Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Nejdiskutovanější

Nadporučík Emil Haně: „Črty ze vzpomínek zaži...
26. 08. 2020 | PETR-KLINOVSKY: Dobrý den, ozvěte se na email: Petr.Klinov...
Drogy za volantem? V ČR běžně..
21. 09. 2019 | DONLABUZNIK: Něco o problematice drog za volantem jsem si ...
Komiks na Policista.cz
21. 09. 2019 | DONLABUZNIK: super...
Nosný systém pro pořádkové policisty
16. 04. 2019 | FIBER: Naposledy jsem sem psal 21.05.2017 s dotazem,...
Škatulata ve vedení krajských ředitelství...
11. 01. 2019 | JARDA-JORDAN: Hned mě napadla rozná hláška aneb škatulata s...
ÚVAHA: K POLICII S VÝUČNÍM LISTEM
11. 01. 2019 | JARDA-JORDAN: REPLY:JAN:69479-1:2018-06-26 00:46:46: Ano, a...
Benešovský deník: Vyšetřování skončilo, zapom...
19. 07. 2018 | AF13: S odstupem casu lze konstatovat, ze takova ko...
Rozhovor : ,,Byl jsem pohodlný a to se mi vym...
17. 06. 2018 | JAN: Je velice úsměvné, vysmívat se někomu, že je ...
Jak se stát policejním důstojníkem v Sasku?...
02. 06. 2018 | FFRANTA: Zraněná policistka odstřelila eritrejského mi...
Nošení nožů v Německu
24. 03. 2018 | VETERAN2: REPLY:KREIMAAN:69193-1:2018-03-20 16:26:00: ...
Psychotesty - negativní
včera | HAFHAF: Určitě bych se odvolal, může to vést ke změně...
Drogová minulost=stopka k přijetí do služeb. ...
4 dní | HAFHAF: Při nespokojenosti s výsledkem psychotestu je...
Zákrok v mateřské školce
5 dní | HAFHAF: Výstřely při raně jistoty byly a budou … od t...
Mám se přidat mezi vás? - poslední otázky...
11 dní | SUI: Cau, ja slouzim na dopravce. A urcite mam vic...
Výcvik policistů v Praze
11 dní | HAFHAF: REPLY:TRNKALINKA:73800-1:2023-03-16 11:11:59:...
Jízdní policie, prosím poraďte.
14 dní | PETR-KLINOVSKY: ???...
Ze 6tt do 5tt
16 dní | BEN: Hodnocení nepotřebuješ...
PEO Praha, - Pohotovostní eskortní oddělení P...
19 dní | HAFHAF: PEO v Praze řeší policejní cely (taková hra n...
operativní dokumentace - klady/zápory,,,pro a...
05. 03. 2023 | HAFHAF: REPLY:NOBODY:73780-1:2023-03-04 20:42:09: Per...
MOP Dejvice
01. 03. 2023 | COFFY-J: Kluci je to 24ka pak jeden den volno, pak 24k...

Chomutovský policista zahynul při přestřelce

(AKTUALIZOVÁNO 12.9.) Dva muži, z toho jeden policista, zemřeli po přestřelce, která se ve středu večer odehrála v baru Motorka v centru Chomutova. Druhým mrtvým je muž vietnamské národnosti. Z vraždy obou je podezřelý devětatřicetiletý muž, kterého policie zadržela a nyní je v policejní cele.
| Foto: ilustrační, policista.cz

Důstojné rozloučení s Romanem Jedličkou (aktualizace 12.9.)

 

S Romanem Jedličkou se dnes rozloučila v Chomutově jeho rodina, přátelé a kolegové. Pohřbu se zúčastnili i krajský ředitel a policejní prezident. Podle něj je z dosavadního šetření jasné, že Roman Jedlička se při osudném zákroku nedopustil žádného pochybení. "Choval se příkladně dle předpisů. Nasadil život při ochraně ostatních," uvedl Martinů.


Fotografie a reportáž z posledního rozloučení přinesl server iDNES.cz.

 

Střelec z Chomutova zemřel (aktualizace 8.9.)

 

Počet obětí Romana Postla, který minulý týden zastřelil chomutovského policistu Romana Jedličku, se zastavil na číslu 5 -  několik měsíců po návratu z výkonu trestu za první vraždu stačil během tří dnů dokonat další čtyři. Postl dnes zemřel v nemocnici na následky vnitřního zranění, uvedla mluvčí severočeské policie Jarmila Hrubešová.

Policisté při vyšetřování vražd došli k závěru, že Postl stačil ještě před doposud zjištěnými oběťmi zastřelit teplického podnikatele Karla Diviše. Současně policisté zadrželi Prosova komplice, který se ale na vraždách přímo nepodílel.

 

 

Počet obětí střelce z Chomutova roste (aktualizace 6.9.)

 

Podle posledních zpráv se bilance celého případu ještě zhoršila. Muž, který střílel v Chomutově, byl odsouzen za vraždu už před deseti lety. V případě uznání viny mu hrozí výjimečný trest, řekla mluvčí severočeské policejní správy Jarmila Hrubešová (další podrobnosti zde).

Den před osudnou událostí navíc stačil stejným způsobem a se stejně tragickými následky vyloupit benzinovou pumpu v Ústí nad Labem. Při loupeži zastřelil dvacetiletého čerpadláře, který si vydělával na pumpě jako brigádník.

 

Sbírka NOSP při KS Ústí nad Labem
číslo účtu: 5302120000/4000 (Bawag bank)
variabilní symbol: 271426

Sbírka UBS MV
číslo účtu: 213789287/0300
účel platby: sbírka

 

Policisté z odborů NOSP i UBS vyhlásili sbírky pro pozůstalé, policejní prezident vydal krátce po zveřejnění zprávy o události prohlášení. Rychle zareagovala také rada Ústeckého kraje, která rozhodla, že příbuzným zastřeleného policisty vyplatí 200 tisíc korun."Pro přítelkyni zesnulého policisty uvolníme z fondu hejtmana sto tisíc korun a stejnou částku dostanou i jeho rodiče. Je to nejvyšší částka, jakou může rada kraje pro jednotlivce uvolnit,“ řekl hejtman Jiří Šulc.

 

Původní článek (z 3.9.)

 

O incidentu informovala mluvčí severočeské policejní správy Jarmila Hrubešová. "Muž z Teplicka vtrhl do baru kolem 19:30. Proč střílel a pálil i po hlídce (policie), zatím není jasné. Tým krajských vyšetřovatelů teprve jede na místo činu, více informací bude ve čtvrtek. Mrtvému policistovi je kolem 30 let," uvedla.

Zadržený muž podle policie v baru nejprve zastřelil Vietnamce. Svědek události, který procházel kolem, zavolal policejní hlídku. I po ní ale muž začal střílet. Těžce přitom zranil jednoho policistu, který po převozu do nemocnice zemřel.

Případy, při nichž policista zemře ve službě, nejsou v Česku ojedinělé. Podle neoficiálních informací zemřelo od počátku 90. let ve službě zhruba sedm desítek policistů. Například před čtyřmi roky postřelil neznámý muž v Praze 5 policistu z hlídky, která ho chtěla zkontrolovat. Policista skončil s těžkým zraněním v nemocnici. O rok dříve byl zraněn policista při přestřelce v Povrlech na Ústecku. Střelbě předcházelo vloupání do jedné z místních chat.

V roce 2001 zastřelil v Protivíně na Písecku jednatřicetiletého kriminalistu Daniela Stýbla a jeho kolegu Iva Marka podnikatel podezřelý ze znásilnění. Dalšího policistu vážně zranil. Muž se poté sám postřelil. Zemřel o tři dny později. V roce 1998 zahynul třiadvacetiletý policista Jiří Hrubý při přestřelce u obce Letkov v okrese Plzeň-jih. Policisté tam pronásledovali mercedes, v němž jel mimo jiné čtyřiačtyřicetiletý Fehim Hanuša a jeho syn Fatmir. Muži předtím v Plzni ohrožovali okolí zbraněmi. Hanuša i jeho syn byli odsouzeni k 25 a 14 letům vězení.

V dubnu 1998 zastřelil při policejní akci v Táboritské ulici v Praze 3 jednadvacetiletý Petr Chromek, jehož se policisté chystali zatknout, třicetiletého kriminalistu Jiřího Linharta a dalšího policistu postřelil. Policie zasahovala proti pachatelům podezřelým z loupeží, únosů a vydírání. Chromek byl za policistovu vraždu odsouzen k 22 letům vězení. V roce 1997 byl zase při policejním zásahu v tramvaji v Praze 4 smrtelně postřelen šestadvacetiletý podporučík policie Michal Braniš, jeho kolega vyvázl se zraněním. Policisté zasahovali proti hledanému ozbrojenému pachateli, který při přestřelce rovněž zemřel. Zraněni byli i dva cestující v tramvaji.

Od počátku 90. let také přibylo množství případů, kdy lidé místo domluvy sáhnou po zbrani a řeší své konflikty se zbraní v ruce. Například v polovině srpna zatkli kriminalisté pětadvacetiletého muže z Ostravy, kterého podezírají z toho, že koncem července v ostravské Stodolní ulici postřelil třiatřicetiletého muže z Olomouce. Motivem střelby mohly být podle kriminalistů spory dvou podnikatelských skupin, které operují na Ostravsku a Karvinsku.

 

Text: ČT, iDNES.CZ, redakce

 

Poznámka redakce: Na konci minulého roku  byl policista zraněn při jiné přestřelce v Chomutově.  O incidentu jsme informovali zde. 

 

 

Související články a témata: 

Násilná střetnutí: Studie napadení příslušníků pořádkových sil

Násilná střetnutí II. aneb proč se pachatelé vyhýbají ženám-policistkám?

Násilná střetnutí III.

Násilná střetnutí IV. - Teorie smrtící směsi

 

 

 

 

 

Vložil: Dušan Stuchlík
Publikováno: 12. 09. 2008


Hodnocení článku

Známka článku Průměrná známka 0 / Celkový počet hodnoceni 0Diskuze ke článku

Diskuze Počet komentářů ke článku: 95
Diskutovat ke článku.
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio