Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

předjíždění na plné čáře

aneb hoši od dopravky na Gessig nahrála maníka, co předjížděl na plné čáře. Zastavili ho, nějaké chybějící zasalutování to je dneska prkotina, vyžádali si od něj doklady a prej: sepíšeme oznámení, porušil jste ustanovení § 17 odst. 5 zákona 361/2000 Sb. Hoch mi volal hnedka telefonem, protože ten paragraf je papíry hned do čistírny. Říkám mu: na tak 17/5... naposledy se pomazli s řidičákem, najdi si fleka kde nemusíš jezdit... Jenže jak maník začal vykládat co a jak, stalo se to na hlavní silnici, přehledný úsek 500 metrů bez překážek vidí před sebe, nic v protisměru nejelo, nijak neohrozil toho co předjížděl... Hm, tak § 4 písm c), to není na papíry, zeptej se toho poldy jakým jednáním jsi ten 17/5 porušil? Tak maník dotaz, polda slyšitelně i přes ten telefon říká: předjíždění na křižovatce. Já mu říkám: ale ty jsi jel po hlavní. Polda na to: tak na přechodu pro chodce. Maník: Tam žádný přechod není. Ptám se: Jak zní skutková podstata v oznámení toho poldy co sesmolil? Hoch mě říká: on mi to nechce dát přečíst, prej až u správního. Dej mi ho. S nikým mluvit nebudu. Tak se ho zeptej, jestli mu nic neříká povinnost seznámit tě se skutkovou podstatou toho co jsi udělal a poučení o tom, že se máš mimo jiné právo písemně na zadní stranu formuláře nebo kam to dneska je vyjádřit k jeho oznámení. Tak mu to hoch tlumočí a polda říká: (všechno jsem to slyšel v telefonu) Nic vám ukazovat nemusím... Ptám se: herdek, co to je za vola, kolik má roků asi tak? Prej asi třicet. Co si má takový člověk myslet? Proč někdo posílá do terénu blbce, co neznají zákony a když už je neznají, proč jim někdo neřekne, aby nedělali nic, čím si nejsou na tuty jistí? Jak může existovat policajt, který neví, že musí člověka podezřelého z přestupku poučit? Chápete to někdo? Jsem zvědavý, jestli tohle oznámení pošlou.
HAMMER :: Datum založení: 26. 06. 2009 :: celkem 68 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu ANDYS 22:34:38 15. 07. 2009
default.png
Opět to samé zase se hádáte kdo má většího pindíka co???

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu COMMODORE 22:09:09 15. 07. 2009
default.png
policisty* ...ehm, preklep..vazne :-)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu COMMODORE 22:07:35 15. 07. 2009
default.png
souhlasim s kolegy co tu pisi o porusovani dopravnich prestupku bez pouziti VRZ pokud se jede na L158 tedy tisen. Kolikrat kdyz se v noci na neco jelo, tak se nikdy "neblikalo" ci "nehoukalo", nebudu preci budit celou ulici. Ostatni proste nezajima, ze policie ma nejaky zakrok, chteji spat...tedy, najdou se i taci, ktere to zajima a rychle foti, kdyz vidi takove policejni auto stat na prechodu. A uz vubec nechapu souteze typu "nejlepsi fotka policejniho auta pachajici prestupek"... o boze, kdy policiste dostanou nejakou DUVERU od svych nadrizenych. Apropo, uz jsem zazil i vyjadreni kvuli probliknuti VRZem na zastaveni vozidla pachajici prestupek, jelikoz VRZ musi byt hlasen OD a zapsan v knize jizd a provozu. ... chtel bych timto pozadat nejakeho kontrolniho,aby zastavil behem 24 hodinove smeny napr. 15 vozidel a vmestnal zapsani kazde pouziti vrzu do kolonky 1x2 cmm, kde jiz znacnou cast mista zabira "druhy ridic" (ktery se udajne jiz dle kontrolniho organu nepise a pri vymene ridicu byt na jednu minutu se musi ukoncovat jedna jizda a zahajovat druha) a poradove cislo tankovani. ... / konec stiznosti / :-))) nema smysl si lamat hlavu nad tim, ze je vse na halvu postavene...neni, vse je postavene tak, aby to dokonale fungovalo jako bic na policisti v pripade pruseru...neni nic snadnejsiho nez "udelat" poldu pro "poruseni predpisu XXX"

