Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Policisté na diskusních fórech (REDAKCE)

Policisté na diskusních fórech
ilustrační
Foto: internet

Jeden z důvodů založení diskusního fóra na našem webu byla také obava policistů z postihu za kritické názory na interních diskusních fórech Policie ČR. Mnoho vody od té doby uplynulo a jak se zdá, obavy některých se ukázaly jako oprávněné. V současné době projednává poradní komise Krajského ředitelství policie Středočeského kraje návrh kázeňského potrestání kutnohorského policisty za poněkud útočný příspěvek na policejním intranetovém fóru.

Autor: Lukáš Heinz
Publikováno: 22. 02. 2013
zpět na článek

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu LAFREE 11:41:34 24. 12. 2013
default.png
Ahojte, pořád je to stejné, my dole a ti nahoře. Když jsem nedávno psal příspěvek na intranetovém foru k možnosti legálnímu přivýdělku, neboť přivýdělky máme zakázány kromě málo výjimek, tak se tam na mne sesypali papaláši, že už tam raději nic psát nebudu.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PETRA-LHOTAKOVA 19:17:59 01. 12. 2013
Petra Lhotáková.jpg
HAMMER [2013-11-07 06:25:10]:

Hammere,

možná jsem pořád stejný naivní optimista, ale věř, že já jsem stále naději neztratila. Pořád mám kolem sebe kolegy, pro které stojí za to nespokojit se s tím, co systém nabízí. Bere hodně, tedy víme, že celá policie bere hodně, zejména představ, snů a ideí, ale co - nejsme malé děti, abychom věřili pohádkám.
A proto, že jsem realista, bojuju za lepší zítřky a opět se dá říct, že s větrnými mlýny. Rozdíl oproti minulému boji je ten, že tentokrát kolegové nemlčí a nebojí se říci svůj názor na věc.

a mimochodem - předešlá kauza, ač byla vedená přímo proti vedoucímu OOP, řediteli OŘ, řediteli kraje a ministrovi vnitra, trvala rok a bylo na mě podáno několik trestních oznámení ze strany výše jmenovaných - dopadla jak?? Sloužím dál a neštěkne po mě pes, co se persekuce či jiných praktik týče, takže jediné, co můžu Vám všem vzkázat - nebojte se, kurňa!!

A ty brzy uvidíš, že ani já se nepotkávám s blbci, ale s těmi, co by rádo dělalo blbce ze mě ( když tedy nebudu mluvit za své kolegy) :-)

Práci čest!! ;-)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu VETERAN2 21:25:32 30. 11. 2013
default.png
Tak to vypadá, že Hammer odhadl počet policistů toužících po změně skoro přesně. Žádné překvapení. Mimochodem. Kdysi, když chtěli něco prosadit Poláci, používali k tomu právě vysloužilce. Ti nemají ze zákona žádná omezení a aktivní proti nim nezasahovali nebo jen tak, aby se neřeklo. Tohle by ale tady stejně nefungovalo.
Teď mimo téma. Nemáte náhodou někdo přehled, co kdo zmastil v ČNB, že se uchýlila ke kroku banánových republik a znehodnocuje měnu? Zprávy o mafii a podobně popírají tak vehementně, že na nich skoro určitě něco bude. Minimálně investovali někam, kam neměli. Vylepšování hospodářských výsledků státu za tím asi nebude, protože to by měna klesla sama od sebe a to by byl chtěný výsledek.


Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 06:25:10 07. 11. 2013
default.png
PETRA-LHOTAKOVA [2013-11-06 15:10:11]: Výborný nápad!

Technický dotaz? Kde vezmeš ty policisty, co je to vůbec zajímá (co je jejich práce, stav a nějaká čest firmy vůbec zajímá?) a kde z těch, co je to zajímá vezmeš ty, co budou rádi chtít riskovat kariéru ne-li rovnou místo?

On totiž každý nemá takové, po odborné stránce, blbce nadřízené jako ty.

Druhý dotaz: kdo a co u policie, od roku 1989 nejméně, změnil? Jmenuj, popisuj. Jsem strašně zvědavý, co všechno se čí zásluhou změnilo! Co se neopakuje pořád dokola a co z toho není pro policii negativní.

Třetí dotaz: a teď nám popiš, jak by jsi chtěla něco změnit? My ti popíšeme, kolikrát se o to kdo snažil a jak to dopadlo, hahaha!

Jaksi ti ale opravdu silně uniklo, že ve vašich řadách nikdo nic měnit nechce! A už nejmíň 24 let.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu PETRA-LHOTAKOVA 15:10:11 06. 11. 2013
Petra Lhotáková.jpg
Zdar!
No to je teda materiál, číst tu ty nářky v tomto vláknu. Ráda bych oprášila původní vlákno a rozšířila jej i na téma - Policisté otevřeně nejen na diskuzních fórech. Ale POLICISTÉ, né ti, co už v našich řadách absolutně nic nezmění....
Díkys. :-)

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 14:01:40 07. 04. 2013
default.png
Kolikrát to sem dáváš? Jinak taková zajímavost (pro civilisty ale leda): podívejte se, jak ty feny managerské odpovídají mančaftu na slušně položené otázky! Samé věcné a názorné vysvětlení, co? :D To jsou borci, naprosto si hledící své práce a zpětné vazby. To jsou MANAGEROVÉ!

Kurňa hoši, pro ně jste míň než hovno na chodníku, to aspoň odkopnou, ale vás ani nevidí ani neslyší.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu KARBAREK 12:29:52 07. 04. 2013
default.png
Článek který napsal o potrestání policisty z Kutné Hory, p. Lukáš Heinz na tomto serweru je zavádějící, s nepravdivou formulací a proto zde níže uvadím doslovnou verzi celého příspěvku z intranetu.


Níže je vzhled celého diskuzního fóra na interních stránkách PČR. Na tomto fóru se policisté ptají jednotlivých funkcionářů z policejního prezidia, nebo se svobodně mohou vyjádřit k jednotlivým věcem, které je trápí, nebo když si myslí, že by se něco mělo změnit atd.

V ZAČÁTKU JE ZÁKLADNÍ DOTAZ POLICISTY
S předmětem „ podstavy“.
Pod ním se objevují názory jednotlivých policistů, kteří se k tomu vyjadřují.


8.6.2012 23:22:57
Postoj k tématu:

Od:OOP Útvar:Místo:KS Ústí nad Labem Předmět:Podstavy
Dobrý den. Svůj dotaz bych směřoval k otázce personálnímu podstavu na základních organizačních článcích. Po 2 letech restruktualizace policie, kdy byla veřejnost i my ubezpečováni, že se změny nedotknou přímého výkonu, potažmo pořádkové policie, kde je služba nejnáročnější, je realita taková, že právě zde chybí nejvíce policistů. Některá oddělení přežívají jenom tím, že provádí společný výkon služby se sousedním útvarem a ty početnětnější drží (točí) pouze stále služby. Na administrativu, objasňování, natož na obchůzkovou službu v okrscích již není čas. Lidé odchází a jaksi nikdo nepřichází. Přesto jsme nasazováni na stále více akcí spektra nejenom pořádkové policie, ale i dopravní a SKPV. Situace je dlouhodobě neudržitelná.
Jaká je vize činnosti pořádkové policie do budoucnosti a připravené kroky směřující k navrácení pořádkářů do ulic?

12.6.2012 13:39:26
Postoj k tématu:
Od:Tomek Útvar:Místo:Přerov Předmět:RE: Podstavy
Vážený kolego, plně s Tebou a Tvým dotazem souhlasím, nicméně se obávám, že Ti na Tvou trefně položenou otázku nikdo nebude moci odpovědět, jelikož se domnívám, že to neví ani Ti na samotném vrcholku, ale za to si myslím, že Ti každý odpoví na to, kam to vše směřuje..
Hezký den a pro nás všechny i lepší zítřky :-)

15.6.2012 8:57:21
Postoj k tématu:
Od:Obvod Útvar:Místo:KS Ústí nad Labem Předmět:RE: Podstavy
U nás už i VO a ZVO bouchají spisy, chodí přes den na DS a jezdí eskorty. Oddělení jsou prázdná. Vedení se však tváří, že je všechno v pořádku. a nechce nic řešit. Kde je hranice únosnosti, kde jsou ty posily z teplých kanceláří nebo přesuny lidí podle zatíženosti. O všem se pouze mluví a vedení si vyplácí pro nás řadové neskutečné odměny za plnění mimořádných úkolů, kdy nechce zveřejnit jakých a v jaké výši byly odměny. Jediné co je, je opětovné snížení limitu benzínu. Bohužel s rostoucí krizí, snižováním počtu policistů a nemorálností čelních představitelů roste stále více ignorace zákonů ze strany obyvatel, právo se pomalu stává nevymahatelné. Nastává všeobecný úpadek morálky a nejenom ve společnosti, ale i ve firmě a to především na vedoucích funkcí. Pak nám případá, že etický kodex platí jenom pro řadové, stejně tak jako zákony pro voliče.

19.6.2012 14:54:22
Postoj k tématu:
Od:it´s not my planetÚtvar:Místo:LiberecPředmět:RE:Podstavy
Milý kolego, posily nikdy nedorazí. Stejně jako se nezvedne limit benzínu, nezrychlí rychlost připojení, nezlepší signál vysílaček a nedojde ke změně morálky. Děsilo mě, když se Policii začalo říkat "firma", vždycky jí budu vnímat jako "službu". Je naprosto tristní, když hlídka vyjede řešit událost na druhý konec rajonu a vyčerpá tím limit benzínu na celou šichtu. Nezmění to nikdo z nás " obyčejných". Jsme firmou, ale firmou v úpadku....
Měj se

25.6.2012 7:36:07
Postoj k tématu:
Od:Svatá pravda firma nefirma Útvar:Místo:Kutná Hora
Předmět:RE: Podstavy
Máte pravdu za léta, které jsem u PČR jde vše do šípku, ale ve vedení je pořád víc lidí. K čemu je například takový koordinátor pro nás z obvodu? Jeho náplň práce je sedět v kanceláři a kontrolovat, jestli si všichni odklikli instruktáž a pak udělá kávu VÚO. Nebylo by na místě u této ,,firmy,, nefirmy přestat hrát hru na Managment, o kterém vedení neví absolutně nic (neplní úkoly jako ve firmě IBM nebo Microsoft, kde jde o zisk, ale dostávají přidělené peníze, které by rozdělila i Čita z tarzana) a jen řídí ,,firmu,, která se vlastně řídí sama jako armáda hasiči atd..Nebylo by na místě snížit tyto stavy, aby tito lidé dělali např. nejtežší spisy? Každý víme, že by neuměli ani ty nejlehčí :)

Tento poslední, je příspěvek policisty z Kutné Hory, kdy tento měl být vedoucí územního odboru Blankou Matějů, za svůj názor potrestán. V článku ale policista nikoho neuráží, a ani neříká, že by práci koordinátora zvládla Čita z Tarzana.

Každý si obrázek o této vedoucí UO Kutná Hora udělejte sám.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 06:39:26 02. 04. 2013
default.png
VETERAN2 [2013-04-01 23:13:01]: Pokud nějaký ichtyl vydal výklad něčeho, co vůbec neodpovídalo psanému textu právní normy, měl tomu ichtylovi někdo říct, aby si laskavě přečetl, o čem vůbec píše. Pak se mělo zkontrolovat, jak tenhle človíček vůbec vystudoval a co vystudoval a nakonec ho bez poct vyhodit.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 06:37:21 02. 04. 2013
default.png
Celá PČR stojí nebo spíš padá na brutální nekvalitě velitelských kádrů a ta nekvalita stojí na přílišném množství řídících článků = neprůchodnosti celého systému směrem dole i nahoru. Já jsem tomu říkal: systém místních králíčků. Kdejaký ušňup ve funkci VO si na oddělení dělá ale lautr co chce, jen nechrání lidi ve svém rajónu. Škála činností těchhle lumpů je široká, od neutrálního prostého přežívání s výborným platem až po aktivní pomoc drbanům nebo přímo zapojení se do kriminálních aktivit a těmi je i křivení statistik. A nikde nikdo a nikdy mu to nekontroluje. Co chcete pořád obkecávat, když tenhle humus živé svinčík nad sebou, pod sebou i kolem sebe? Manageři se ani nebojí, oni už to považují za normální jak se chovají, viz Lessy a jeho vypráskání, sotva někdo dal ty jejich manýry k soudu jako Vaněk.
Kdo si myslíte, že instruuje psycholožky k tomu, aby braly k PČR doslova Stoupy s knížety Ignory, kteří by měli problémy i s poměrem 1:4 u míchačky?

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu VETERAN2 23:13:01 01. 04. 2013
default.png
Zdravím Prduchu!
Hammer to vcelku trefil. Pokud k zákonu někdo vydal výklad a nebyl pro PČR příznivý, měly iniciovat změnu zákona. Taky mi do toho moc nepasuje omezování přístupů do svodek. Stačilo přeci vyhodit data narození a bylo. Vůbec nebylo nutné omezovat území, ze kterého se zobrazovaly informace. Navíc. Jméno a adresa se dá zjistit i ze zlatých stránek. Navíc je tam i telefon.
Sloužit u PČR celý život neznamená, že se člověk potká se všemi absurditami, které se mohou vyskytnout. Taky jsem si o spoustě věcí říkal, že to snad ani není možné a čas ukázal, že člověku kolikrát ani nestačí fantazie.
Už jsem sem někam psal, že od množství peněz, které chce stát vydat, se odvíjí kvalita kádru, který za ně dokáže zverbovat.
Po posledních reformách už asi není moc oddělení, kde by se hlídky nudily. Spíš nestíhají. Tím je vyřešeno i hlídkování. Prostě žádné není.
Taky jsem znal vedoucího, o kterém se povídaly historky, že se jeden nestíhal divit. Kolega mi vyprávěl, že byl osobně u toho, když ho nějaká podivná existence po telefonu instruovala, co by o čem potřebovala zjistit. Nikdy to nikoho nezajímalo. Měl dobré vztahy s ředitelem.
Náš vedoucí byl specialista na demotivaci. V úseku sice občas byl a sám se přesvědčil, kdy se kde co děje, ale jemu byly ty zkušenosti k ničemu. Vůbec svým vlastním zjištěním nedokázal přizpůsobit službu. Neuvěřitelné, ale je to tak.
Po zavedení paušálních platů se výkon služby na mnoha odděleních přesunul hodně do nočních hodin. Na některých odděleních fungoval systém oblíbenců, kterým nastaly zlaté časy, protože měli jednu nebo dvě noční do měsíce, zbytek oddělení byl vyčerpaný a než by celou noc řešil chlast a podobně, radši udělal co musel, aby byl klid a zašil se.
Takhle by se dalo pokračovat dlouho, ale nemělo by to vůbec cenu. Nic se tím nezmění.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
 
O serveru Redakce Kontakty Inzerce Nápověda Podmínky

tvorba www stránek emocio