Přihlásit / Zaregistrovat se

Login
Heslo

Veřejná bezpečnost vs.Policie

Dobrý den, jako bývalý policista sleduji se zájmem situaci u Policie a i tuto diskuzi.Musím se přiznat, že za dnešních poměrů bych nechtěl sloužit. Mohu hodnotit práci a postavení jak Veřejné bezpečnosti, tak Policie, u obě jsem zažil.Je mi líto a je tristní, že dnešní policista má malé zastání jak u veřejnosti, tak bohužel i u orgánu státní moci, a pana Langera lépe nezmiňovat.Pachatel je na tom mnohdy lépe než zasahující policista. Vytáhnout nůž, pistol a použít ji proti policistovi (viz, skoro 100 zabitých policistů za nějakých 18 let), to si pachatelé hodně hodně rozmysleli ten kdo policistu usmrtil (taky si takový případ pamauji z 80 let), tak byl adept na provaz. To co se děje teď, že někdo zavolá hlídku v Brně, aby jí mohl napadnout, to je neuvěřitelný stav.
XJHX :: Datum založení: 14. 01. 2009 :: celkem 203 komentářů

 
Nejste přihlášen.

Do komentářů je možné vkládat obrázky umístěné kdekoli na internetu a videa z youtube.com; stačí před odkaz, na němž je obrázek/video umístěno, vložit příkaz IMG:/YT: (tedy například takto – IMG:https://www.policista.cz/files/obrazek.jpg, respektive YT:https://www.youtube.com/watch?v=v54xqBRqWFA).

Vložené komentáře mohou být skryty, pokud budou zcela mimo téma, nebo odstraněny, pokud budou v zjevném rozporu s právním řádem ČR, s „Pravidly a podmínkami používání stránek a uživatelského profilu na serveru policista.cz“ či s dobrými mravy.


Poslat zprávu MARTOO 19:09:02 04. 12. 2013
martoo.jpg
JANM [2013-12-02 15:07:48]:
Nejdřív si rozmysli, co by jsi chtěl na SKPV dělat - zda operativu nebo vyšetřování, od toho by se měla odvíjet Tvoje cesta.

Operativa je nejzajímavější na odděleních, kde se vyhledává sériově páchaná trestná činnost. Tam ale musíš extrémně pečlivě hledat konkrétní oddělení SKPV, protože v kvalitě operativy je právě největší bolest SKPV..

Vyšetřování je naopak nejzajímavější na odděleních, kde je buďto spíše sériová trestná činnost ojedinělá (např. na násilí, ale to se odvíjí podle toho, jaké skutky konkrétní oddělení dělá - většinou zda dělá vydírání či znásilnění, někde totiž vydíračky dělají loupeže a znásilka mravnost) a nebo právě na odděleních, kde skvěle šlape oerativa - to je pak radost vyšetřovat..

To pátrání nevim, pátrači jsou tak specifičtí, že mám za to, že kdyby jsi tam byl několik let a rozhodl se jít třeba na nějaké jiné oddělení mimo pátrání, budeš začínat úplně od začátku což ne každý je ochoten skousnout. Osobně bych řekl, že to je na začátek SKPV trošku škoda. Časem tam jít, proč ne, ale být na SKPV a nezkusit si, co SKPV primárně dělá?

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JANM 12:08:43 03. 12. 2013
default.png
HAMMER [2013-12-02 16:56:48]: Dělám zabespečovačku od ledna končíme takže asi tak. Jinak Měřáček notebook atd. Je to fajn práce čistá hlava udělás si svoje. Řemeslo je fajn bohužel zaměstnavatel ne vždy bude tady těch 30 let abych platil hypo :(. Peníze jsme měli do nedávna okolo 33-35 tis čistá. Teď jsem na 25-27 čistá. Od nového roku 20-22 čistá s tím, že okolo března budou vyhazovi. Co se týče těch vedoucích jak sledujou, kdy máš službu atd taky jsme ho tam měli a pak naštěstí odešel, ale měli jsme zase takovýho, že se snažil vyjít vstříc. Akáda nikdy. Studoval jsem na vlastní triko peďák pač nic jsem nesehnal (nevím akáda zdali by do budoucna v C se dala využít). Zase kdo chce ať to zkusí. Staří psi jsou pryč. Nějak bylo nějak bude ono se to časem podá

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 16:56:48 02. 12. 2013
default.png
JANM [2013-12-02 15:07:48]: Dobrá, jasně že staří kriminalističtí psi jsou pryč a chybí kdo by cvičil mladé. S tím ale už nic nenaděláš. Teď musí jít nahoru ti, kteří mají zájem, to je naprosto dostačující kvalifikace, se zájmem totiž přijde i všechno další. Z toho titulu ti říkám: val, val, světová skupino!

Jak ale píšeš, nahoru se dostává kdekdo a povýšením výše se nedostaneš mezi odborníky, ale zase zjistíš, že jen s tvým zájmem jsi zase nejlepší.

Odbočka: u nás vedoucí nepustil nikoho nahoru (kdo mu dělal spisy a výsledky, psal mu hodnocení, že kluci odcházeli na útvary, kde nějaké hodnocení nějakého ukurvence nebrali v potaz. Pak se ovšem chtěli vrátit někam jinam, na kriminálku, a představte si, ten šmejd jim to posral i po letech zase. Studovat akádu? Neodpustitelný zločin! Dělat si školu bokem? Ten hlídal, aby si s kolegama nemohl nikdo vyměnit službu jakoby neměl nic jiného na práci.

Já ti, Karle, nevím. Dneska jsem po nabyté praxi v oboru ve stavu, kdy přecházím na skoro dvojnásob líp placené zaměstnání s měřáčkem, šroubováčkem a notebookem. Mluvím o penězích co mám v pracovní smlouvě ze začátku. Je to jen o zájmu, ale u policie mi zájem o práci nebyl vůbec k ničemu.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JANM 15:07:48 02. 12. 2013
default.png
HAMMER [2013-12-02 06:11:19]: SKPV maximálně pátrače. Spisy atd jak ty píšeš taky bych nechtěl, ale ono u nás to jeden čas taky bylo, že kolegové si brali domů spisy a to na základním útvaru. Na ostatní já kašlu. Pač ostatní si musej nejdříve zamyslet nad sebou a zjistěj , že za 4,5 roku jsem byl marod 11 dní. Dělal jsem poměrně dost šichet za ostatní a nemluvím o spisech nikdo mi nic nemůže. Vedoucí řekne udělej to tak to udělám. Rozhodně pak ostatní když si otevřou na mě hubu, tak se zeptám a tenhle spis dělal kdo? Nebo šichtu co si měl mít tak jsem dostal já a místo abych šel na státnice tak jsem byl v práci. Mě nikdo nemůže říci ani popel maximálně sklopenou hlavu a šoupat nohama. Pokud se o to někdo pokusil mě pomlouvat atd což bylo normální tak nemohli. Co se týče SKPV možná bych to zkusil, ale ne s malými zkušenostmi. Kde je napsáno, že bych se nevrátil zpět na základní útvar. Otázka zní co na SKPV drogy, majetek, násilí. Ale neměl bych zrovna v horizontu 3-5 let chuť jít ze základního útvaru. Hele Hammere mám známé co dělali na krimi ještě před rokem 89. Dnes jim je okolo 70 let a tyhle chlapi ty jsem neviděl na krimi nikde. Pravda jeden má nějakej STB výcvik či školu a druhej ještě dnes v 67 letech má fyzičku kam se hrabe moje generace. Oba spolu byli x let kolegové a dělali jeden terén 20 let. Znali všechno a všechny. Dnes tam choděj ve směs lidi co udělaj školu a rychle jdou nahoru, ale Starší generace ty by jim dali školení :D Nechci urazit současné kriminalisty, ale dle mého názoru 10 let ulice a pak terén kde měl 10 let ulici to pak kriminalista má tu práci o něco lehčí.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu HAMMER 06:11:19 02. 12. 2013
default.png
JANM [2013-11-29 17:00:00]: No tak ty jsi případ, který projevuje snahu a chuť a tím pádem automaticky je vedením zneužívaný. Místo toho, aby manager udělal pořádky s lenochama, navalí to tomu, co ukázal, že chce a umí. Ovšem za stejné prachy a vsadím se s tebou, že na tebe ještě ostatní zahlížejí dost zkřiva.
Pokud máš snahu a chuť, samozřejmě se na SKPV neztratíš. Já to odmítl, kolega co sloužil se mnou to vzal. Následovaly spisy tahané domů atd atd. Děkuju, nechci. Za stejné prachy nekončit ani doma, to soráč.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MARTOO 11:24:02 30. 11. 2013
martoo.jpg
JANM [2013-11-29 17:00:00]:
Podívej to musíš vědět sám. Rozhodně Ti SKPV neuteče. Teď si to říkám taky. Když jsem nastupoval na SKPV, nevěřil bych. Musím zaklepat, že mi adaptace na SKPV proběhla několikanásobně nad očekávání. Ihned spisy a výjezdy, za dva měsíce vazba se zvlášť závažným zločinem a tak to frčí dál..

Na spisech, které se jsou na hraně mezi trestňákem a třeba občanskoprávním sporem se člověk nejvíc naučí. A jedničkové usnesení je v některých případech "policejní kumšt". Já snad nejvíc nenáviděl případy, kdy jsem do detailů věděl jak to pachatel udělal, ale ať jsem se v tom rejpal sebevíc, v životě jsem mu to nemohl dokázat. To by se člověk rozškubl..

Ty jsi Středočech viď? Jestli budeš chtít na SKPV na operativu, doporučuju Prahu. Tam ještě jakžtakž funguje, na většině ÚO je prakticky zabitá.. U vyšetřování je to o trochu lepší, ale na ÚO se bohužel nedostaneš k tolika zajímavým případům a to opět kvůli absenci operativy, která má vyhledávat a rozpracovávat. Budeš si muset vesměs vše oběhat sám..

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JANM 17:00:00 29. 11. 2013
default.png
MARTOO [2013-11-29 14:45:14]: Takže říkáš, že když jsem dělal 2,5 roku neznámce a pak jen známce a z toho jsem měl jako druhej nejhorší spisy pač nikdo to nechtěl a mě to přistálo na stole tak bych teoreticky na SKPV mohl neztratit? Jediné co jsem nesnášel za sisy tak bylo čj tvářící se na AA a dlouhodobém prošetřování třeba i TČ ale to byly sračky. Takže vydržet a zkusit to a pak nikde není psáno nejít zpět asi tak. Díky zatím čaj a hodně úspěchů

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MARTOO 14:45:14 29. 11. 2013
martoo.jpg
JANM [2013-11-29 13:23:53]:

Varna s 5 litry svinstva (předpokládám, že se jedná o matečník) je zpravidla ve věcné příslušnosti ÚO SKPV, takže pokud tohle má kraj, tak doufám, že k tomu mají zadokumentovanou rozsáhlou distribuci, jinak je něco špatně.. Kompletní varna se Ti vejde do cestovního kufru..

Řeknu Ti, že se asi taky jednou sbalím a půjdu zpátky na obvod. Na to je ale ještě spoustu času. chci si něco zkusit, něco naučit a poznat. Takže to vidím tak za minimálně 10-15 let..

Já šel z obvodu po 4 odsloužených letech na SKPV a bál jsem se, jak to bude málo a jak budu absolutní trotl. Nejvíc mě zklamalo, když jsem zjistil, že to tak není. Od SKPV jsem čekal zejména to, že dělá hlavně zločiny a zavírají pachatele. To jsem se hodně spletl..

Pokud jsi prošel obvodem a dělal jsi úplně všechno, pak máš vynikající základ. Vím, že se říká, že minimum je 5 let na obvodě, ale taky záleží co všechno děláš. Já dělal od začátku hlídku, ZDS, DS, neznámce a po dvou letech známce (poslední rok ty nejsložitější). Naopak jsme měli na SKPV borce, který byl 15 let na hlídkové a na operativě byl marnej i po třech letech. Takže je nutné hledat nějaký ideální střed mezi odslouženými lety a dovednostmi a znalostmi.

Co se týče mediálních kauz, tak zněji a vypadají hezky, ale důležitý je pravomocný rozsudek. A těch je jak šafránu..

Co já ti můžu radit? Na to máš podstatně zkušenější.. Věřím, že na obvodě jich máš dost. Bohužel asi i více než jich mám na SKPV..

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu JANM 13:23:53 29. 11. 2013
default.png
MARTOO [2013-11-29 11:34:04]: S tou varnou jsem se třeba dozvěděl od kolegy , kterej dělá na kraji a je tam vedoucí toxíků, že se setkal dokonce s tím , že to vařili v atě za pomocí plynových hořáků a dokonce i na baterce. Taky měli z toho cca 5 litrů láhev plnýho svinstva. Samozřejmě to nebyla kauza Pečky.

Je spousta lidí co je na SKPV a do uniformy by zpět nešli a tak si váží toho místa a snaží se. Setkal jsem se i s opakem mého souseda, kdy řekl, že práce je to zajímavá jako operativec, ale když máš k sobě v poho lidi a né co si honěj trika a tak nakonec šel zpět na MOP a je ráji má ranní šichty po-pá spisy v 6 třídě a poměrně spokojenej.

Já osobně nevím co to obnáší práce na SKPV, ale myslím že to není úplně výhra. Poměrně složitější věci a když mám Bc. na obvodě 4,5 roku a měl bych příležitost, tak ještě bych počkal aby mě to na SKPV nezaskočilo. Praxe se nedá nikde získat (koupit atd).

Co se týče VB a PČR nemohu posoudit, ale mám názor, že některé věci v té době byli jinak a policista byl někdo něco a né jako dnes. Zase na druhou stranu jak sleduju Tv a ty kauzy v těch nejvšších míst, tak PČR v očích veřejnosti stoupla.

Zase jsem si všiml, že policajt po 5 letech ví asi tak co a jak a po 10 letech je vycvičenej na spoustu situací a pak může předat dál nováčkům své zkušenosti na OOP či MOP.
Bohužel ta starší generace odešla a ten schod pro ty nováčky byl horší ež pro ty co nastupovali např v roce 1995 a měli vedle sebe parťáka kterej měl min 7 let a ten ho vedl. U nás to bylo tak , že já mě po 3 měsících školy a u sebe předškoláka a jeli jsme na pokus o vraždu docela šťavnatá šichta :D

JInak ty drogy copak , že to bere nějakej 25 letej maník co stejně do 10 let chcípne , ale že u nás 13 letej kluk bere perník a napadne rodiče což bylo v TV to už je na pováženou. JInak jsem rád , že je tady ten server docela jsem se tady dozvěděl pár věcí, ale jestli se můžu na tebe třeba někdy obrátit o nějakou odbornou radu atd?

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)
Poslat zprávu MARTOO 11:34:04 29. 11. 2013
martoo.jpg
JANM [2013-11-29 07:48:23]:

Pět drogařů je sakra málo. Jenže kde jich je více? Moc takových ÚO není.. Musíš mít hlavně kvalitní operativce, kteří budou vyhledávat a ne že je zapráskají dožádačkami či různorodými neznámci.

Ty Pečky jsou na podmínky Středočeského kraje, sám jsem je zažil na vlastní kůži, velmi pěkný - chycení dealeři, ztotožnění konzumenti a pozitivní výpovědi, při domovinách zajištěné drogy.. Super. Jenže otázka je, kolik bylo těch pozitivních výpovědí a jak konzumenti budou vypovídat v dalších fázích trestního řízení. A to nejpodstatnější - mají varnu? To jsem se nikde nedočetl. Distribuce je sice hezká, ale pokud chceš to chceš alespoň rámcově likvidovat, musíš mít i zdroj.

Chování některých policistů z SKPV je hodně individuální. Taky jsem na obvodě zažil přivítání přede dveřmi: "nazdar vole, kriminálka pičo, uhni, jdem za tím a tím". To je ale o úrovni konkrétních lidí, ne celku..

Já mám ke klukům z obvodu maximální úctu a snažím se maximálně vyjít vstříc. Pořád na sobě cítím uniformu a jsem jeden z nich. To boční vstupy neznají. Některým po pár letech naroste hřebínek a myslí si, že jim uniformy slouží. Neuvědomují si, že jednotlivé složky mají spolupracovat, vycházet si vstříc a pomáhat si. Navíc ti, kteří si prošli obvodem, tak vědí co služba na obvodě obnáší.

Pak se nestane to, co jsem například zažil, že kolega na je SKPV, má naslouženo dva roky a to pouze na SKPV, a rozčiluje se, jak to obvoďáci mohli posrat, vždyť je to blbej chlast. Jenomže nevidí, že to obvoďáci zpracovávali mezi denním nápadem v půl druhý ráno, měli dalšího pašíka v kleci a dozorčí celý den lítal od čekárny k telefonu, pracoval svých na spisech a do toho zpracovával denní nápad. Dotyčný kolega z SKPV pak sedí, čumí do toho tři dny jak vrána do flašky, a už vůbec ho netrkne, že je taky něco divného na tom, že po dvou letech na SKPV dělá pouze chlasty a podobné spisy, u kterých státní zástupce zrušil ZPŘ a nařídil vyšetřování.

Souhlasím (+ 0)    Nesouhlasím (- 0)