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu BEN 19:25:19 11. 07. 2009
default.png
docela by mě zajímalo, kolik toho má pan Tržil odslouženo na ulici..:-)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ANDRAS 17:41:27 11. 07. 2009
Andras.jpg
Hammer: U nás dopraváci dokonce ví co jsou hmaty chvaty, údery i kopy, a hlášení o použití donucovacích prostředků také umí použít. Dokonce ví co je to jezdit na tíseň, být v ohrožení života, i prožívat stres proti nebezpečnému pachateli v neprůstřelné vestě. Víš o té jejich práci kulové evidentně. DI nejsou dálniční oddělení, tak si je neber do huby.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu ADOS 16:59:33 11. 07. 2009
default.png
Co to tady meles za blbosti myslis ze my dopravaci nevime co je to krani nouze, nutna obrana, PCO??? Trochu mimo jak dlouho jsi u policie? Vy jste snad na ZOP nemeli dopravaky? Jo ty jsi to urcite vsechno vedel jeste driv nez jsi k policii dosel ne?

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MARTIN-CZE 15:53:22 11. 07. 2009
martin.cze.jpg
být dopravák, tak ti dám po čuni.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 06:16:20 11. 07. 2009
default.png
a myslíš si, že dopravák ví co to je krajní nouze, jízda na signál, jízda na 158 atd? Že ovládá nějakou taktiku zákroku jiného než kontrolu auta? Kolegu s jeho kamarádem na dálnici docela nehezky ohrožovaly osádkou dvou aut, snažil se jim zmizet, což se mu podařilo díky lepšímu autu - chytli ho dopraváci s Passatem a těm hnedka řekl, že za ním jedou dvě osádky v takových a takových autech co na něj házely z oken za jízdy nějaké předměty a pak na něj těmi auty za dost vysoké rychlosti najížděly... co myslíš že ti mantáci udělali? Nejevili ani zájem to prověřit a ta auta zastavit, zajímala je jen jeho rychlost. Myslíš si že Tržil je tam proto, že umí svoji práci? Já se pořád opakuju, ale je to furt o tom samém: nahoru se nedostávají schopní, ale všeho schopní.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu X1-RAY 21:53:56 10. 07. 2009
default.png
Dnes proběhla on-line diskuze se šéfem dopraváků Tržilem a přesně potvrdil co jsem říkal v minulém příspěvku... Nechápu proč to prostě nevysvětlí "po lopatě", aby lidé pochopili. Takhle vlastně řekl, že kdo porušuje bez vrzu, tak chybuje. A tohle řekne šéf dopravky :-((( CITACE: Odpovězeno: 10. 07. | 10:47Autor: Drozd Arnošt Otázka: Další věcí je porušování zákona samotnou policíí. Dnes a denně vidím, jak policejní auto jede jednosměrkou v protisměru, po tramvajovém pásu, v pruhu, který je vyhrazen jen pro MHD. Pokud by se jednalo o výjezd - tedy měli by spuštěný maják je to OK, bohužel nikdy nemají. Leoš Tržil: Pokud je situace taková jak popisujete a dochází k protiprávnímu jednání, je možno se obrátit s podnětem na útvar policie nebo úsek vnitřní kontroly.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 21:06:33 10. 07. 2009
default.png
něco vysvětlovat. Až bude takový chytrolín mít doma v noci ve tři ráno rozespalý a vyděšený pašíka, co mu bude s baterkou chodit po baráku a on si vzpomene že zavolá poldy, chtěl bych ho vidět jak by se mu líbilo, kdyby mu tři policejní auta přijela k domu s majáky, Vrzem a světly...a doplašený pašík by si vzal někoho z domu jako rukojmí. Vrz je na to, když se valí k nehodě nebo se někdo honí, možná by se našlo ještě něco, ale jinak je lépe potichoučku, polehoučku, drbanovi natáhnout kvér za zády a zařvat, srazit ho na zem, přikleknout kolenem mezi lopatky plnou vahou a hezky vyvrátit ruku dozadu jako když končíte kote gaichi, naložit do auta s rukama fest utaženýma pouty za zády ... ještě nikdy takový postup policie nepovzbudil drbana k dalšímu páchání trestné činnosti. A vždycky takový postup sklidil velký úspěch u poškozených. Pak ti lidi při dalším jednání jednoznačně stáli na naší straně. Byl jsem svědkem toho, jak prodavačky a přítomní zákazníci kolegovi, který práskl právě pomocí kote gaichi s drbanem o kachličky a spoutal ho jako dobytče, začali spontánně tleskat.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio