby tři hlavně a ty se spojí v jednu - podélně - teda skoro spojí, to co nakonec vytvoří není přesný kruh, ale nevím jak se to jmenuje přesně. Má to i M1 Abrams. Hladký vývrt. Není to prostě vrtákem udělaná prostá díra.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu STRIZLIVEJ 18:56:32 25. 08. 2012
Střízlivej.jpg
Jasně, pokud si myslím, že mé informace jsou správné, rád se o ně podělím :)

Jinak mne ale ještě zarazilo tvé tvrzení, že hlaveň 82-jky je skládaná z několika částí:

"Pistole má zcela určitě hladký vývrt, tři hlavně složené v jednu. Jaksi jsem ji hodně často tak nějak musel pucovat."

K čemu tě vede tato myšlenka ?

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 16:11:30 24. 08. 2012
default.png
STRIZLIVEJ [2012-08-23 20:34:30]: Díky za vysvětlení té vůle. Je to logické. Princip tzv. hladkého vývrtu samozřejmě znám, střelectví byl dlouho můj ihahááá takže časopisy Zbraně a náboje jsem měl přečtené i se jmény redaktorů. Teď mám delší dobu jaksi už zcela jinší starosti a spoustu věcí pomalu zapomínám. Taky jsem četl zdokumentované případy chování maníků po zásahu nebo dokonce vícero zásazích různými rážemi, fakt to není díky rozsáhlosti na tuto diskusi.

S tím "nesednutí" zbraně: ale já jinou prostě neměl, já jsem ji mohl srovnávat s dalšíma, s kterýma se mi taky moc nedařilo a říkal jsem si v tu dobu když jsem pokaždé nenastřílel: dobrá, tak prostě z pistole neumíš.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu X 21:11:54 23. 08. 2012
default.png
http://www.strelectvi.cz/forum/cz-75d-compact-p-01-t1110.html

Řekl bych že nejobjektivnější fórum o střelectví v češtině.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu STRIZLIVEJ 20:34:30 23. 08. 2012
Střízlivej.jpg
Jejda, závody IPSC (level I, na vyšší nemám bezpečnostní zkoušky) bych si sice rád zase zastřílel, ale je tomu již nějaká doba, co jsem se postavil na nějakou stage. Bohužel pro mne je jízda do Prahy ještě delší, než pro tebe Chipe :)

Jinak s tebou Chipe souhlasím s tím, že na služební komplet jsou kladeny určité požadavky. Nicméně je potřeba si uvědomit, že ŽÁDNÁ ZBRAŇ NENÍ UNIVERZÁLNÍ. Včetně použitého náboje. Požadavek, aby byla schopna okamžitě zastavit nebezpečného útočníka vyzbrojeného neprůstřelnou vestou, nebezpečného psa nebo zastavila vozidlo je NEMOŽNÉ. V první řadě jde o okamžité odvrácení útoku. Jde to se skoro každou střelnou zbraní, ale pro policejní účely se jich hodí jen zlomek toho, co je na trhu. Uznávám, že Pi vz. 82 je pro policejní účely již zastaralá, nicméně v poslední době tento náboj prožívá takové malé znovuzrození, resp. jej začínají objevovat civilisté, jako vhodný náboj pro obranné účely (včetně mě :) ).

Jde o to, že pokud policistu napadne (nebo se chystá napadnout) pachatel chladnou či střelnou zbraní, v první řadě je třeba učinit takové opatření, aby
a) pachatele odzbrojil hrozbou namířenou zbraní, příp. varovným výstřelem
b) samotnou střelbou jej zneškodnil
tedy útočník OKAMŽITĚ upustil od útoku. Je to také o taktice. To, že zbraň (resp. střela) neprostřelí byť i lehčí neprůstřelnou vestu ještě neznamená, že zbraň (či náboj) je špatná(ý). Nicméně současná služební zbraň je lepší, než předchozí, ale i ta předchozí byla lepší, než její předchůdkyně :)

Ještě dodatek pro Hammera:
Pi vz. 82 r. 9mm Makarov opravdu NEMÁ HLADKOU HLAVEŇ ! Jak jinak vysvětlit, že ogivální střely "létají" tak přesně ? Je to tím, že hlavně těchto pistolí jsou opatřeny polygonním vývrtem. Pro přiblížení: místo klasických drážek je v hlavni šroubovice, která má 4 vrcholy, ale jak strany, tak tyto vrcholy jsou natolik zaobleny, že na první pohled to vypadá, jako by v hlavni byla jen dobře vyleštění díra. Tím docházelo k lepšímu utěsnění střely v hlavni a pro tuto hlaveň byl zkonstruován čs. náboj vz. 82. Náboje vz.82 mají střelu z ocelových pilin za teploty a tlaku nasycenou nějakou pryskyřicí. Proto jsou velmi nevhodné do zbraní s klasickými drážkami, neboť je extrémně otírají. Ne, že by po 50 rannách drážky hned vydřely, ale jejich otěr drážek je opravdu velký.

nechci tady shazovat tvé střelecké umění, ale třeba já osobně, pokud mi neseděla nějaká zbraň, tak jsem s ní nikdy moc nenastřílel, protože když mi nesedí, tak se mi "nelíbí" a co se mi nelíbí k tomu mám negativní postoj. Ale přesto střílím rád :)

Vůle: jedná se původně o vojenskou zraň. A proč ta vůle ? Aby zbraň fungovala i v prašném či jinak znečištěném prostředí. Zbraň, která je slícovaná na setinky milimetru pak v prašném či jinak znečištěném prostředí přestává fungovat daleko dříve, protože prach, který se dostane mezi styčné plochy znemožní jeho další použití. Tam, kde je větší vůle má prach (či jiná nečistota) větší možnost se dostat ven. Mimo jiné v tom má prsty také samotná výroba a také zacházení se zbraní.

Účinek 9mm Lugru je oproti Makarovu větší, neboť je to dáno jeho konstrukcí. Když už jsi nakousl to prostřelování vozidla - je sice hezké, že takový náboj auto prolétne (ikdyž rozhodně ne motorem, neboť to nedokáže ani puškový náboj 7,62x39 - Sa vz. 58), ale pokud není mezi poldou a útočníkem auto (což je většina zákroků), tak střela útočníkem prolétne a co pak ? Dvě věci:
a) střela útočníkovi nepředádá veškerou energii, což je škoda
b) může ohrozit i další nezůčastněné osoby.
To, že střela střela zůstane v útočníkovi mu může způsobit větší poranění s čímž souvisí větší pravděpodobnost upuštění od útoku. Nicméně i samotný průstřel už má něco do sebe. Protože lidské tělo není uzpůsobeno pro vnikání cizího předmětu, je již individuální záležitostí, jak se s tímto poraněním "popere". Někoho sundá náboj 6,35mm Br., někoho nesundá ani .45 ACP do hrudi. Mám na mysli konkrétní případy, které byly nějakým způsobem zdokumentovány a jedná se i o historické fakty, ale vzhledem k prostoru a mé časové omezenosti nemám teď po ruce www odkazy na tyto publikace. Já osobně jsem zastáncem toho, aby střela předala útočníkovi veškerou svou energii a k tomu má dle mého soukromého názoru blíž střela Makarov než Luger. Nějaké překonávání překážek ve formě vozidla, zdi, neprůstřelné vesty a podobně je již dle mého druhořadé. O náboji 7,65 mm Br. a méně zde již nemíním rozvádět diskuzi. Ikdyž je původní téma jiné, vedeme zde diskuzi o bývalé služební zbrani Pi vz. 82 a ZC 75 D compakt a jejich nábojích.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 19:49:13 23. 08. 2012
default.png
STRIZLIVEJ [2012-08-23 12:46:48]: Tak marže střeliva jsme měli vždycky stejné na každém výcviku. Jediné vysvětlení: ty ruské šmejdy.

Ke zbrani jsem teda odpor nikdy nechoval, vždy jen respekt. Ke každé střelbě jsem přistupoval tak, že prostě teď kua nastřílím, že musím mířit tam a tam... Zase moje jakási hrdost střelce mi nedovolovala říkat si, že prd trefím, takto neuvažuju.

Držení kvéru: fixace pravou rukou mezi ukázováčkem a palcem vražený pěkně pod ohyb pažbičky, když jsem střílel pravačkou, levou když jsem střílel levačkou. Druhá ruka tlačí proti první, obě jsou pokrčeny, volná ruka co nedrží přímo zbraň je pokrčená víc. Prst na spoušti tak jak má, tah plynulý, dech jak má pomaličku, ruce se mi netřesou, střelby se nebojím ale vychutnávám si ji.

Jo, prosím tě, proč je ta vůle u těch Makarovů v tom závěru? U trochu starších mašin to lítalo tak, že jsi se bál, aby to nevypadlo na zem!

S tou pojistkou: jo, to mělo pojistku při nataženém kohoutku, proto jsem psal, že to pojistku nemělo. Protože takhle se služební zbraň nosit nesměla, ta pojistka tam byla na pikaču.

S tou pažbičkou: jo, mám velkou pracku, ale 82 se mi držela dobře. Je ale fakt, že Čízinka suprově.

Luger projde autem skrz naskrz, to jsem viděl a vyzkoušel si na vrakáči. Včetně motoru zepředu dozadu a kulka zmizela v dalším vraku. Z pěti metrů teda. Dál to jaksi nešlo se postavit. Zase jsem neměl už Makarov abych řekl co udělal ten... To střelivo není zase žádné béčko.

Jinak střelivo, co jsme do toho měli, je vhodné tak pro válku, ne pro poldu. Ten celoplášť je pro policejní potřeby zvrhlost.

Zastavovací účinek? Hoši, neblbněte s tím. Pokud drbanovi střela nevypne přívod elektriky do mozkovny, vydrží po vás provrtaný jak řešeto vystřílet i několik zásobníků, než mu dojdou baterky.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu CHIP 18:38:38 23. 08. 2012
Chip.jpg
A dost řečí!!! Všichni co tady diskutujete o pistolích! Kdo z vás pojede tuto sobotu 25.8. se mnou do Českého Krumlova na IPSC! Všichni kolegové střelci mi vypadli a jet sám 200 kiláků z Prahy do Krumlova je sebevražedné. Takže potřebuji zaplnit auto! Ukažte lidi že dokážete víc než mlátit prázdnou slámu...:-((( Odjezd 25.8. z Prahy cca v sedm ráno!

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu CHIP 18:35:08 23. 08. 2012
Chip.jpg
To střízlivej... Dovolím si s tebou nesouhlasit.Na policejní komplet (zbraň a náboj) je kladeno mnoho požadavků, které by měla splňovat. Přes spolehlivost, snadné a protistresové ovládání, vysokým zastavující účinek,nižší průbojný účinek, až po střelbu na vozidlo, protivníka krytého lehkou neprůstřelnou vestou, atd. Proč? Protože je to jediný prostředek, který ma policista na ulici k dispozici! Je krásné, že je ke střelbě na pneumatiky vhodná brokovnice,pro střelbu na střední vzdálenosti útočná puška a na dlouhé vzdálenosti odstřelovací puška v ráži 338 Lapua, ale dokud ji nebude mít běžný policista neustále k dispozici,(což je nemožné) bude si muset vystačit s běžnou krátkou zbraní. No a na konstruktérské invenci je, vyřešit všechny tyto problémy a vyrobit zbraň pokud možno co nejuniverzálnější. Ať již vhodnou ráží, popřípadě vhodným druhem náboje. Pokud by jsme se smířili s tím, že pistole je určena pouze k zastavení útoku živé síly, mohli by policisté venkoncem být vyzbrojeni ještě Čz 27 v ráži 7.65, protože nakonec ten útok zastavíte i něčím v ráži 22 short.:-)
Pokud jde o CZ 82 v ráži 9 mm makarov, je třeba přiznat, že jde již o zbraň za horizontem. Ať již obsluhou, použitým a dostupným nábojem, životností, atd. Že se s ní dá stále dobře nastřílet, není žádná odpověď. To jde při troše dobré snahy i píšťalou, nebo mušketou...:-)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu STRIZLIVEJ 12:48:34 23. 08. 2012
Střízlivej.jpg
P.S. i mířidla (jejich velikost a čitelnost) dělají své :)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio